Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola udostępnia aplikację TRACES, nowe narzędzie do monitorowania zasięgu i wydajności sieci...

Motorola udostępnia aplikację TRACES, nowe narzędzie do monitorowania zasięgu i wydajności sieci TETRA

network-operation-center-Motorola-Traces-for-TETRA-small.jpgFirma Motorola Solutions, światowy lider w dostarczaniu rozwiązań komunikacyjnych o znaczeniu krytycznym, zapowiedziała właśnie wypuszczenie na rynek aplikacji TRACES (służącej do automatycznego oceniania zasięgu radiowego sieci TETRA), która pozwala administratorom sieci TETRA (TErrestrial Trunked Radio) na zbieranie, przeglądanie i ocenianie danych dotyczących pracy ich systemu radiowego.

Po raz pierwszy administratorzy mogą mieć dostęp do danych dotyczących wydajności pracy ich sieci, niezależnie od firmy, która dostarczyła tę sieć, przy wykorzystaniu do tego jedynie zwykłych terminali radiowych, a wszystko to bez wpływu na pracę całego systemu. TRACES jest narzędziem, które pozwala administratorom na zwiększenie wydajności ich sieci TETRA. Zbiera ono rzeczywiste dane oparte na wykonywanych przez użytkowników połączeniach w terenie. Stosowanie tego narzędzia zmniejsza o prawie 80% konieczność organizowania jazd pomiarowych w celu zbierania danych, a co za tym idzie pozwala ono zrealizować spore oszczędności.

Kilka podstawowych faktów

  • Motorola jako pierwsza firma na rynku wystąpiła z aplikacją służącą do automatycznego zbierania danych dotyczących zasięgu sieci bezpośrednio od terminali użytkowników (dane przesyłane są przez platformę Motorola Integrated Terminal Management (iTM)).
  • Kiedyś pomiary zasięgu opierały się jedynie na przemieszczaniu samochodem pomiarowym lub na wskazywaniu „martwych stref” przez samych użytkowników sieci. Motorola TRACES automatyzuje ten proces w oparciu o dane otrzymywane z każdego radiotelefonu TETRA w terenie, kiedy tylko pojawi się problem z siecią.
  • TRACES pozwoli administratorom na automatyczne zbieranie danych i na tworzenie mapy zasięgu ich sieci w unormowanym formacie, dzięki danym zbieranym z terminali w terenie. Będzie zatem można ograniczyć o prawie 80% konieczność wysyłania samochodów pomiarowych na określone, testowe trasy.
  • Aplikacja TRACES pozwala administratorom sieci na szybkie analizowanie raportów z pomiarów i statystyk pochodzących od radiotelefonów użytkowników. Możliwa staje się szybka identyfikacja i korekta problemów zasięgu radiowego sieci.
  • Dzięki TRACES klienci będą mogli zweryfikować zgodności rzeczywistego zasięgu sieci TETRA z zapewnieniami przedstawionymi w kontraktach, w oparciu o kryteria poziomu dostępności usług.
  • Narzędzie TRACES po raz pierwszy zostało zaprezentowane na konferencji TETRA World Congress 2011 w Budapeszcie.


Gary Aitkenhead, wiceprezes ds. usług w Motorola Solutions na rynek europejski i bliskowschodni
„TRACES jest dużym krokiem naprzód dla administratorów sieci. Po raz pierwszy bowiem będą oni mieli pełną kontrolę i obraz zasięgu sieci oraz jej wydajności. Innowacja polega na wykorzystywaniu danych pobieranych bezpośrednio z radiotelefonów TETRA, które są używane podczas codziennej pracy w terenie. Zdobycie tego typu informacji przez administratora bez TRACES wymagało intensywnych pomiarów z wykorzystaniem odpowiednio wyposażonych samochodów wysyłanych w teren. Zabierało to dużo czasu i zasobów, było to też kosztowne i dlatego rzadko wykonywane. Narzędzie TRACES jest więc optymalnym rozwiązaniem, które przy okazji ujawnia dodatkową wartość dodaną oferowaną przez radiotelefony Motorola”.

Zobacz co na temat premiery aplikacji Traces mówi Tom Quirke, Szef działu TETRA w  Motorola Solutions:

Aby wiedzieć więcej zobacz też:

Strona: www.motorola.com/tetra
Portal: www.motorola.com/twc

Zobacz również:

Motorola podczas TETRA World Congress 2011: rozwiązania TETRA opracowane z myślą o sytuacjach krytycznych

Fotorelacja z wystawy TETRA World Congress 2011 w Budapeszcie

Motorola Solutions dostarczy zaawansowaną sieć TETRA hiszpańskim liniom lotniczym Iberia

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń