Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jak optymalizować koszty sieci PMR

Jak optymalizować koszty sieci PMR

capex-vs-opex.png(KeyTouch.info) W obliczu niepewności finansowych i kurczących się budżetów instytucji bezpieczeństwa publicznego właściciele sieci PMR poszukują oszczędności w całkowitym koszcie posiadania (TCO) swoich systemów łączności. Od 50 do 80% długofalowych kosztów eksploatacji sieci wynika z wydatków operacyjnych (OPEX), więc dokładnie zapoznanie się z możliwościami zaoszczędzenia w tym obszarze może się naprawdę opłacić. Firma Cassidian przedstawia sprawdzone sposoby na oszczędzanie.

Właściwe rozmiary to niższe koszty

Rozważny kupujący wyliczy w pamięci szacowaną wielkość kosztów operacyjnych sieci przed zakupem. Sieć o właściwie ustawionych priorytetach i hierarchii pomoże uniknąć pozostawiania nadmiarowej przepustowości „na wszelki wypadek”. Na przykład: najważniejsze dane nie będą wymagały dodatkowej przepustowości jeśli sposób ich transmisji został zorganizowany w sposób inteligentny.

Trzy właściwe kroki postępowania

Zbuduj efektywną ekonomicznie sieć przy użyciu trzech podstawowych zasad:

  1. Zmniejsz koszty transmisyjne poprzez stworzenie elastycznej i skalowanej sieci.
  2. Zmniejsz koszty utrzymania używając central cyfrowych wysokiej pojemności – zmniejszy to do minimum liczbę koniecznych elementów infrastruktury, a co za tym idzie zmniejszą się opłaty za wynajmowane obiekty dla sprzętu.
  3. Używaj stacji bazowych o dużym zasięgu – do uzyskania optymalnego zasięgu radiowego potrzebna będzie mniejsza ilość obiektów nadawczo-odbiorczych.

Używanie energooszczędnych urządzeń pozwoli również na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, co przyczyni się nie tylko do wzrostu zysków, ale również do ochrony środowiska naturalnego.

Nowe rozwiązania w transmisji

Ewolucja systemów teletransmisyjnych umożliwiła połączenie sieci radiowej w różnorodnych konfiguracjach, dzięki czemu możliwe jest zużywanie niewielkiej dostępnej przepustowości łączy. Nowe trendy w transmisji IP mogą przyczynić się do dalszego zmniejszania tych kosztów. Zapobiegliwi operatorzy wybiorą rozwiązania, które umożliwią im  wykorzystać nowe, tańsze sieci transmisji danych.

Wydajna eksploatacja sieci

W przypadku rozdzielenia technicznego zarządzania infrastrukturą sieciową od zarządzania grupami rozmównymi obsługi komunikacji, możliwe jest operowanie dużych rozmiarów sieci PMR z wykorzystaniem niewielkiej liczby pracowników. Organizacje zajmujące się obsługą użytkowników posługują się zarządzaniem operacyjnym nieustannie, gdyż jest to częścią ich codziennej pracy.

System TETRA firmy Cassidian został zaprojektowany z uwzględnieniem Całkowitych Kosztów Własnościowych (TCO). System ten spełnia wszystkie założenia oszczędnościowe oraz pozwala na zmniejszenie kosztów w sferze najistotniejszej – wydatków operacyjnych. Firma Cassidian służy pomocą, oferując specjalistyczną wiedzę i wieloletnie doświadczenie aby optymalizować koszty eksploatacji sieci profesjonalnej łączności radiowej PMR.

Skontaktuj się ze swoim przedstawicielem handlowym, w celu przeprowadzenia dyskusji o sposobach prowadzenia twojej sieci w najbardziej ekonomiczny sposób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie.

Kontakt:

Dariusz Wiśniewski – Dyrektor Działu
Cassidian Systems
EADS Polska Sp. z o.o.
IPC Business Center
ul. Koszykowa 54
00-675 Warszawa

Tel. +48 22 627 05 28
email: dariusz.wisniewski(at)pl.eads.net

Źródło: www.keytouch.info

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2010 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.9 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2010 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 45.8 mld €, zatrudniając ponad 121 000 osób.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń