Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions wdroży system TETRA dla Forestal Mininco w Chile

Motorola Solutions wdroży system TETRA dla Forestal Mininco w Chile

Firma Motorola Solutions została wybrana na dostawcę niezawodnego systemu TETRA dla dużej firmy z branży papierniczej w Chile. Prace prowadzone przez firmę Forestal Mininco (cześć koncernu CMPC) w Brazylii oraz Chile będą koordynowane przez jedną, a zarazem bardziej bezpieczną sieć łączności, którą zarządzać będzie Motorola Solutions.

Po ogłoszeniu chęci rozwoju systemu komunikacyjnego w Forestal Mininco w Chile –  jednego z liderów na rynku Ameryki Łacińskiej w branży produkcji papieru, wybrano ofertę firmy Motorola Solutions. Rozwiązania wdrażane przez Motorola Solutions mają na celu pomóc w usprawnieniu procesów produkcyjnych, a ponadto mają zapewnić bezpieczną i niezawodną komunikację podczas sytuacji awaryjnych – pomiędzy główną siedzibą a działem pomocniczym w Brazylii. Dzięki rozwiązaniom dostarczanym przez Motorola Solutions, Forestal Mininco zyska większą kontrolę oraz ochronę w lasach, podczas prac w pojazdach czy z wykorzystaniem ciężkich maszyn.

Wprowadzane rozwiązanie jest częścią całkowicie nowego modelu zarządzania usługami firmy, który zakłada stworzenie jednolitego systemu komunikacyjnego na linii Chile – Brazylia. Centrum zarządzania znajdować się będzie w Chile i umożliwi zaawansowaną łączność podczas kluczowych momentów w sytuacjach awaryjnych. W chwili wystąpienia stanów awaryjnych, pracownicy będą mieli – zawsze dostępną – możliwość komunikacji poprzez własną sieć oparta o łączność cyfrową.

Integracja przesyłania danych głosowych, a także plików, pozwoli na wykonywanie wielu zadań, takich jak bezpośrednie wysyłanie zapytań do bazy danych, składanie raportów, zdjęć oraz transferu plików w czasie rzeczywistym – co w rezultacie będzie miało wpływ na poprawę produktywności. Przykładowo samochody ciężarowe i dźwigi będą podlegały bezpośredniemu monitoringowi, co pozwoli na lepszą kontrolę procesów wydobycia, transportu surowców, zmniejszenie kosztów związanych z paliwem oraz usterkami maszyn. Za pomocą wprowadzanego systemu, będzie możliwość jednoczesnej komunikacji z kilkoma użytkownikami/urządzeniami.

System obejmuje swym zasięgiem powierzchnię 52 000 km2, wzdłuż Rio Grande do Sul. W skład sieci wchodzi 12 stacji bazowych TETRA, a w jej ramach pracują różnego rodzaju radiotelefony, również w wersji przewoźnej – używane przez pracowników w samochodach. Motorola Solutions będzie odpowiedzialna za zapewnienie kompleksowego działania systemu komunikacji o znaczeniu krytycznym.

„Dzięki współpracy z Motorola Solutions, możemy skupić się na naszej głównej działalności z gwarancją poprawy produktywności pracy oraz zmniejszenia problemów związanych z komunikacją.”– powiedział José Luiz Bazzo, kierownik operacji leśnych w CMPC.

Rozbudowa systemu dla Forestal Mininco w Chile obejmuje dostawę nowych stacji bazowych pracujących na nowych zakresach częstotliwości, aplikacji, a także przenośnych urządzeń. Dwie lokalizacje zostały połączone z siecią za pośrednictwem dwóch łączy satelitarnych, pokrywają w ten sposób łącznie obszar ponad 70 000 km2.

Wprowadzany system Motorola Solutions dostarcza wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak obsługa komunikatów w systemie TETRA, które pozwalają na dostarczanie informacji o danych pogodowych, takich jak wilgotność powietrza, prędkość wiatru, opady deszczu. Otrzymane dane w stacji odbiorczej są analizowane w celu generowania prognoz, a także tworzenia danych statystycznych, pozwalających na przewidzenie możliwości wystąpienia pożaru na danym obszarze.

Jak na razie rozwiązania technologiczne oraz usługi wprowadzane przez Motorola Solutions podwoiły ruch w sieci, równorzędnie z integracją nowych rozwiązań, takich jak telefonia, wiadomości tekstowe oraz przesył danych mobilnych. Dzięki nowej aplikacji, umożliwiającej zarządzanie flotą, przykładowo, można śledzić położenie urządzeń mobilnych montowanych w autach – co służy poprawie bezpieczeństwa, jednocześnie oszczędzając czas, paliwo a w rezultacie pieniądze, co przekłada się na znaczne oszczędności w Forestal Mininco.

Źródło:http://www.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń