Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Miasto Kotor wyraża uznanie dla systemu łączności TETRA

Miasto Kotor wyraża uznanie dla systemu łączności TETRA

System łączności TETRA dla Policji w mieście Kotor w Czarnogórze dostarczany w ramach bezprzewodowej sieci łączności  – Wireless Montenegro, przyczynia się w dużej mierze do coraz skuteczniejszego działania funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego oraz oferuje duże korzyści poprawy bezpieczeństwa dla miejscowego społeczeństwa.

„TETRA przeznaczony jest do wspierania komunikacji o znaczeniu krytycznym wykorzystując do tego połączenia, których zasięg nie jest ograniczony do granic terytorialnych a także, w przeciwieństwie do komunikacji analogowej jest to system cyfrowy zapewniający lepszą propagację sygnału, zwiększoną odporność na zakłócenia sygnału a ponadto zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony komunikacji przed podsłuchem oraz zagłuszaniem transmisji.” – powiedział  Zoran Vučinović, Szef Policji w mieście Kotor, w Czarnogórze. Wyraził on zadowolenie z działania systemu, a także zarekomendował, że cyfrowy system TETRA w bardzo dużym stopniu przyczynia się do efektywnego wykonywania zadań przez funkcjonariuszy.

Wyposażenie dostosowane do działania sieci TETRA, zostało zakupione w drodze procedur zamówień publicznych ze zgromadzonych środków finansowych miejscowości Kotor.

„Obecnie otrzymaliśmy sprzęt zapewniający nową jakość komunikacji, co jest bardzo ważne w celu podnoszenia efektywności działania naszego działu, a także komunikacji z innymi służbami, które wykorzystują cyfrową łączność już od dłuższego czasu” –  skomentował Vučinović.

Vučinović poinformował również, że w przyszłości planowane jest dokupienie dodatkowych terminali systemu TETRA. Będzie to niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu  bezpieczeństwa, a także efektywnego funkcjonowania usługi TETRA.

Sprzęt łączności został dostarczony do Urzędu Ochrony i Ratownictwa miasta Kotor, który to korzysta z systemu TETRA już od ponad roku. W odniesieniu do świadczeń na rzecz społeczeństwa z wykorzystaniem systemu TETRA, Boris Camović, Sales Manager w projekcie sieci bezprzewodowej powiedział, że obywatele Czarnogóry mają teraz bezpośredni dostęp do szybszej i bardziej niezawodnej pomocy, a także mogą liczyć na szybszą interwencję w sytuacjach kryzysowych dzięki wykorzystaniu nowych, skutecznych środków łączności dla służb ratowniczych i służb bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: http://tetra-applications.com fot. Wikipedia Creative Commons (na licencji CC BY-SA 3.0) https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Ggia

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń