Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowa regulacja FCC aprobuje technologię TETRA w USA

Nowa regulacja FCC aprobuje technologię TETRA w USA

Firma Sepura jest zadowolona z decyzji amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) ogłoszonej 21 września 2012 roku. Rozszerza ona pozwolenie na wykorzystywanie w USA trankingu TETRA (TErrestrial Trunked Radio) zgodnie z punktem 90. reguł FCC. W maju tego roku podobną decyzję podjął kanadyjski odpowiednik FCC.

Regulacja ta jest kolejnym argumentem dla organizacji planujących migrację z systemów analogowych na cyfrową łączność TETRA, potwierdzając, że jest to dojrzały i otwarty standard łączności.

FCC stwierdziła, że „TETRA to efektywna widmowo technologia z potencjałem do zapewnienia cennych korzyści użytkownikom ruchomej łączności radiowej.” Komisja podaje także, iż poprzez udostępnianie 4 szczelin czasowych w kanale radiowym o szerokości 25 kHz, TETRA z nawiązką spełnia wymaganie FCC dotyczące zawężania pasma (narrowbandingu) kanału głosowego do 12,5 kHz. Wymaganie to zacznie obowiązywać w paśmie 450-470 MHz od stycznia 2013 roku. FCC potwierdziła również, że jak zademonstrowała branża TETRA, technologia ta zapewnia tę samą, jeśli nie większą, ochronę przed interferencjami w porównaniu do innych dostępnych technologii.

Gordon Watling, dyrektor generalny firmy Sepura, skomentował: „Regulacje przyjęte przez FCC stanowią dla potencjalnych klientów w USA potwierdzenie, że mogą się oni cieszyć na korzyści, jakie dają rozwiązania łączności TETRA. Technologia ta została do tej pory przyjęta w ponad 125 krajach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) oraz naszymi partnerami przez wiele lat pracowaliśmy ciężko, aby 9 milionów użytkowników profesjonalnej ruchomej łączności radiowej (PMR) w USA także mogło wybrać ten sprawdzony i otwarty standard, który przyniósł wielu naszym klientom z całego świata znaczące ulepszenia w jakości łączności i produktywności.

„Sepura ma w ofercie bezpieczne, niezawodne i wytrzymałe produkty certyfikowane do użytku w USA, w tym wiodącą na świecie serię radiotelefonów przenośnych STP8000 i serię mobilnych radiotelefonów/bramek i repeaterów SRG3000 oraz rozwiązania infrastrukturalne 3T. Ta wszechstronna oferta, w połączeniu z naszymi partnerami technologicznymi z Ameryki Północnej, którzy uzupełniają nasz katalog produktów bogatym wyborem aplikacji do zarządzania, kontroli i transmisji danych oraz aplikacji dyspozytorskich sprawia, że jesteśmy dobrze przygotowani do asystowania naszym klientom przy przechodzeniu na łączność TETRA.”

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń