Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CPI MSWiA rozstrzygnęło przetarg na SWD dla Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM)

CPI MSWiA rozstrzygnęło przetarg na SWD dla Państwowego Ratownictwa Medycznego (SWD PRM)

„Sześciu wykonawców podpisze umowy ramowe na system dowodzenia ratownictwem medycznym” – podaje portal NGI24.pl – CPI MSWiA i dokonało wyboru oferentów w przetargu na budowę i wdrożenie Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego. SWD PRM będzie częścią Systemu Informatycznego Powiadamiania Ratunkowego (SIPR), którego łączna wartość ma wynieść 450 mln zł.

W opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) znajdujemy jeden z wymogów obligujących wykonawcę do obsługi radiotelefonów/systemów radiowych (przystosowanych do zdalnego sterowania): Konwencjonalne VHF, TETRA, EDACS, Obsługa sygnalizacji SELECT5 oraz CTCSS. Ponadto wymagana jest również integracja środków łączności radiowej różnych standardów i typów (analogowe, cyfrowe).

Najniższą cenę zaproponowały Enigma startująca z Novitusem oraz Techelon z Konceptem i jPalio. Najdroższa w tej stawce była Combidata. CPI MSWiA otrzymała 17 ofert. Najdroższa w całej stawce opiewała na ponad 56 mln zł. z firmy Consortia.

Poniżej ceny zwycięskich ofert:

1. ENIGMA Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o./ NOVITUS S.A. 10 495 775,81 zł

2. TECHELON Sp. z o.o./Biuro Informatyczno-Wdrożeniowe KONCEPT Sp. z o.o./jPalio S.A. 11 980 439,34 zł

3. SYGNITY S.A. 15 731 700,00 zł

4. ENTE Sp. z o.o.  15 594 600,00 zł

5. COMP S.A. 14 506 721,79 zł

6. COMBIDATA POLAND 19 679 600,00 zł

Z dalszego etapu postępowania odpadła firma DGT Sp. z o.o., która niedawno wygrała przetarg na budowę systemu informatycznego dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego umożliwiający przyjęcie i rejestrację zgłoszeń na numer alarmowy 112 oraz inne numery alarmowe.

Wszystko o przetargu można znaleźć na stornie CPI MSWiA pod tym adresem.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń