Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dualny system łączności Satelita/TETRA w Nigerii

Dualny system łączności Satelita/TETRA w Nigerii

dualna-lacznosc-satelitarna-tetra-w-nigeriiOperator satelitarnej sieci Afcom (Afcomsat), dostawca usług VSAT dla firm, instytucji rządowych i klientów indywidualnych w Nigerii, zapowiedział uruchomienie pierwszej sieci działającej w trybie dualnym Satelita/TETRA we flocie pojazdów ratownictwa (ERV Emergency Response Vehicles) z regionu Delty Nigru w Nigerii.

System Afcomsat, wyposażony w najnowszą technologię VSAT i zintegrowany z ruchomą siecią TETRA firmy Motorola, używany jest przez duży, międzynarodowy koncern naftowy. Posiada on ponadto pełną komunikację IP z siecią firmową koncernu.

Dualny system łączności umożliwia komunikację z radiotelefonami przenośnymi koncernu, dzięki czemu ERV mogą pełnić rolę stanowisk dowodzenia. Afcomsat w pełni korzysta z bramki internetowej koncernu naftowego i z sieci łączności udostępnionej ERV. Możliwe staje się wysyłanie na żywo przekazów wideo o jakości telewizyjnej z ERV, a pliki z danymi mogą być wymieniane z siecią koncernu naftowego. Terminal umożliwia także prowadzenie wysokiej jakości komunikacji głosowych z ERV. Wszystkie usługi mogą być uruchomione w zaledwie kilka minut po dotarciu do danej lokalizacji, bez konieczności korzystania z pomocy technicznej.

Terminal VSAT Afcomsat, pracujący w paśmie Ku i zamontowany na ERV, składa się z automatycznie ustawianej anteny iNetVu, o średnicy 1,2m , zamontowanej na pojeździe typu 4WD i podłączonej do modemu STM. Specjalne funkcje systemu Afcomsat zostały dopasowane w taki sposób, aby umożliwić komunikację nawet w najgorszych warunkach zaników sygnału spowodowanych intensywnymi opadami deszczu.

Jak twierdzi Dr. Afolabi Mabogunje, dyrektor operacyjny firmy Afcomsat, „Sprawna i efektywna łączność znacznie pomaga w pracy ratownikom kiedy wykonują oni swoje zadania. Zapewnienie jej było szczególnym wyzwaniem w Delcie Nigru. Jesteśmy dumni, że możemy udostępniać pracownikom najnowocześniejszą technologię”.

W najbliższej przyszłości Afcomsat zamierza instalować swoje systemy w innych pojazdach typu ERV w sąsiedztwie Nigerii. Afcomsat cały czas tworzy nowe rozwiązania mające na celu odpowiedzenie na potrzeby firm, które cenią sobie szybkość transmisji, stabilność łączy i skuteczność.

O firmie AfcomSat

afcomsat-satelitarna-lacznosc.gifAfcomsat jest operatorem posiadającym ośrodki w Lagos i Port Harcourt. Oferuje on niezawodną łączność szerokopasmową dla firm.  Ośrodek Lagos jest łączem typu iDirect w paśmie C, a Port Harcourt działa w paśmie Ku. Dzięki rozwiniętym narzędziom monitorowania sieci, Afcomsat jest w stanie zapewnić wysoki poziom jakości usług w Nigerii i w całej Afryce.

Więcej informacji na stronie www.afcomsat.com

Źródło: http://www.businesswire.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń