Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

CASSIDIAN i Ericsson zakończyły kolejny etap rozbudowy sieci TETRA w Bułgarii

(Leiden, 17 stycznia 2011 r.) 

  • W Bułgarii pomyślnie zakończono kolejny etap rozbudowy radiowej sieci TETRA, technologii rekomendowanej przez Schengen.
  • Rozbudowa zwiększyła dwukrotnie rozmiar poprzednio istniejącej sieci i obecnie sieć ta pokrywa ponad 80% terytorium kraju
  • CASSIDIAN to nowa nazwa dawnego EADS Defence & Security

Ivan-Dimitrow-MSWiA-Bulagarii

Foto. Ivan Dimitrov – Dyrektor Departamentu Łączności i Systemów Informatycznych –Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Bułgarii (c) Cassidian.

 

Konsorcjum składające się z firm Cassidian i Ericsson pomyślnie zakończyło w Bułgarii projekt dalszej rozbudowy, rekomendowanej przez Schengen radiowej sieci TETRA. Dzięki tej rozbudowie sieć bezpiecznej łączności radiowej TETRA została powiększona o kolejne 53 stacje bazowe, w tym 3 mobilne. Aktualnie w skład sieci wchodzi 111 stacji bazowych. Bułgarskie służby bezpieczeństwa publicznego, a w szczególności krajowa policja graniczna oraz straż pożarna, będą mogły korzystać z bezpiecznej cyfrowej łączności radiowej na obszarze obejmującym ponad 80% terytorium Bułgarii.

Decyzję o budowie ogólnokrajowej sieci TETRA rząd bułgarski podjął w 2002 roku. Obecnie zakończona rozbudowa, której wykonanie powierzono w 2009 roku firmie Cassidian wraz z firmą Ericsson Telecommunications Bułgaria, obejmowała także implementację szkieletowej sieci transmisyjnej (120 radiolinii), wraz z najnowocześniejszą platformą do transmisji bezprzewodowej (Mini-Link Traffic Node).

Bezpieczna i niezawodna łączność jest jednym z niezbędnych warunków pomyślnego przeprowadzenia operacji kryzysowych przez służby bezpieczeństwa publicznego. Sieć TETRA wykorzystywana obecnie przez bułgarskie służby może także obsługiwać różnego rodzaju dodatkowe aplikacje, które są pomocne w działaniach operacyjnych. Przykłady takich zastosowań zostały zaprezentowane przez Cassidian bułgarskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych pod koniec 2010 roku.

“Firma Cassidian jest pod wrażeniem doskonałej współpracy z bułgarskim Ministerstwem Spraw Wewnętrznych oraz jest dumna z tego, że wraz z firmą Ericsson mogła pracować nad projektem o tak wielkim znaczeniu dla Bułgarii. Rozbudowa dostarczonej przez nas krajowej sieci TETRA ułatwi służbom bezpieczeństwa publicznego prowadzenie zarówno codziennych działań, jak również będzie doskonałym narzędziem na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych, czy przy organizacji dużych imprez masowych” powiedział Hans Holmberg, Wiceprezes ds. Sprzedaży z Cassidian Systems. “Jednocześnie, Cassidian głęboko wierzy, że projekt ten będzie istotnym atutem Bułgarii, z uwagi na to, że znacznie przyczyni się do poprawy wykorzystania bezpiecznej łączności także wzdłuż bułgarskich granic”.

O firmie CASSIDIAN (www.cassidian.com)

cassidian_eads_company_logoFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa, oferując integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze, samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające, systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy zabezpieczeń cybernetycznych, bezpieczną łączność, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2009 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.4 mld €. EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2009 roku koncern EADS – składający się z działów Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnął przychody w wysokości 42.8 mld €, zatrudniając ponad 119 000 osób.

CASSIDIAN – na straży bezpieczeństwa na całym świecie

Źródło: cassidian.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń