Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Koncepcje zamieniają się w inteligentne rozwiązania łączności radiowej

Koncepcje zamieniają się w inteligentne rozwiązania łączności radiowej

Firma Airbus umożliwiła powstanie nowych, bezpiecznych aplikacji podczas pierwszego konkursu dla twórców aplikacji Critical App Challenge, który odbył się od 2 do 4 lutego br. Rywalizacja ta, która przyciągnęła 24 międzynarodowych przedstawicieli z 8 firm, stworzyła nowe pomysły dla bezpiecznej łączności radiowej. Aplikacje te będą uruchamiane na urządzeniu Tactilon Dabat, co ułatwi codzienną pracę policjantom i personelowi ratowniczemu. Te nowe urządzenie firmy Airbus to pierwszy oparty na Androidzie smartfon zintegrowany z radiotelelefonem TETRA.

Podczas wydarzenia trzy uczestniczące firmy otrzymały nagrody za swoje wyjątkowe rozwiązania. Firma “Intelligence on Wheels” stworzyła system ostrzegania przed śmiertelnymi zderzeniami pociągów – poprzez wyposażenie lokomotyw w urządzenia TETRA i LTE. Natomiast fińska firma “Tactical AI” wynalazła aplikację ułatwiającą karanie przestępców. Aplikacja jest w stanie dopasować obrazy lub filmy nagrane przez kamery monitorujące z policyjnymi bazami podejrzanych. Trzecia firma “Steerpath” umożliwia – liderom zespołów personelu ochrony czy policji – zarządzanie operacjami w budynkach, tj. lotniskach lub szpitalach, za pomocą geolokalizacji w czasie rzeczywistym przy wykorzystaniu standardu TETRA lub LTE. Firma Airbus zaprosi wszystkie 3 zespoły programistyczne na – mający się odbyć w Berlinie w maju 2018 roku – Kongres Łączności Krytycznej Critical Communications World.

 

„Critical App Challenge był wyjątkowym wydarzeniem, w którym wszyscy partnerzy znaleźli się w sytuacji, w której nie ma przegranych” – powiedział Eric Davalo, Szef ds. Strategii i Marketingu, w dziale Secure Land Communications w firmie Airbus. „Dzięki wyszukanym pomysłom programistów – Airbus rozwija swój ekosystem dla inteligentnych i bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych. Jednocześnie start-upy i twórcy zyskują za naszym pośrednictwem wgląd w świat łączności o znaczeniu krytycznym”. To jest powód, dla którego firma Airbus będzie wciąż organizować w tym roku konkursy dla twórców aplikacji (Critical App Challenges). Niebawem zostaną ogłoszone terminy następnego wydarzenia.

 

W celu znalezienia najlepszych, zaawansowanych technologicznie, rozwiązań dla urządzenia Tactilon Dabat – firma Airbus wybrała do konkursu Critical App Challenge 8 firm z Finlandii i Niemiec.  Celem tego wydarzenia zespołowego było wynalezienie, w ograniczonym czasie, nowych, przeznaczonych na smartfony aplikacji dedykowanych dla użytkowników z kręgów służb bezpieczeństwa publicznego, takich jak policja i personel ratowniczy. Koncepcja opiera się na idei maratonów dla programistów (hackathons), w których twórcy oprogramowania, projektanci interfejsów użytkownika oraz menedżerowie biznesowi intensywnie współpracują, aby stworzyć dowody słuszności koncepcji swoich pomysłów.

 

Twórcy aplikacji zainteresowani współpracą z firmą Airbus mogą zarejestrować się za darmo do programu SmarTWISP  na stronie internetnetowej „Secure Land Communications”, gdzie mogą znaleźć zestaw pomagający w tworzeniu nowych aplikacji o znaczeniu krytycznych. Po zatwierdzeniu darmowego członkostwa – programiści mogą uzyskać dostęp do wskazówek, narzędzi oraz interfejsu programistycznego aplikacji (API). Dodatkowymi korzyściami dla programistów są specjalne szkolenia i narzędzia, jak również programy premiowe.

 

Źródło: securelandcommunications.com ; Fot.: Airbus photo: securelandcommunications.com

 

 

O firmie Airbus
Airbus LogoAirbus jest światowym liderem w dziedzinie aeronautyki, przemysłu kosmicznego i usług pokrewnych. W roku 2016 wygenerował przychody w wysokości 67 mln Euro i zatrudnia około 134 tysięcy pracowników.


O Secure Land Communications
Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach firmy Airbus odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji, dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń