Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Mega kontrakt na akcesoria TETRA dla Scotland Yard

Mega kontrakt na akcesoria TETRA dla Scotland Yard

Mega kontrakt na akcesoriia TETRA dla Scotland YardFirma Abiom otrzymała kontrakt na dostawę akcesorii do radiotelefonów TETRA firm Motorola i Sepura dla największej i najbardziej renomowanej formacji policyjnej w Wielkiej Brytanii – Policji Metropolitalnej Londynu, znanej szerzej jako Scotland Yard.

Kontrakt z policją Scotland Yard zawiera prawa do wyłączności na dostarczanie akcesoriów do całego wyposażenia TETRA wykorzystywanego w ramach sieci operatora Airwave.

Poza Policją Metropolitalną, zamówienie publiczne obejmuje 52 terytorialne, 3 krajowe i wiele innych agencji wymiaru sprawiedliwości, jednostki specjalistyczne, straż pożarną i służbę ratownictwa medycznego. W sumie Airwave obsługuje ponad 150 tys. użytkowników. „Jesteśmy szczególnie dumni z racji otrzymania tego kontraktu, który czyni nas jednym z trzech dostawców akcesoriów dla jednego z największych rynków w Europie,” powiedział Bas De Grood, dyrektor generalny Abiom Communication Systems.

W ramach zamówienia publicznego dostarczany będzie sprzęt dwóch najczęściej używanych marek w systemie TETRA: Sepury i Motoroli, a dostawców akcesoriów będzie trzech. Dzięki temu utworzyła się zdrowa i stabilna konkurencja, która utrzymuje producentów terminali i akcesoriów w stanie pełnej gotowości.

Zamówienie publiczne dla Policji Metropolitalnej obejmuje okres czterech lat, a oczekiwany obrót na akcesoriach wyniesie 20-30 mln funtów. Jest to dla producentów ogromna zachęta do projektowania i opracowywania nowych produktów.

Abiom specjalizuje się w dostawach wyposażenia i akcesoriów dla służb bezpieczeństwa publicznego i utrzymuje pozycję lidera w Holandii, Belgii i Luksemburgu. „Penetracja brytyjskiego rynku to ogromne wyzwanie, lecz nasze szanse wyglądają dobrze i z chęcią podejmiemy się tego wyzwania”, powiedział Bas de Grood.

Scotland Yard zajmujący powierzchnię 161 tys. hektarów, pracuje dla populacji 7,2 mln osób, składa się z 35 tys. funkcjonariuszy oraz 14 tys. pracowników cywilnych i jest zdecydowanie największą formacją policyjną w Europie. Oprócz typowych działań terenowych w Londynie, jej zadaniem jest również m.in. antyterroryzm i ochrona Rodziny Królewskiej.

Abiom miał już wcześniej ambicje, aby wejść i zadomowić się na brytyjskim rynku. Zamówienie publiczne dla Policji Metropolitalnej jest dużym krokiem naprzód. Firma spędziła ponad dwa lata na planowanie i przygotowywanie się do tego przetargu. Przez ten czas, Abiom stał się preferowanym dostawcą produktów firmy Phonak dla agencji wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.abiom.nl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń