Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola będzie zarządzać siecią TETRA dla Queensland Gas Corporation

Motorola będzie zarządzać siecią TETRA dla Queensland Gas Corporation

Motorola Solutions otrzymała od Queensland Gas Corporation kontrakt na utrzymanie i zarządzanie siecią łączności radiowej w miejscowości Chinchilla i na wyspie Curtis w australijskim stanie Queensland. Kontrakt jest warty 10 mln dolarów australijskich i będzie obowiązywał przez kolejnych pięć lat.

Rzeczona sieć łączności jest wykorzystywana przez QGC w jej kopalni metanu, który następnie jest transportowany gazociągiem o długości 540 km na wyspę Curtis, gdzie odbywa się jego skraplanie. Została ona zbudowana przez firmę Motorola Solutions w 2011 roku, za 32 mln AUD, i jest jedną z największych sieci TETRA w Australii. Składa się z 33 stacji bazowych pracujących w zakresie 450–470 MHz i obsługuje ponad 2 tysiące terminali ręcznych. Motorola dostarczyła również system śledzenia pojazdów przy pomocy GPS, terminale biurkowe, konsolę dyspozytorską, rejestrator głosu oraz systemy monitoringu, telefonii i przesyłania wiadomości e-mail.

Zarządzanie siecią należącą do QGC będzie się odbywać z centrum operacyjnego zlokalizowalizowanego w Melbourne. Jak powiedział Steven Crutchfield, dyrektor zarządzający Motorola Solutions w Australii, przejście firmy z roli wykonawcy do operatora pomoże zwiększyć efektywność sieci i produktywność pracy w niej. „Nasze rozszerzone partnerstwo z QGC w ramach tego kontraktu pomoże im jeszcze bardziej zwiększyć produktywność i efektywność, zapewniając niezmienną wydajność i, co najważniejsze, pomoże im osiągnąć główny cel — stworzenie bezpieczniejszego środowiska dla pracowników.”

Źródło: www.tetra-applications.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń