Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jak zmniejszyć koszty eksploatacyjne radiotelefonów TETRA?

Jak zmniejszyć koszty eksploatacyjne radiotelefonów TETRA?

W ciągu ostatnich 10 lat technologia TETRA udowodniła swoją wartość zarówno dla służb bezpieczeństwa publicznego jak i dla użytkowników komercyjnych. Jednak w dzisiejszych niepewnych ekonomicznie czasach znacznie bardziej liczą się oszczędności i skuteczniejsze wykorzystywanie posiadanego sprzętu.

Dla użytkowników sieci TETRA profesjonalne radiotelefony stanowią dosyć drogą inwestycję. Kładzie się przeważnie duży nacisk na wydatki początkowe, jednak należy też pamiętać o kosztach operacyjnych, do których wlicza się koszty związane z konserwacją terminali i z regularnym aktualizowaniem ich oprogramowania. Radiotelefony, o które się odpowiednio nie dba mogą stać się źródłem zmniejszenia produktywności i zwiększenia ryzyka dla użytkowników.

Motorola-MTP850Ex-TETRA-radio-for-fire-rescue-small.jpg

Rozwiązanie Motoroli zwane Zintegrowanym Zarządzaniem Terminalami (iTM – Integrated Terminal Management) pozwala na skuteczne i ekonomiczne programowanie, aktualizowanie i zarządzanie flotą radiotelefonów. Najnowsze oprogramowanie gwarantuje użytkownikowi dostęp do jak największej liczby funkcji i pozwala mu na optymalne wykorzystanie sprzętu, którym dysponuje. Oszczędności czasu i pieniędzy wynikające z używania iTM są na tyle duże, że po roku inwestycja w tę technologię się w pełni zwraca. Jednak iTM to nie wszystko. Liczy się też odpowiednio przemyślany zakup sprzętu.

Przy zamawianiu radiotelefonów TETRA warto zastanowić się nie tylko nad funkcjami potrzebnymi w obecnej chwili, ale też nad przyszłymi wymaganiami. Na przykład radiotelefon Motorola MTM5400 jest gotowy do obsłużenia technologii TEDS, a zatem jeśli kiedyś pojawi się zapotrzebowanie na szybszą transmisję danych nie będzie już trzeba kupować nowych urządzeń. Ponadto MTM5400 dysponuje bardzo czułym odbiornikiem, dzięki czemu liczba stacji bazowych potrzebnych do pokrycia określonego terenu może być mniejsza (oszczędność pieniędzy).

Innym ważnym zagadnieniem jest wytrzymałość radiotelefonu. Czy jest on wystarczająco solidnie zbudowany i niezawodny? Radiotelefony TETRA Motoroli właśnie takie są. Każdy z nich przechodzi przez test ALT, który symuluje 5 lat intensywnego użytkowania w naprawdę trudnych warunkach. Pięć lat upuszczania, rozgrzewania, chłodzenia, trzęsienia i ochlapywania wodą. Oto dwa przykłady przeprowadzanych testów:

  • Test szoku termicznego: radiotelefon jest najpierw schładzany przez dwie godziny do temperatury -57°C, a następnie rozgrzewany w ciągu 15 sekund do temperatury +80°C i pozostawiany w takich warunkach przez kolejne dwie godziny. Cały ten scenariusz powtarzany jest pięciokrotnie w ciągu doby. Dlaczego? Ponieważ gwałtowne zmiany temperatury mogą wywołać pęknięcia lutów i tym samym przerwać połączenia elektryczne. A przecież użytkownicy wchodzą zarówno do gorących pomieszczeń jak i do klimatyzowanych budynków.
  • Test upadku: radiotelefon zostaje upuszczony z wysokości 1 do 2 metrów tak, aby każda z jego sześciu płaszczyzn uderzyła w beton lub stalową powierzchnię. Test jest powtarzany wielokrotnie. Urządzenie otrzymuje pozytywny wynik tylko wtedy, kiedy nadal funkcjonuje, a akumulator nadal jest do niego przymocowany i je zasila.

Iskrobezpieczny radiotelefon Motorola MTP850Ex spełnia jeszcze bardziej wyśrubowane normy. Posiada wzmocnioną i w pełni szczelną obudowę. Urządzenie to wytrzymuje test upuszczenia kilogramowej stalowej kuli na każdą ze swoich płaszczyzn. Radiotelefon ten, podobnie jak wszystkie jego akcesoria, spełnia ponadto wymagania ATEX. Można go zatem bezpiecznie używać w środowiskach zagrożonych wybuchem. Z badań prowadzonych przez ośrodek VDC wynika, że sprzęt zbudowany solidnie jest na dłuższą metę źródłem oszczędności dla użytkownika.

Firefighter-with-digital-handheld-walkie-talkie-radio.jpgFirma Motorola nieustannie poszukuje nowych sposobów na realizowanie oszczędności. Na przykład oferowana przez nią usługa TRACES pozwala na optymalizację zasięgu sieci poprzez analizę poziomu sygnału w miejscach, w których skupia się najwięcej wywołań. Dzięki temu można ograniczyć kosztowne i mało skuteczne operacje jeżdżenia samochodem pomiarowym po badanym terenie.

Redukcja kosztów, szczególnie w dzisiejszych czasach, nigdy nie była tak istotna. Motorola będzie w dalszym ciągu pracowała nad rozwijaniem nowych rozwiązań, które pozwolą na realizację dalszych oszczędności bez negatywnego wpływu na wydajność sieci TETRA i ilości dostępnych w niej usług.

Źródło: www.landmobile.co.uk

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń