Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola Solutions przekształca kamery noszone na ciele dla użytkowników TETRA

Motorola Solutions przekształca kamery noszone na ciele dla użytkowników TETRA

AMSTERDAM, Holandia – 19 maj 2016 – Na konferencji Critical Communications World 2016 („Świat Łączności Krytycznej”) firma Motorola Solutions ogłasza nową kombinację kamery noszonej na ciele, głośnika i mikrofonu – wraz z nowym opartym na chmurze oprogramowaniem do zarządzania cyfrowym materiałem dowodowym, które są w stanie współpracować z cyfrowymi radiotelefonami TETRA. Nowy “Smart Interface” (Si) Si500 Video Speaker Microphone (VSM – „wideomikrofonogłośnik”) redukuje liczbę urządzeń, które współcześnie obciążają funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego w terenie. Aplikacja do zarządzanie cyfrowymi dowodami CommandCentral Vault zapewnia niezrównaną wydajność, która oszczędza czas i zasoby.

W dzisiejszych czasach agencje bezpieczeństwa publicznego stawiają czoła rosnącemu zapotrzebowaniu na przechwytywanie, gromadzenie, właściwe zarządzanie i udostępnianie dowodów wideo. Chociaż używanie kamer noszonych na ciele ma powszechną i rosnącą akceptację w agencjach bezpieczeństwa publicznego oraz wśród chronionych obywateli, ogromne ilości wytworzonych przez kamery danych muszą być zarządzane i magazynowane – częstokroć narażając na znaczne koszty. Ze swoim nowym rozwiązaniem Motorola Solutions podejmuje wszystkie te wyzwania i oferuje kompleksowe rozwiązanie, które może być używane z istniejącym sprzętem radiowym TETRA. Służby bezpieczeństwa wyposażone w niezawodne rozwiązanie do przechwytywania wideo w terenie, oraz gromadzenia i zarządzania zawartością, pomaga im uprościć przepływ pracy i zmniejszyć ogólne koszty administracyjne.

„W Europie, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce (EMEA) radiowa technologia cyfrowa TETRA stała się standardem komunikacji o znaczeniu krytycznym” – powiedział Steven Young, wiceprezes ds. urządzeń TETRA w Motorola Solutions. „Dlatego właśnie rozwinęliśmy rozwiązanie rejestratora wideo noszonego na ciele, który współpracuje z radiotelefonami TETRA. Si500 przeobraża cyfrowe zarządzanie dowodami poprzez integrację naszego najlepszego mikrofonu w kamerę noszoną na ciele i łączy to w system zarządzania zawartością, który jest bezkonkurencyjny w łatwości obsługi”.

Uproszczony słuch i wzrok

Kamera noszona na ciele oraz mikrofonogłośnik – kompaktowy Si500 VSM jest unikalnym interfejsem, który zwiększa możliwości radiotelefonów TETRA firmy Motorola Solutions. Lekka kompaktowa konstrukcja zawiera innowacyjne funkcje, aby zaspokoić potrzeby służb reagowania.

  • Si500 VSM jest wyposażony w obiektyw kamery o zakresie ruchu 210  stopni, który zapewnia optymalne pole widzenia i elastyczne pozycje noszenia. Użytkownicy mogą nosić VSM z wyświetlaczem skierowanym do środka albo na zewnątrz.
  • Si500 VSM został wyposażony w nowy adaptacyjny silnik audio, który automatycznie dostosowuje ustawienia audio w oparciu o położenie na ubraniu użytkownika i środowisko. Z pięcioma zintegrowanymi mikrofonami i wydajnym głośnikiem o mocy znamionowej 0,5W. Zapewnia wysoką jakość dźwięku radiotelefonów TETRA.
  • Zintegrowane Wi-Fi znacząco poprawia prędkość przesyłania multimediów. Dokonuje również bezproblemowo i szybko bezprzewodowych aktualizacji funkcji poprzez Radio Management, korzystając przy tym z sieci Wi-Fi.
  • Si500 VSM oferuje ekran z hartowanego szkła z intuicyjnym interfejsem użytkownika, który prezentuje tylko istotne informacje wewnątrz trzech paneli. Użytkownicy mają możliwość kontrolowania kanałów radiowych i grup rozmownych, oglądać nagrane wideo i zrobione zdjęcia, etykietować filmy i słuchać nagrań audio.

Cyfrowe zarządzanie dowodami zrewolucjonizowane

Rozwiązanie cyfrowego zarządzania dowodami obejmuje bazującą na chmurze aplikację CommandCentral Vault do bezpiecznego magazynowania, zarządzania i udostępniania cyfrowych dowodów. Z obszernymi zdolnościami magazynowymi bazy oraz integracją z komputerowym systemem wspomaganego dowodzenia (Computer Aided Dispatch = CAD) i systemami zarządzania aktami – CommandCentral Vault jest zaprojektowany, aby uczynić łatwym i osiągalnym cyfrowe zarządzanie dowodami. Oprogramowanie do zarządzania cyfrowymi dowodami również:

  • Zapewnia kompleksowe bezpieczeństwo, które zmniejsza każde zagrożenie agencji dla łańcucha dowodowego.
  • Paruje się z Si500 VSM, a także może działać autonomicznie i przyjmować dowody uzyskane z dowolnego urządzenia.
  • Oferuje znacznie usprawnione zdolności wyszukiwania, przeglądania, robienia adnotacji i wykonywania innych operacji związanych z zarządzaniem dowodami – redukując czas i koszty administracyjne.
  • Dostarcza najlepszą w branży funkcję automatycznej redakcji (auto-redaction), aby pomóc służbom bezpieczeństwa publicznego bezproblemowo usunąć tożsamości osób w materiałach wideo. Zamiast z należytą starannością poświęcać czas na przeglądanie i ewentualne edytowanie każdej klatki wideo – technicy, oszczędzając godziny, będą mogli automatycznie oznaczać obiekty takie jak twarze, adresy albo tablice rejestracyjne i pozwolić nowej technologii zamazać je automatycznie w całym filmie.
  • Ustanawia większe zaangażowanie i przejrzystość w stosunku do społeczności. System umożliwia agencjom usprawnić udostępnianie dowodów i łatwiej odpowiadać na żądania do dostępu do treści.

O Motorola Solutions

Motorola Solutions (NYSE: MSI) tworzy innowacyjne rozwiązania komunikacyjne o znaczeniu krytycznym oraz dostarcza usługi, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego oraz przedsiębiorstwom w tworzeniu bezpieczniejszych miast i rozwijających się społeczności. Najnowsze informacje o firmie można znaleźć na stronie www.motorolasolutions.com/newsroom lub uzyskać po zasubskrybowaniu kanału wiadomości.

Więcej informacji na Motorola Solutions Public Safety on Twitter

Więcej informacji na Motorola Solutions on LinkedIn

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń