Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energetyka buduje wieże pod systemy TETRA

Energetyka buduje wieże pod systemy TETRA

Spółki energetyczne Enea Operator i Energa-Operator konsekwentnie rozwijają swoje projekty łączności TETRA. Oba podmioty zabrały się za budowę niezbędnej infrastruktury wieżowej na których zostaną zainstalowane elementy systemu TETRA. ENERGA-Operator ogłosiła w grudniu ubiegłego roku przetarg na wybudowanie 26 wież telekomunikacyjnych. Spółka realizuje projekt wdrożenia systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA na obszarze swojego działania. Dostawcą systemu łączności dla Energii została Motorola Solutions.

Z kolei ENEA, nie dokonała jeszcze wyboru dostawcy sprzętu (postępowanie w tej sprawie trwa), jednakże ogłosiła dwuetapowy przetarg na wybudowanie wież oraz infrastruktury pomocniczej dla systemu TETRA. Najpierw operator chce wyłonić 5 oferentów, którzy wykażą się najbogatszymi referencjami oraz będą posiadali stosowne zaplecze finansowe (co najmniej 4 mln złotych).

ENEA wymaga aby potencjalny wykonawca wykazał się co najmniej dwiema umowami na przebudowę lub budowę w formule zaprojektuj i wybuduj, (zaprojektowanie, fundamentowanie, dostawa i montaż) wież telekomunikacyjnych o wysokości nie mniejszej niż 30 m n.p.t. o łącznej ilości co najmniej 20 wież, w tym jedną umowę o ilości wież co najmniej 10 sztuk. ENEA oczekuje na wnioski do 18 stycznia br. Wadium na tym etapie postępowania nie jest wymagane.

Zakres zamówienia w ENEI obejmuje: pozyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych, wykonanie badań geotechnicznych, pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy, wykonanie projektu budowlanego z zagospodarowaniem terenu, wykonanie projektu wykonawczego, uzyskanie wszelkich wymaganych prawem zezwoleń, oświadczeń, opinii, decyzji administracyjnych oraz prawomocnego pozwolenia na użytkowanie oraz wykonanie fundamentów pod wieżę oraz kontener telekomunikacyjny wraz z infrastrukturą kabli i kanalizacji teletechnicznej.

Energa-Operator chce zbudować 26 wież (z opcją dodatkowych 4 wież) o wysokości 40m metrów każda. Każda z wież będzie wyposażona w pomosty serwisowe (na wysokości 20 i 30 metrów). Standardowe wyposażenie wieży obejmuje m.in.: drabinkę kablową, instalacją odgromową, oświetlenie i malowanie przeszkodowe. Dopuszczalna konstrukcja to wieża stalowa w wykonaniu skręcanym. Konstrukcja wieży musi uwzględnić montaż anten o charakterystyce dookólnej (omni) w liczbie 3 sztuk o masie około 10 kg każda. Przewidziana średnica feedera to 1 5/8″. We wszystkich przypadkach przewidziano instalację sprzętu telekomunikacyjnego w przylegających do wieży budynkach. Wykonawca na całość prac objętych przedmiotem zamówienia, udzieli 60 miesięcznej gwarancji od dnia dokonania odbioru końcowego.

ENERGA SIWZ: https://zakupy.energa-operator.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=noticeDetails&noticeIdentity=1800

ENEA SIWZ: http://zamowienia.enea.pl:8080/rpuz/AnnouncementsPublicInfo.do?id=43951&isArchive=null

Źródło: Energa, Enea. Fot. Gastel

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń