Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cyfrowe systemy trankingowe TETRA i P25 - analiza porównawcza

Cyfrowe systemy trankingowe TETRA i P25 – analiza porównawcza

Kolejny autor postanowił udostępnić swoją pracę dotyczącą standarud TETRA na portalu tetraforum.pl.

Tym razem jest to analizą porównawczą cyfrowych systemów trankingowych – „Cyfrowe systemy trankingowe – analiza porównawcza”.

Niniejsza praca skupia się na analizie porównawczej dwóch wybranych standardów trankingu cyfrowego: europejskiego TETRA i amerykańskiego P25, oraz na analizie możliwości wykorzystywania sieci publicznej telefonii komórkowej na potrzeby użytkowników profesjonalnych, która może być uzupełniona w niezbędne funkcje dodatkowe i stanowić bardziej atrakcyjne rozwiązanie pod względem kosztów inwestycji w system łączności.

Wymienione standardy zostały wybrane ze względu na ich otwartość, a więc brak uzależnienia od jednego producenta sprzętu telekomunikacyjnego jak w przypadku systemów EDACS firmy Ericsson czy IDEN opracowanego przez Motorola. W celu przeprowadzenia porównania systemów posłużono się przykładami potrzeb użytkowników systemu łączności, którzy różnią się od siebie pod względem wymagań co do właściwości i funkcjonalności które system ten musi posiadać. Ostatecznie przeprowadzono analizę porównawczą niektórych cech standardów, takich jak zasięg systemów, wykorzystywana technika wielodostępu, bezpieczeństwo, funkcjonalność i innych, które maja istotne znaczenie na wybór określonego systemu.

Autorem pracy jest Stanisław Adamski, absolwent Wydziału Telekomunikacji i Elektrotechniki, Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy (obecnie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) http://www.utp.edu.pl/

Dziękujemy autorowi za zgodę na publikacje !

Czytaj całość: pdf-icon_smallCyfrowe systemy trankingowe- analiza porownawcza S.Adamski.pdf

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń