Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENERGA-Operator rozważa wdrożenie TETRY

ENERGA-Operator rozważa wdrożenie TETRY

Ponad miesiąc temu Energa-Operator S.A. wysłał do kluczowych dostawców systemów TETRA w Polsce zapytanie RFI (Request For Information) dotyczące możliwości wybudowania systemu łączności radiowej w standardzie TETRA. Dziś minął termin nadsyłania odpowiedzi. Nie jest to oczywiście jeszcze przetarg, ale etap rozpoznawania rynku, który być może już wkrótce zaowocuje zamówieniem publicznym na duży system TETRA.

Biorąc pod uwagę zasięg działania Energa Operator obejmujący 25% terytorium kraju sądzimy, że system może się składać nawet z ok. 200-250 stacji bazowych TETRA. Przypominamy, że TETRA jest rekomendowaną przez PTPiREE technologią radiową dla energetyki.

Z pewnością swoje odpowiedzi na zapytanie energetyków prześlą takie czołowe firmy branży TETRA jak: Motorola, Cassidian, Rohill, Teltronic czy Selex Elsag.

Warto dodać, że firma ENERGA-Operator zakupiła ostatnio usługi transmisji danych w technologi CDMA/3GPP od Polkomtela.

Źródło:  własne.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń