Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dualny system łączności Satelita/TETRA w Nigerii

Dualny system łączności Satelita/TETRA w Nigerii

dualna-lacznosc-satelitarna-tetra-w-nigeriiOperator satelitarnej sieci Afcom (Afcomsat), dostawca usług VSAT dla firm, instytucji rządowych i klientów indywidualnych w Nigerii, zapowiedział uruchomienie pierwszej sieci działającej w trybie dualnym Satelita/TETRA we flocie pojazdów ratownictwa (ERV Emergency Response Vehicles) z regionu Delty Nigru w Nigerii.

System Afcomsat, wyposażony w najnowszą technologię VSAT i zintegrowany z ruchomą siecią TETRA firmy Motorola, używany jest przez duży, międzynarodowy koncern naftowy. Posiada on ponadto pełną komunikację IP z siecią firmową koncernu.

Dualny system łączności umożliwia komunikację z radiotelefonami przenośnymi koncernu, dzięki czemu ERV mogą pełnić rolę stanowisk dowodzenia. Afcomsat w pełni korzysta z bramki internetowej koncernu naftowego i z sieci łączności udostępnionej ERV. Możliwe staje się wysyłanie na żywo przekazów wideo o jakości telewizyjnej z ERV, a pliki z danymi mogą być wymieniane z siecią koncernu naftowego. Terminal umożliwia także prowadzenie wysokiej jakości komunikacji głosowych z ERV. Wszystkie usługi mogą być uruchomione w zaledwie kilka minut po dotarciu do danej lokalizacji, bez konieczności korzystania z pomocy technicznej.

Terminal VSAT Afcomsat, pracujący w paśmie Ku i zamontowany na ERV, składa się z automatycznie ustawianej anteny iNetVu, o średnicy 1,2m , zamontowanej na pojeździe typu 4WD i podłączonej do modemu STM. Specjalne funkcje systemu Afcomsat zostały dopasowane w taki sposób, aby umożliwić komunikację nawet w najgorszych warunkach zaników sygnału spowodowanych intensywnymi opadami deszczu.

Jak twierdzi Dr. Afolabi Mabogunje, dyrektor operacyjny firmy Afcomsat, „Sprawna i efektywna łączność znacznie pomaga w pracy ratownikom kiedy wykonują oni swoje zadania. Zapewnienie jej było szczególnym wyzwaniem w Delcie Nigru. Jesteśmy dumni, że możemy udostępniać pracownikom najnowocześniejszą technologię”.

W najbliższej przyszłości Afcomsat zamierza instalować swoje systemy w innych pojazdach typu ERV w sąsiedztwie Nigerii. Afcomsat cały czas tworzy nowe rozwiązania mające na celu odpowiedzenie na potrzeby firm, które cenią sobie szybkość transmisji, stabilność łączy i skuteczność.

O firmie AfcomSat

afcomsat-satelitarna-lacznosc.gifAfcomsat jest operatorem posiadającym ośrodki w Lagos i Port Harcourt. Oferuje on niezawodną łączność szerokopasmową dla firm.  Ośrodek Lagos jest łączem typu iDirect w paśmie C, a Port Harcourt działa w paśmie Ku. Dzięki rozwiniętym narzędziom monitorowania sieci, Afcomsat jest w stanie zapewnić wysoki poziom jakości usług w Nigerii i w całej Afryce.

Więcej informacji na stronie www.afcomsat.com

Źródło: http://www.businesswire.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń