Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Miasto Kotor wyraża uznanie dla systemu łączności TETRA

Miasto Kotor wyraża uznanie dla systemu łączności TETRA

System łączności TETRA dla Policji w mieście Kotor w Czarnogórze dostarczany w ramach bezprzewodowej sieci łączności  – Wireless Montenegro, przyczynia się w dużej mierze do coraz skuteczniejszego działania funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego oraz oferuje duże korzyści poprawy bezpieczeństwa dla miejscowego społeczeństwa.

„TETRA przeznaczony jest do wspierania komunikacji o znaczeniu krytycznym wykorzystując do tego połączenia, których zasięg nie jest ograniczony do granic terytorialnych a także, w przeciwieństwie do komunikacji analogowej jest to system cyfrowy zapewniający lepszą propagację sygnału, zwiększoną odporność na zakłócenia sygnału a ponadto zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony komunikacji przed podsłuchem oraz zagłuszaniem transmisji.” – powiedział  Zoran Vučinović, Szef Policji w mieście Kotor, w Czarnogórze. Wyraził on zadowolenie z działania systemu, a także zarekomendował, że cyfrowy system TETRA w bardzo dużym stopniu przyczynia się do efektywnego wykonywania zadań przez funkcjonariuszy.

Wyposażenie dostosowane do działania sieci TETRA, zostało zakupione w drodze procedur zamówień publicznych ze zgromadzonych środków finansowych miejscowości Kotor.

„Obecnie otrzymaliśmy sprzęt zapewniający nową jakość komunikacji, co jest bardzo ważne w celu podnoszenia efektywności działania naszego działu, a także komunikacji z innymi służbami, które wykorzystują cyfrową łączność już od dłuższego czasu” –  skomentował Vučinović.

Vučinović poinformował również, że w przyszłości planowane jest dokupienie dodatkowych terminali systemu TETRA. Będzie to niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu  bezpieczeństwa, a także efektywnego funkcjonowania usługi TETRA.

Sprzęt łączności został dostarczony do Urzędu Ochrony i Ratownictwa miasta Kotor, który to korzysta z systemu TETRA już od ponad roku. W odniesieniu do świadczeń na rzecz społeczeństwa z wykorzystaniem systemu TETRA, Boris Camović, Sales Manager w projekcie sieci bezprzewodowej powiedział, że obywatele Czarnogóry mają teraz bezpośredni dostęp do szybszej i bardziej niezawodnej pomocy, a także mogą liczyć na szybszą interwencję w sytuacjach kryzysowych dzięki wykorzystaniu nowych, skutecznych środków łączności dla służb ratowniczych i służb bezpieczeństwa publicznego.

Źródło: http://tetra-applications.com fot. Wikipedia Creative Commons (na licencji CC BY-SA 3.0) https://commons.wikimedia.org/wiki/User:Ggia

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń