Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola TRACES oszczędza czas i pieniądze operatorów sieci TETRA

Motorola TRACES oszczędza czas i pieniądze operatorów sieci TETRA

Wprowadzona na zeszłorocznych targach TETRA World Congress w Dubaju aplikacja TRACES firmy Motorola Solutions umożliwia operatorom sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego na bieżąco zbieranie, wizualizowanie i analizowanie na bieżąco danych dotyczących wykorzystania tych sieci. Daje to wgląd w charakterystykę ich wykorzystania i pozwala szybko identyfikować oraz likwidować białe plamy na mapie zasięgu sieci, dając użytkownikom w terenie stabilną łączność przez cały czas.

Głównym promotorem rozwoju tej koncepcji był John Adams, odpowiedzialny za łączność radiową w Londyńskiej Policji Metropolitalnej. Podczas tegorocznej edycji CCW Adams zaprezentował, jak można zredukować koszty związane z posiadaniem radiotelefonów TETRA. “TRACES jest rezultatem wspólnej pracy,” powiedział Adams. “Mieliśmy potrzebę i poprzez współpracę z naszymi dostawcami stworzyliśmy rozwiązanie.” Ta potrzeba wynikała z faktu, że trzeba było wysyłać inżynierów do rozwiązywania problemów z zasięgiem. Gdy jednak ci docierali na miejsce, problemu nie udawało się już odtworzyć.

Londyn jest nieustannie zmieniającym się środowiskiem — budynki są budowane i burzone, więc sieć musi być ciągle optymalizowana. Potrzebny był sposób monitorowania na bieżąco sygnału odbieranego przez radiotelefon, więc opracowano w tym celu TRACES.

“Dzięki oprogramowaniu TRACES nie ma potrzeby wykonywania inspekcji inżynieryjnych. Zaimplementowaliśmy je w 46 tysiącach radiotelefonów — większości jakie mamy. Możemy dostrzec problem, korekty jakich należy dokonać i zdalnie podjąć działania. TRACES przez ostatni rok zaoszczędziło mi ponad 20 tysięcy roboczogodzin.”

 

 

Źródło: CCW 2013 News.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń