Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions przekształca kamery noszone na ciele dla użytkowników TETRA

Motorola Solutions przekształca kamery noszone na ciele dla użytkowników TETRA

AMSTERDAM, Holandia – 19 maj 2016 – Na konferencji Critical Communications World 2016 („Świat Łączności Krytycznej”) firma Motorola Solutions ogłasza nową kombinację kamery noszonej na ciele, głośnika i mikrofonu – wraz z nowym opartym na chmurze oprogramowaniem do zarządzania cyfrowym materiałem dowodowym, które są w stanie współpracować z cyfrowymi radiotelefonami TETRA. Nowy “Smart Interface” (Si) Si500 Video Speaker Microphone (VSM – „wideomikrofonogłośnik”) redukuje liczbę urządzeń, które współcześnie obciążają funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego w terenie. Aplikacja do zarządzanie cyfrowymi dowodami CommandCentral Vault zapewnia niezrównaną wydajność, która oszczędza czas i zasoby.

W dzisiejszych czasach agencje bezpieczeństwa publicznego stawiają czoła rosnącemu zapotrzebowaniu na przechwytywanie, gromadzenie, właściwe zarządzanie i udostępnianie dowodów wideo. Chociaż używanie kamer noszonych na ciele ma powszechną i rosnącą akceptację w agencjach bezpieczeństwa publicznego oraz wśród chronionych obywateli, ogromne ilości wytworzonych przez kamery danych muszą być zarządzane i magazynowane – częstokroć narażając na znaczne koszty. Ze swoim nowym rozwiązaniem Motorola Solutions podejmuje wszystkie te wyzwania i oferuje kompleksowe rozwiązanie, które może być używane z istniejącym sprzętem radiowym TETRA. Służby bezpieczeństwa wyposażone w niezawodne rozwiązanie do przechwytywania wideo w terenie, oraz gromadzenia i zarządzania zawartością, pomaga im uprościć przepływ pracy i zmniejszyć ogólne koszty administracyjne.

„W Europie, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce (EMEA) radiowa technologia cyfrowa TETRA stała się standardem komunikacji o znaczeniu krytycznym” – powiedział Steven Young, wiceprezes ds. urządzeń TETRA w Motorola Solutions. „Dlatego właśnie rozwinęliśmy rozwiązanie rejestratora wideo noszonego na ciele, który współpracuje z radiotelefonami TETRA. Si500 przeobraża cyfrowe zarządzanie dowodami poprzez integrację naszego najlepszego mikrofonu w kamerę noszoną na ciele i łączy to w system zarządzania zawartością, który jest bezkonkurencyjny w łatwości obsługi”.

Uproszczony słuch i wzrok

Kamera noszona na ciele oraz mikrofonogłośnik – kompaktowy Si500 VSM jest unikalnym interfejsem, który zwiększa możliwości radiotelefonów TETRA firmy Motorola Solutions. Lekka kompaktowa konstrukcja zawiera innowacyjne funkcje, aby zaspokoić potrzeby służb reagowania.

  • Si500 VSM jest wyposażony w obiektyw kamery o zakresie ruchu 210  stopni, który zapewnia optymalne pole widzenia i elastyczne pozycje noszenia. Użytkownicy mogą nosić VSM z wyświetlaczem skierowanym do środka albo na zewnątrz.
  • Si500 VSM został wyposażony w nowy adaptacyjny silnik audio, który automatycznie dostosowuje ustawienia audio w oparciu o położenie na ubraniu użytkownika i środowisko. Z pięcioma zintegrowanymi mikrofonami i wydajnym głośnikiem o mocy znamionowej 0,5W. Zapewnia wysoką jakość dźwięku radiotelefonów TETRA.
  • Zintegrowane Wi-Fi znacząco poprawia prędkość przesyłania multimediów. Dokonuje również bezproblemowo i szybko bezprzewodowych aktualizacji funkcji poprzez Radio Management, korzystając przy tym z sieci Wi-Fi.
  • Si500 VSM oferuje ekran z hartowanego szkła z intuicyjnym interfejsem użytkownika, który prezentuje tylko istotne informacje wewnątrz trzech paneli. Użytkownicy mają możliwość kontrolowania kanałów radiowych i grup rozmownych, oglądać nagrane wideo i zrobione zdjęcia, etykietować filmy i słuchać nagrań audio.

Cyfrowe zarządzanie dowodami zrewolucjonizowane

Rozwiązanie cyfrowego zarządzania dowodami obejmuje bazującą na chmurze aplikację CommandCentral Vault do bezpiecznego magazynowania, zarządzania i udostępniania cyfrowych dowodów. Z obszernymi zdolnościami magazynowymi bazy oraz integracją z komputerowym systemem wspomaganego dowodzenia (Computer Aided Dispatch = CAD) i systemami zarządzania aktami – CommandCentral Vault jest zaprojektowany, aby uczynić łatwym i osiągalnym cyfrowe zarządzanie dowodami. Oprogramowanie do zarządzania cyfrowymi dowodami również:

  • Zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo, które zmniejsza każde zagrożenie agencji dla łańcucha dowodowego.
  • Paruje się z Si500 VSM, a także może działać autonomicznie i przyjmować dowody uzyskane z dowolnego urządzenia.
  • Oferuje znacznie usprawnione zdolności wyszukiwania, przeglądania, robienia adnotacji i wykonywania innych operacji związanych z zarządzaniem dowodami – redukując czas i koszty administracyjne.
  • Dostarcza najlepszą w branży funkcję automatycznej redakcji (auto-redaction), aby pomóc służbom bezpieczeństwa publicznego bezproblemowo usunąć tożsamości osób w materiałach wideo. Zamiast z należytą starannością poświęcać czas na przeglądanie i ewentualne edytowanie każdej klatki wideo – technicy, oszczędzając godziny, będą mogli automatycznie oznaczać obiekty takie jak twarze, adresy albo tablice rejestracyjne i pozwolić nowej technologii zamazać je automatycznie w całym filmie.
  • Ustanawia większe zaangażowanie i przejrzystość w stosunku do społeczności. System umożliwia agencjom usprawnić udostępnianie dowodów i łatwiej odpowiadać na żądania do dostępu do treści.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Najnowsze informacje o firmie można znaleźć na stronie www.motorolasolutions.com/newsroom lub uzyskać po zasubskrybowaniu kanału wiadomości.

Więcej informacji na Motorola Solutions Public Safety on Twitter

Więcej informacji na Motorola Solutions on LinkedIn

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń