Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Evolucja standardu TETRA w kierunku systemów 4G

Evolucja standardu TETRA w kierunku systemów 4G

P3 Communications, międzynarodowa firma inżynierska w sektorze telekomunikacyjnym opublikowała dokument White Paper pt: „Evolution of TETRA – To a 4G All-IP Broadband Mission Critical Voice Plus Data Professional Mobile Radio Technology.”

Niniejsze opracowanie proponuje ewolucyjną ścieżkę rozwoju standardu od TETRA 1 do TETRA 3. Aby wskazać główne różnice między komercyjnymi a profesjonalnymi systemami łączności radiowej zdefiniowano w tym dokumencie cztery kluczowe warunki,  które musi spełniać system łączności o znaczeniu krytycznym.

Mapping-of-commercial-critical-mobile-radioto-TETRA-small.JPG

Autorzy spojrzeli też na  historię ewolucji łączności radiowej, aby wyjaśnić, że przyszły szerokopasmowy standard PMR powinien opierać się na technologii LTE. Jednakże przemysł PMR musi zaadaptować LTE dla krytycznych wymagań. W dokumencie został zawarta konkluzja, iż wymagana będzie standaryzacja zarówno infrastruktury jak interfejsów do systemów typu C&C (Command and Control).

Dokument został napisany przez Dr Martin Steppler’a przy wsparciu dr inż. Peter Sievering, Stephan Kerkhoff i Tony Gray.

Czytaj całość PDF:PDF Icon P3-Evolution-of-TETRA-To-4G-All-IP-Broadband-Mission-Critical-White-Paper.pdf

Źródło: http://www.p3-group.com/

Specjalnie dla tetraforum.pl autorzy dokumenty, podczas PMR Expo 2011 w Kolonii, opowiadają do naszej kamery o swojej firmie oraz wspomnianym opracowaniu.

 

Obejrzyj na naszym kanale YouTube

Tony Gray from P3 talks about company and PMR industry

Future of TETRA by Dr Martin Steppler from P3 communication

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń