Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Frequentis zintegruje łączność bawarskiej policji

Frequentis zintegruje łączność bawarskiej policji

Bawarskie Biuro Kryminalne (Bayerischen Landeskriminalamt) podpisało z firmą Frequentis AG umowę na dostawę zintegrowanych systemów łączności i dowodzenia dla centrów dowodzenia policji z całej Bawarii. Kluczową częścią umowy jest integracja owych systemów z niemiecką ogólnokrajową siecią łączności TETRA — BOSNet. Pierwszy z dostarczonych systemów pomoże w zabezpieczaniu szczytu G8, który odbędzie się w dniach 4–5 czerwca 2015 roku w zamku Elmau.

Oprócz sieci TETRA, rozwiązanie firmy Frequentis zintegruje także wszystkie inne środki łączności wykorzystywane przez bawarską policję (telefony i radiotelefony analogowe) i umożliwi dostęp do nich z poziomu łatwego w użytkowaniu interfejsu graficznego. Frequentis dostarczy 175 stanowisk operatorskich dla centrów dowodzenia oraz do 320 stanowisk opartych o przeglądarkową konsolę dyspozytorską Frequentis Radio Web Dispatcher.

Jest to trzeci w ciągu roku duży kontrakt w Niemczech dla firmy Frequentis, po dostawie systemu dowodzenia dla policji, straży pożarnej i ratownictwa medycznego z Nadrenii-Palatynatu w lipcu 2013 r. oraz podobnym zamówieniu dla służb z Nadrenii Północnej-Westfalii w grudniu zeszłego roku.

„Podczas letnich igrzysk olimpijskich w 2012 roku firma Frequentis jasno pokazała, na przykładzie swojego klienta — londyńskiej Policji Metropolitarnej, że jej systemy są idealne do tego typu zastosowań o znaczeniu krytycznym. Jesteśmy zadowoleni z faktu, że będziemy wspierać bawarską policję w takim ważnym wydarzeniu”, powiedział Rolf Unterberger, członek zarządu Frequentis AG.

Źródło: www.frequentis.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń