Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Drugie forum użytkowników ogólnokrajowej sieci TETRA w Austrii

Drugie forum użytkowników ogólnokrajowej sieci TETRA w Austrii

W dniach 2-3 marca 2011 roku odbędzie się drugie spotkanie użytkowników narodowej sieci radiowej TETRA dla służb w Austrii. Konferencja TETRON Forum to doskonała okazja do wymiany doświadczeń w zakresie współdziałania pomiędzy poszczególnymi służbami i instytucjami, prezentacji najnowszych produktów oraz spotkania w środowisku branżowym.

 

Podstawowym założeniem i celem Tetron Forum jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla użytkowników i ekspertów sieci TETRON  z różnych agencji i organizacji bezpieczeństwa publicznego w Austrii.  Taka konferencja to również wspaniała okazja do prezentacji branżowych nowości, stąd też imprezie towarzyszyć będzie wystawa dostawców i partnerów technologicznych projektu TETRON. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami w zakresie cyfrowej łączności radiowej o znaczeniu krytycznym. Wśród wystawców nie zabraknie takich firm jak: Alcatel-Lucent (integrator), Motorola (dostawca infrastruktury i terminali), 3T Communications AG,  Andrew, KTS Kabel, Axell Wireless (Repeatery TETRA) i innych.

Austria-Tetron-narodowa-siec-lacznosci-cyfrowej

 

Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w dniach 13-14 stycznia 2010 roku w Innsbrucku. Wzięło w nim udział ponad 400 uczestników z 150 organizacji i instytucji. Skala zainteresowania tegoroczną imprezą jest jeszcze większa.  Tematem przewodnim będzie implementacja i budowa sieci TETRON.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– wprowadzenie do standardu TETRA,

– różnice między komunikacją analogowych i cyfrową,

– planowania i optymalizacji sieci radiowej TETRA,

– proces pozyskiwania lokalizacji pod budowę infrastruktury radiowej TETRA na przykładzie obecnie wdrożonego systemu w rejonach: Tyrolu, Wiednia i Dolnej Austrii,

– procedura certyfikacji terminali abonenckich wykorzystywanych w sieci TETRON,

– centra Command & Control – koordynacja i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

 

Pierwszy dzień to sesja ogólna przeznaczona dla wszystkich delegatów, gdzie w formie wykładów zostaną zaprezentowane wszystkie fazy projektu TETRON. W drugim dniu, uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją specjalistyczną wiedzę poprzez uczestnictwo w sześciu specjalnych sesjach tematycznych (stosownie do obszaru swoich zainteresowań) tj: wprowadzenie do standardu TETRA, radiotelefony, certyfikacja, zamawiania publiczne, usługi lokalizacyjne, budowa sieci. Prelekcje będą prowadzone przez uznanych ekspertów w swoich dziedzinach.

 

Źródło: http://www.tetron.at

 

W innych krajach europejskich również odbywają się konferencje użytkowników narodowych sieci TETRA. Przykładem są choćby VIRVE Day (Finlandia) czy Astrid User Days (Belgia).

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń