Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

 

EXPO to cykliczna ekspozycja, prezentująca dorobek kulturalny, naukowy i techniczny krajów oraz narodów z całego świata. W tym roku wystawa odbyła się w Chinach, w Szanghaju i trwała od 1 maja do 1 października. Polski pawilon uzyskał srebrną nagrodę za najbardziej kreatywną prezentację i odwiedziła go rekordowa liczba 8 milionów osób, jest to ogromny sukces dla Polski. W ciągu 6 miesięcy EXPO w Szanghaju odwiedziło prawie 73 miliony osób z 246 krajów. Była to rekordowa  impreza pod każdym względem. Tak złożone przedsięwzięcie organizacyjno-logistycznie nie mogło obyć się bez sprawnej komunikacji.


Jednym z kluczowych elementów który złożył się na sukces organizatorów była niezawodna łączność radiowa działająca w oparciu o standard TETRA. W Szanghaju działają już systemy TETRA zbudowane wcześniej  w pasmach 800MHz i 350 MHz m.in. na potrzeby Metra (ponad 110 stacji bazowych), Międzynarodowego Portu Lotniczego czy Miejskie Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Miasta Shanghaj – Government Radio Networks GRN -ponad 190 stacji bazowych TETRA. Można chyba śmiało powiedzieć, że w Szanghaju  i jego okolicach znajduję się najwięcej stacji bazowych systemu TETRA na świecie (w sumie ponad 500).

Według statystyk, w ciągu 184 dni EXPO systemy te obsłużyły aż 190 milionów połączeń PTT (ang. Push-to-Talk, „Naciśnij i Mów”) pomiędzy 100 000 użytkownikami. Bardzo duże znaczenie odegrały też aplikacje transmisji danych oraz pozycjonowanie w oparciu o system GPS zintegrowany z radiotelefonami TETRA.  Podczas 6 miesięcy trwania imprezy nie odnotowano ani chwili przestoju w pracy systemów. Nad  poprawną pracą całości czuwali inżynierowie z Motoroli.

Chińczycy po raz kolejny udowodnili, iż najbardziej niezawodnym i sprawdzonym dla nich system łączności o znaczeniu krytyczny jest TETRA.  Przypominamy czytelnikom, iż tak prestiżowa impreza sportowa, jak Olimpiada w Pekinie w 2008 roku, również była „obsługiwana” przez system TETRA (EADS). Dowodzi to, iż Chińczycy bardziej cenią zagraniczne sprawdzone rozwiązania niż rodzimej produkcji systemy trankingowe oparte na mało popularnym w Europie standardzie CDMA2000 (np: GoTa – Global Open Trunking Architecture). 


Pawilon-Polski-na-Expo-2010-w-Szanghaju

fot. Pawilon Polski na Expo 2010 w Szanghaju

źródło: motorola.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń