Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola TRACES oszczędza czas i pieniądze operatorów sieci TETRA

Motorola TRACES oszczędza czas i pieniądze operatorów sieci TETRA

Wprowadzona na zeszłorocznych targach TETRA World Congress w Dubaju aplikacja TRACES firmy Motorola Solutions umożliwia operatorom sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego na bieżąco zbieranie, wizualizowanie i analizowanie na bieżąco danych dotyczących wykorzystania tych sieci. Daje to wgląd w charakterystykę ich wykorzystania i pozwala szybko identyfikować oraz likwidować białe plamy na mapie zasięgu sieci, dając użytkownikom w terenie stabilną łączność przez cały czas.

Głównym promotorem rozwoju tej koncepcji był John Adams, odpowiedzialny za łączność radiową w Londyńskiej Policji Metropolitalnej. Podczas tegorocznej edycji CCW Adams zaprezentował, jak można zredukować koszty związane z posiadaniem radiotelefonów TETRA. “TRACES jest rezultatem wspólnej pracy,” powiedział Adams. “Mieliśmy potrzebę i poprzez współpracę z naszymi dostawcami stworzyliśmy rozwiązanie.” Ta potrzeba wynikała z faktu, że trzeba było wysyłać inżynierów do rozwiązywania problemów z zasięgiem. Gdy jednak ci docierali na miejsce, problemu nie udawało się już odtworzyć.

Londyn jest nieustannie zmieniającym się środowiskiem — budynki są budowane i burzone, więc sieć musi być ciągle optymalizowana. Potrzebny był sposób monitorowania na bieżąco sygnału odbieranego przez radiotelefon, więc opracowano w tym celu TRACES.

“Dzięki oprogramowaniu TRACES nie ma potrzeby wykonywania inspekcji inżynieryjnych. Zaimplementowaliśmy je w 46 tysiącach radiotelefonów — większości jakie mamy. Możemy dostrzec problem, korekty jakich należy dokonać i zdalnie podjąć działania. TRACES przez ostatni rok zaoszczędziło mi ponad 20 tysięcy roboczogodzin.”

 

 

Źródło: CCW 2013 News.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń