Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions wdraża sieć łączności TETRA dla Policji w Mołdawii

Motorola Solutions wdraża sieć łączności TETRA dla Policji w Mołdawii

Umowa z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii jest częścią szerszego programu finansowanego przez Unię Europejską w celu wsparcia reformy lokalnej policji. Celem współpracy jest zapewnienie mołdawskiej policji bezpiecznego i niezawodnego – zgodnego ze standardem TETRA – systemu łączności o znaczeniu krytycznym. Firma Motorola Solutions rozbuduje i unowocześni istniejący system TETRA poprzez zastosowanie nowego systemu TETRA DIMETRA X Core, a także najnowocześniejszej infrastruktury TETRA.

Kiszyniów, Mołdawia – 18 styczeń 2018 – Firma Motorola Solutions podpisała umowę z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii na rozbudowę sieci łączności krytycznej TETRA. W ramach umowy Motorola Solutions rozbuduje istniejącą sieć cyfrowej łączności radiowej TETRA i zbuduje ogólnokrajową sieć TETRA dla mołdawskiej policji. Projekt będzie zrealizowany do 2020 roku we współpracy z lokalnym podwykonawcą – firmą Bass Systems – i finansowany ze środków UE w celu wsparcia reformy mołdawskiej policji. W ramach tego programu policja otrzyma bezpieczny, niezawodny oraz wydajny system komunikacyjny, który może być w przyszłości rozszerzony o inne usługi.

 

W celu rozbudowy i modernizacji istniejącej sieci TETRA w Mołdawii – firma Motorola Solutions dostarczy organizacjom bezpieczeństwa publicznego nowy system TETRA DIMETRA X Core i dodatkowy sprzęt infrastruktury TETRA, w tym stacje bazowe MTS1 i MTS4, jak również łącza mikrofalowe do łączności IP. Przyszłościowy system cyfrowej łączności wraz z infrastrukturą umożliwią mołdawskiej policji zwiększenie bezpieczeństwa publicznego dla obywateli republiki. Technologia ta zostanie pokazana w TETRA Center od Excellence firmy Motorola Solutions w Berlinie.

 

„ Mamy wieloletnie doświadczenie w dostarczaniu i wdrażaniu ogólnokrajowych systemów TETRA dla organizacji bezpieczeństwa publicznego w Europie i na całym świecie – wyjaśnia Michael Kaae, wiceprezes MSSSI na obszar północnej i wschodniej Europy, w firmie Motorola Solutions. „Nasza technologia pozwala policji w Mołdawii na pozostawanie w kontakcie w sytuacjach, kiedy decydujące znaczenie ma czas, a także na skupienie się na swoich zadaniach, aby uczynić miasta i społeczności bezpieczniejszymi”.

 

Dzięki nowoczesnej architekturze system DIMETRA X Core jest budowany z myślą o przyszłości. Zaawansowane możliwości tej technologii pozwalają organizacjom bezpieczeństwa publicznego w Mołdawii na szybkie i łatwe poszerzanie bazy użytkowników, a także na migrację we właściwym czasie na sieć szerokopasmową. System DIMETRA X Core jest wyposażony w definiowany programowo rdzeń oraz inteligentne interfejsy, dzięki czemu mołdawska policja może czerpać korzyści z długoterminowej wydajności przez kolejne 15 lat lub więcej.

 

„Systemy łączności TETRA o znaczeniu krytycznym i infrastruktura firmy Motorola Solutions pozwolą nam realizować ważny cel naszej Reformy Policji: stworzenie niezawodnego i wydajnego systemu komunikacyjnego dla najlepszych praktyk operacyjnych w policji” – powiedział Alexandru Jizdan, Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Mołdawii. „Rozbudowa naszego systemu TETRA przyniesie ogromne korzyści dla naszej policji i naszych obywateli”.

 

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com ; Fot.: motorolasolutions.com

 

 

Więcej informacji

Fundusz kapitałowy Motorola Solutions

Przywództwo technologiczne

Film wideo Motorola Solutions o Sztucznej Inteligencji w Zastosowaniach Krytycznych

Film wideo Motorola Solutions o Połączonym Funkcjonariuszu Policji

Film wideo Motorola Solutions o Wirtualnym Centrum Dowodzenia

Informacje o Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania i usługi komunikacyjne do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Dzięki nim służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne oraz klienci komercyjni budują bezpieczniejsze miasta i prężne społeczności. Więcej informacji uzyskać można odwiedzając stronę www.motorolasolutions.com/newsroom lub subskrybując firmowy kanał informacyjny.

 

MOTOROLA, MOTOROLA SOLUTIONS i stylizowane logo M są zastrzeżonymi znakami towarowymi Motorola Trademark Holdings, LLC i mogą być używane za zgodą ich właścicieli. Wszystkie pozostałe znaki towarowe są własnością ich poszczególnych właścicieli. © 2017 Motorola Solutions, Inc. Wszystkie prawa zastrzeżone.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń