Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Energetyka buduje wieże pod systemy TETRA

Energetyka buduje wieże pod systemy TETRA

Spółki energetyczne Enea Operator i Energa-Operator konsekwentnie rozwijają swoje projekty łączności TETRA. Oba podmioty zabrały się za budowę niezbędnej infrastruktury wieżowej na których zostaną zainstalowane elementy systemu TETRA. ENERGA-Operator ogłosiła w grudniu ubiegłego roku przetarg na wybudowanie 26 wież telekomunikacyjnych. Spółka realizuje projekt wdrożenia systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA na obszarze swojego działania. Dostawcą systemu łączności dla Energii została Motorola Solutions.

Z kolei ENEA, nie dokonała jeszcze wyboru dostawcy sprzętu (postępowanie w tej sprawie trwa), jednakże ogłosiła dwuetapowy przetarg na wybudowanie wież oraz infrastruktury pomocniczej dla systemu TETRA. Najpierw operator chce wyłonić 5 oferentów, którzy wykażą się najbogatszymi referencjami oraz będą posiadali stosowne zaplecze finansowe (co najmniej 4 mln złotych).

ENEA wymaga aby potencjalny wykonawca wykazał się co najmniej dwiema umowami na przebudowę lub budowę w formule zaprojektuj i wybuduj, (zaprojektowanie, fundamentowanie, dostawa i montaż) wież telekomunikacyjnych o wysokości nie mniejszej niż 30 m n.p.t. o łącznej ilości co najmniej 20 wież, w tym jedną umowę o ilości wież co najmniej 10 sztuk. ENEA oczekuje na wnioski do 18 stycznia br. Wadium na tym etapie postępowania nie jest wymagane.

Zakres zamówienia w ENEI obejmuje: pozyskanie i aktualizacja mapy do celów projektowych, wykonanie badań geotechnicznych, pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy, wykonanie projektu budowlanego z zagospodarowaniem terenu, wykonanie projektu wykonawczego, uzyskanie wszelkich wymaganych prawem zezwoleń, oświadczeń, opinii, decyzji administracyjnych oraz prawomocnego pozwolenia na użytkowanie oraz wykonanie fundamentów pod wieżę oraz kontener telekomunikacyjny wraz z infrastrukturą kabli i kanalizacji teletechnicznej.

Energa-Operator chce zbudować 26 wież (z opcją dodatkowych 4 wież) o wysokości 40m metrów każda. Każda z wież będzie wyposażona w pomosty serwisowe (na wysokości 20 i 30 metrów). Standardowe wyposażenie wieży obejmuje m.in.: drabinkę kablową, instalacją odgromową, oświetlenie i malowanie przeszkodowe. Dopuszczalna konstrukcja to wieża stalowa w wykonaniu skręcanym. Konstrukcja wieży musi uwzględnić montaż anten o charakterystyce dookólnej (omni) w liczbie 3 sztuk o masie około 10 kg każda. Przewidziana średnica feedera to 1 5/8″. We wszystkich przypadkach przewidziano instalację sprzętu telekomunikacyjnego w przylegających do wieży budynkach. Wykonawca na całość prac objętych przedmiotem zamówienia, udzieli 60 miesięcznej gwarancji od dnia dokonania odbioru końcowego.

ENERGA SIWZ: https://zakupy.energa-operator.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=main&MP_action=noticeDetails&noticeIdentity=1800

ENEA SIWZ: http://zamowienia.enea.pl:8080/rpuz/AnnouncementsPublicInfo.do?id=43951&isArchive=null

Źródło: Energa, Enea. Fot. Gastel

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń