Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność krytyczna Motorola Solutions na Kanale Panamskim

Łączność krytyczna Motorola Solutions na Kanale Panamskim

Od ponad stu lat Kanał Panamski jest elementem jednego z najważniejszych szlaków morskich świata. Teraz przez niedawno otwarty poszerzony kanał będzie przepływać ładunek dwukrotnie większy niż dotąd.

Aby uczcić ukończenie prac, zarządca kanału, PCA, zaprosił władze i głowy 60 państw. Łączność radiowa podczas uroczystości inauguracyjnych, jak i również przy obsłudze samego kanału realizowana była przy pomocy systemów TETRA i Project 25 firmy Motorola Solution.

Tym ostatnim posługiwało się ponad 11,5 tys. funkcjonariuszy zaangażowanych w zabezpieczanie uroczystości przy Kanale Panamskim. Motorola dostarczyła również MOTOBRIDGE, rozwiązanie bazujące na protokole IP, zapewniające interoperacyjność komunikacji pomiędzy różnymi systemami. Dzięki niemu PCA oraz 20 różnych organizacji mogło się wzajemnie komunikować drogą radiową, niezależnie od rodzaju użytkowanego systemu. Osoby korzystające z tej łączności mogły używać także wywołań alarmowych, priorytetyzacji połączeń i innych zaawansowanych funkcji.

Komunikacja radiowa jest również niezbędna w codziennej eksploatacji kanału, aby zagwarantować niezakłócony przepływ setek statków przez 80-kilometrową drogę wodną i zarządzać działaniami 10 tysięcy pracowników. PCA od dekad korzysta z technologii komunikacyjnych Motorola Solutions. Oprócz koordynacji ruchu statków na kanale i śluzowań, łączność pełni nieocenioną rolę przy utrzymaniu kanału w należytym stanie (prace pogłębieniowe) i zaopatrywaniu okolicznych aglomeracji w wodę pitną.

Radiotelefonów TETRA marki Motorola używa ponad 4000 pracowników obsługi Kanału Panamskiego. Są one także zainstalowane w 4 pogłębiarkach, 30 holownikach i 80 statkach do przewozu pasażerów. Poza komunikacją głosową pozwalają także na transmisję danych telemetrycznych, koordynatów GPS i wiadomości tekstowych.

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com Fot.: public-domain-image.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń