Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Drugie forum użytkowników ogólnokrajowej sieci TETRA w Austrii

Drugie forum użytkowników ogólnokrajowej sieci TETRA w Austrii

W dniach 2-3 marca 2011 roku odbędzie się drugie spotkanie użytkowników narodowej sieci radiowej TETRA dla służb w Austrii. Konferencja TETRON Forum to doskonała okazja do wymiany doświadczeń w zakresie współdziałania pomiędzy poszczególnymi służbami i instytucjami, prezentacji najnowszych produktów oraz spotkania w środowisku branżowym.

 

Podstawowym założeniem i celem Tetron Forum jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla użytkowników i ekspertów sieci TETRON  z różnych agencji i organizacji bezpieczeństwa publicznego w Austrii.  Taka konferencja to również wspaniała okazja do prezentacji branżowych nowości, stąd też imprezie towarzyszyć będzie wystawa dostawców i partnerów technologicznych projektu TETRON. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami w zakresie cyfrowej łączności radiowej o znaczeniu krytycznym. Wśród wystawców nie zabraknie takich firm jak: Alcatel-Lucent (integrator), Motorola (dostawca infrastruktury i terminali), 3T Communications AG,  Andrew, KTS Kabel, Axell Wireless (Repeatery TETRA) i innych.

Austria-Tetron-narodowa-siec-lacznosci-cyfrowej

 

Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w dniach 13-14 stycznia 2010 roku w Innsbrucku. Wzięło w nim udział ponad 400 uczestników z 150 organizacji i instytucji. Skala zainteresowania tegoroczną imprezą jest jeszcze większa.  Tematem przewodnim będzie implementacja i budowa sieci TETRON.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia jak:

– wprowadzenie do standardu TETRA,

– różnice między komunikacją analogowych i cyfrową,

– planowania i optymalizacji sieci radiowej TETRA,

– proces pozyskiwania lokalizacji pod budowę infrastruktury radiowej TETRA na przykładzie obecnie wdrożonego systemu w rejonach: Tyrolu, Wiednia i Dolnej Austrii,

– procedura certyfikacji terminali abonenckich wykorzystywanych w sieci TETRON,

– centra Command & Control – koordynacja i zarządzanie w sytuacjach kryzysowych.

 

Pierwszy dzień to sesja ogólna przeznaczona dla wszystkich delegatów, gdzie w formie wykładów zostaną zaprezentowane wszystkie fazy projektu TETRON. W drugim dniu, uczestnicy będą mieli okazję pogłębić swoją specjalistyczną wiedzę poprzez uczestnictwo w sześciu specjalnych sesjach tematycznych (stosownie do obszaru swoich zainteresowań) tj: wprowadzenie do standardu TETRA, radiotelefony, certyfikacja, zamawiania publiczne, usługi lokalizacyjne, budowa sieci. Prelekcje będą prowadzone przez uznanych ekspertów w swoich dziedzinach.

 

Źródło: http://www.tetron.at

 

W innych krajach europejskich również odbywają się konferencje użytkowników narodowych sieci TETRA. Przykładem są choćby VIRVE Day (Finlandia) czy Astrid User Days (Belgia).

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń