Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowe radiotelefony TETRA od firm: Cassidian i Motorola

Nowe radiotelefony TETRA od firm: Cassidian i Motorola

W ostatni kwartale 2010 roku odbyły się premiery dwóch nowych radiotelefonów TETRA: Cassidian THR9i oraz Motorola MTP830S.

Model Motoroli TETRA MTP830 S przeznaczony jest dla oddziałów straży pożarnej, które potrzebują łatwych w użyciu urządzeń z niezawodnym dostępem do kluczowych funkcji. TETRA MTP830 S oferuje sprawdzony interfejs, a także nowe rozwiązania, takie jak powiększony, wielofunkcyjny, obrotowy przycisk do sterowania głośnością oraz uproszczona klawiaturę z szybkim dostępem do funkcji radiowych, na przykład do wybierania połączeń grupowych.

 

MTP830S_small

Z kolei firma Cassidian (EADS) zaprezentowała model THR9i po raz pierwszy na targach PMR Expo 2010 w Kolonii. (czytaj: PMRExpo 2010 w Niemczech.) Radiotelefon ten zapewnia większe bezpieczeństwo dla użytkowników pracujących w sytuacjach o podwyższonym ryzyku. Nowa funkcja Lifeguard, znana również jako „Man Down”, może być aktywowana jednym naciśnięciem klawisza. Radiotelefon automatycznie wysyła specjalną wiadomość SMS do zdefiniowanej wcześniej grupy użytkowników.

 

THR9i_cassidiain_EADS

Jeśli radiotelefon jest nieruchomy lub zbyt długo pozostaje w pozycji horyzontalnej wtedy aktywuje lokalny alarm „Man Down”. Jeśli użytkownik danego radiotelefonu nie deaktywuje alarmu ręcznie wtedy radio automatycznie uaktywnia połączenie z numerem alarmowym i wysyła swoje współrzędne GPS do z góry określonego adresata za pośrednictwem sieci TETRA (np.: do dyspozytora w centrum zarządzania kryzysowego lub Command and Control Center). Terminale Motoroli również wyposażony jest w funkcję „Man Down”.

MTP830S oferuje moc nadawczą ETSI Class 3L (1,8 W) oraz zwiększoną czułość odbiornika, zapewniające większy zasięg w trybach TMO i DMO. Pozwala to strażakom na komunikowanie się na większą odległość i dysponowanie niezawodną łącznością w budynkach lub obszarach zabudowanych. THR9i dysponuje mocą 1W (zgodnie z specyfikacją EN300392-2 power class 4).THR9i jest zbudowany tak, by wytrzymał surowe warunki panujące w terenie, jest odporny na wstrząsy i posiada stopień ochrony IP65 dla zabezpieczenia przed kurzem i woda.

źródło: cassidian.com, motorola.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń