Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Mega kontrakt na akcesoria TETRA dla Scotland Yard

Mega kontrakt na akcesoria TETRA dla Scotland Yard

Mega kontrakt na akcesoriia TETRA dla Scotland YardFirma Abiom otrzymała kontrakt na dostawę akcesorii do radiotelefonów TETRA firm Motorola i Sepura dla największej i najbardziej renomowanej formacji policyjnej w Wielkiej Brytanii – Policji Metropolitalnej Londynu, znanej szerzej jako Scotland Yard.

Kontrakt z policją Scotland Yard zawiera prawa do wyłączności na dostarczanie akcesoriów do całego wyposażenia TETRA wykorzystywanego w ramach sieci operatora Airwave.

Poza Policją Metropolitalną, zamówienie publiczne obejmuje 52 terytorialne, 3 krajowe i wiele innych agencji wymiaru sprawiedliwości, jednostki specjalistyczne, straż pożarną i służbę ratownictwa medycznego. W sumie Airwave obsługuje ponad 150 tys. użytkowników. „Jesteśmy szczególnie dumni z racji otrzymania tego kontraktu, który czyni nas jednym z trzech dostawców akcesoriów dla jednego z największych rynków w Europie,” powiedział Bas De Grood, dyrektor generalny Abiom Communication Systems.

W ramach zamówienia publicznego dostarczany będzie sprzęt dwóch najczęściej używanych marek w systemie TETRA: Sepury i Motoroli, a dostawców akcesoriów będzie trzech. Dzięki temu utworzyła się zdrowa i stabilna konkurencja, która utrzymuje producentów terminali i akcesoriów w stanie pełnej gotowości.

Zamówienie publiczne dla Policji Metropolitalnej obejmuje okres czterech lat, a oczekiwany obrót na akcesoriach wyniesie 20-30 mln funtów. Jest to dla producentów ogromna zachęta do projektowania i opracowywania nowych produktów.

Abiom specjalizuje się w dostawach wyposażenia i akcesoriów dla służb bezpieczeństwa publicznego i utrzymuje pozycję lidera w Holandii, Belgii i Luksemburgu. „Penetracja brytyjskiego rynku to ogromne wyzwanie, lecz nasze szanse wyglądają dobrze i z chęcią podejmiemy się tego wyzwania”, powiedział Bas de Grood.

Scotland Yard zajmujący powierzchnię 161 tys. hektarów, pracuje dla populacji 7,2 mln osób, składa się z 35 tys. funkcjonariuszy oraz 14 tys. pracowników cywilnych i jest zdecydowanie największą formacją policyjną w Europie. Oprócz typowych działań terenowych w Londynie, jej zadaniem jest również m.in. antyterroryzm i ochrona Rodziny Królewskiej.

Abiom miał już wcześniej ambicje, aby wejść i zadomowić się na brytyjskim rynku. Zamówienie publiczne dla Policji Metropolitalnej jest dużym krokiem naprzód. Firma spędziła ponad dwa lata na planowanie i przygotowywanie się do tego przetargu. Przez ten czas, Abiom stał się preferowanym dostawcą produktów firmy Phonak dla agencji wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii.

Źródło: www.abiom.nl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń