Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowa regulacja FCC aprobuje technologię TETRA w USA

Nowa regulacja FCC aprobuje technologię TETRA w USA

Firma Sepura jest zadowolona z decyzji amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) ogłoszonej 21 września 2012 roku. Rozszerza ona pozwolenie na wykorzystywanie w USA trankingu TETRA (TErrestrial Trunked Radio) zgodnie z punktem 90. reguł FCC. W maju tego roku podobną decyzję podjął kanadyjski odpowiednik FCC.

Regulacja ta jest kolejnym argumentem dla organizacji planujących migrację z systemów analogowych na cyfrową łączność TETRA, potwierdzając, że jest to dojrzały i otwarty standard łączności.

FCC stwierdziła, że „TETRA to efektywna widmowo technologia z potencjałem do zapewnienia cennych korzyści użytkownikom ruchomej łączności radiowej.” Komisja podaje także, iż poprzez udostępnianie 4 szczelin czasowych w kanale radiowym o szerokości 25 kHz, TETRA z nawiązką spełnia wymaganie FCC dotyczące zawężania pasma (narrowbandingu) kanału głosowego do 12,5 kHz. Wymaganie to zacznie obowiązywać w paśmie 450-470 MHz od stycznia 2013 roku. FCC potwierdziła również, że jak zademonstrowała branża TETRA, technologia ta zapewnia tę samą, jeśli nie większą, ochronę przed interferencjami w porównaniu do innych dostępnych technologii.

Gordon Watling, dyrektor generalny firmy Sepura, skomentował: „Regulacje przyjęte przez FCC stanowią dla potencjalnych klientów w USA potwierdzenie, że mogą się oni cieszyć na korzyści, jakie dają rozwiązania łączności TETRA. Technologia ta została do tej pory przyjęta w ponad 125 krajach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem TETRA i Łączności Krytycznej (TCCA) oraz naszymi partnerami przez wiele lat pracowaliśmy ciężko, aby 9 milionów użytkowników profesjonalnej ruchomej łączności radiowej (PMR) w USA także mogło wybrać ten sprawdzony i otwarty standard, który przyniósł wielu naszym klientom z całego świata znaczące ulepszenia w jakości łączności i produktywności.

„Sepura ma w ofercie bezpieczne, niezawodne i wytrzymałe produkty certyfikowane do użytku w USA, w tym wiodącą na świecie serię radiotelefonów przenośnych STP8000 i serię mobilnych radiotelefonów/bramek i repeaterów SRG3000 oraz rozwiązania infrastrukturalne 3T. Ta wszechstronna oferta, w połączeniu z naszymi partnerami technologicznymi z Ameryki Północnej, którzy uzupełniają nasz katalog produktów bogatym wyborem aplikacji do zarządzania, kontroli i transmisji danych oraz aplikacji dyspozytorskich sprawia, że jesteśmy dobrze przygotowani do asystowania naszym klientom przy przechodzeniu na łączność TETRA.”

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń