Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Finmeccanica rozszerzy narodową sieć TETRA we Włoszech

Finmeccanica rozszerzy narodową sieć TETRA we Włoszech

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zawarło z firmą Finmeccanica kontrakt o wartości 450 milionów Euro na rozszerzenie ogólnokrajowego systemu łączności radiowej TETRA – PIT (The National TETRA Inter – Polices Program in Italy). Historia systemu sięga 2006 roku, kiedy włoskie MSW podpisało kontrakt na budowę ogólnokrajowej sieci TETRA z ówczesną firmą Selex Communications (należącą do grupy Finmeccanica).

 

 

Włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zawarło umowę opiewającą na kwotę 450 milionów Euro (łącznie z podatkiem VAT) z przedsiębiorstwem branży lotniczej, kosmicznej i obronnej –  włoską grupą Finmeccanica. Podpisany kontakt dotyczy rozbudowy Włoskiego Programu – PIT systemu TETRA.

Selex-Puma-T3-Tetra-Compact-radio.Wspomniany program dotyczy wprowadzenia systemu TETRA, który przeznaczony jest głównie dla zapewnienia niezawodnej łączności o znaczeniu krytycznym dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratownictwa. Program ma na celu rozbudowę systemu aby umożliwić korzystanie z jego funkcji przez włoską policję. Umowa, która została podpisana 31 grudnia 2015 roku pozwoli na dalszy rozwój systemu w innych regionach Włoszech. Rozwój systemu finansowany jest ze środków zabezpieczonych przez wprowadzony przez włoskich ministrów program „Stability Law” na lata 2013, 2014, 2015.

Warto wspomnieć że z dniem 1 stycznia 2016 roku koncern Finmeccanica zmienił swoją strukturę. Należące do holdingu firmy takie jak Alenia Aermacchi, Selex ES czy OTO Melara będą występować pod wspólną marką Finmeccanica w ramach czterech wydzielonych sektorów. Całość restrukturyzacji została zapoczątkowana ponad rok temu, a ostateczny kształt struktury docelowej firma ogłosiła 22 grudnia 2015 roku. Pod wspólna marką będą obecnie występować liczne należące do holdingu firmy z branży. Wcześniej firma Selex ES była odpowiedzialna za dział profesjonalnej łączności radiowej.

Selex ES był globalnym dostawcą zaawansowanych rozwiązań łączności, nawigacji i identyfikacji dla bezpieczeństwa publicznego, mogących pracować w warunkach krytycznych. Mając ponad 100-letnie doświadczenie w sektorze cywilnym i wojskowym, Selex ES dostarczał bezpieczne i zintegrowane rozwiązania sieciowe do zastosowań rządowych, cywilnych i wojskowych, spełniając z nadmiarem oczekiwania użytkowników. Główna siedziba SELEX ES mieści się we Włoszech; wraz z filiami w innych krajach firma zatrudniała około 4300 pracowników.

Źródło: tetratoday.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń