Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Najdłuższy rurociąg świata wyposażony w łączność TETRA

Najdłuższy rurociąg świata wyposażony w łączność TETRA

T-helper-cassidian-Transneft-mapa-rurociagu-small.jpigNajdłuższy na świecie rurociąg naftowy mierzy tysiące kilometrów i biegnie przez najdalsze zakątki Rosji. Łączność radiowa TETRA firmy Cassidian, okazała się niezawodnym i ekonomicznym sposobem na porozumiewanie się ze sobą pracowników technicznych rurociągu.

 

Rosyjski Transnieft obsługuje jedną z najbardziej rozległych sieci rurociągów naftowych na świecie, rozciągającą się na obszarze Europy Wschodniej i Azji. Łączność radiowa TETRA została dostarczona przez firmę Cassidian. Za pomocą radiotelefonów TETRA zapewnia niezawodna komunikacje głosową i transmisję danych, utrzymując w kontakcie pracowników firmy w stacjach wzdłuż rurociągu z przebywającymi w terenie.

System rurociągów, między wschodnią Syberią a Pacyfikiem (VSTO), wciąż jest w budowie. Gdy zostanie ukończony, połączy pola naftowe we wschodniej i zachodniej Syberii z portem przeładunkowym ropy naftowej Kozmino w zatoce Nachodka i rafinerią w Primorsku.

Pierwsza odnoga rurociągu VSTO ma już swój system łączności. T-Helper, partner firmy Cassidian na tym obszarze, uruchomił go korzystając ze wsparcia inżynierów Cassidiana.

t-helper-cassidian-Transnieft.jpgW unikalnym, bardzo surowym środowisku Syberii, sieć radiowa TETRA pomaga monitorować incydenty, które mogą się pojawić i ogranicza skutki wszelkich wycieków na trasie rurociągu. Całe infrastruktura systemu jest wystawiona na niezwykle trudne warunki, a zła pogoda może czasem uniemożliwiać dostęp do niektórych stacji bazowych przez całe miesiące.

Timo Welsch, inżynier pomocy technicznej z Cassidian, na własnej skórze doświadczył syberyjskich mrozów. „Musiałem kupić cieplejsze ubranie przed wyprawą,” mówi. „Moje zwykłe zimowe rzeczy są dobre na zimy we Frankfurcie, ale nie w Syberii, gdzie w najchłodniejszy dzień podczas mojego pobytu było -41°C.” „Ludzie byli bardzo przyjaźni”, wspomina Timo. „Było jednak zdecydowanie za zimno! Kiedy przebywałem na zewnątrz, musiałem cały czas się poruszać lub wchodzić do budynku co 10 minut, żeby się ogrzać. Miałem jednak szczęście, bo nie musiałem pracować na zewnątrz.”

Źródło: www.keytouch.info

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń