Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Finmeccanica rozszerzy narodową sieć TETRA we Włoszech

Finmeccanica rozszerzy narodową sieć TETRA we Włoszech

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zawarło z firmą Finmeccanica kontrakt o wartości 450 milionów Euro na rozszerzenie ogólnokrajowego systemu łączności radiowej TETRA – PIT (The National TETRA Inter – Polices Program in Italy). Historia systemu sięga 2006 roku, kiedy włoskie MSW podpisało kontrakt na budowę ogólnokrajowej sieci TETRA z ówczesną firmą Selex Communications (należącą do grupy Finmeccanica).

 

 

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zawarło umowę opiewającą na kwotę 450 milionów Euro (łącznie z podatkiem VAT) z przedsiębiorstwem branży lotniczej, kosmicznej i obronnej –  włoską grupą Finmeccanica. Podpisany kontakt dotyczy rozbudowy Włoskiego Programu – PIT systemu TETRA.

Selex-Puma-T3-Tetra-Compact-radio.Wspomniany program dotyczy wprowadzenia systemu TETRA, który przeznaczony jest głównie dla zapewnienia niezawodnej łączności o znaczeniu krytycznym dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa. Program ma na celu rozbudowę systemu aby umożliwić korzystanie z jego funkcji przez włoską policję. Umowa, która została podpisana 31 grudnia 2015 roku pozwoli na dalszy rozwój systemu w innych regionach Włoszech. Rozwój systemu finansowany jest ze środków zabezpieczonych przez wprowadzony przez włoskich ministrów program „Stability Law” na lata 2013, 2014, 2015.

Warto wspomnieć że z dniem 1 stycznia 2016 roku koncern Finmeccanica zmienił swoją strukturę. Należące do holdingu firmy takie jak Alenia Aermacchi, Selex ES czy OTO Melara będą występować pod wspólną marką Finmeccanica w ramach czterech wydzielonych sektorów. Całość restrukturyzacji została zapoczątkowana ponad rok temu, a ostateczny kształt struktury docelowej firma ogłosiła 22 grudnia 2015 roku. Pod wspólna marką będą obecnie występować liczne należące do holdingu firmy z branży. Wcześniej firma Selex ES była odpowiedzialna za dział profesjonalnej łączności radiowej.

Selex ES był globalnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań łączności, nawigacji i identyfikacji dla bezpieczeństwa publicznego, mogących pracować w warunkach krytycznych. Mając ponad 100-letnie doświadczenie w sektorze cywilnym i wojskowym, Selex ES dostarczał bezpieczne i zintegrowane rozwiązania sieciowe do zastosowań rządowych, cywilnych i wojskowych, spełniając z nadmiarem oczekiwania użytkowników. Główna siedziba SELEX ES mieści się we Włoszech; wraz z filiami w innych krajach firma zatrudniała około 4300 pracowników.

Źródło: tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń