Andrzej Piotrowski rozstał się PGE Systemy – podaje serwis telko.in. W spółce był jednym z wiceprezesów. Z jego inicjatywy przygotowano projekt prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce. Ta decyzja została podjęta po otrzymaniu z UKE rezerwacji zasobów radiowych w paśmie 450 MHz. W ubiegłym roku przeprowadzono intensywne testy tej technologii i PGE Systemy zdążyło zakupić testowe instalacje infrastruktury od Ericssona i Nokii. Pracę nad rozwojem LTE450 w PGE Systemy wstrzymały inwestycję na kilka lat w system TETRA w grupie ENEA, PGE i Tauronie. PSE korzysta obecnie z systemu TETRA Energa Operator.
W ubiegłych miesiącach w spółce PGE Systemy zmienił się cały zarząd (nowym prezesem został Krzysztof Jarosz). Zmienił się również prezes całej Grupy PGE. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej poinformował w kwietniu br że grupa będzie rezygnować z projektów, które są niezadowalającej stopie zwrotu, w szczególności niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością Grupy, Zobowiązał wszystkie spółki z Grupy PGE do działań optymalizacyjnych i racjonalizacyjnych.
Andrzej Piotrowski z PGE Systemy, spółką zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych dla spółek GK PGE związany był od czerwca 2018 r. Wcześniej – od 2016 r. do marca 2018 r. – był wiceministrem energii.
Z branżą telekomunikacyjną związany jest od ponad 30 lat. Był m.in. współzałożycielem Fundacji Telefony Polskie i jako jej prezes kierował zespołem, który przygotowywał dla Komisji Wspólnot Europejskich program budowy alternatywnych operatorów. Doradzał Rządowi Łotwy w prywatyzacji operatora Lattelekom. W Centrum im. Adama Smitha kierował Instytutem Elektronicznej Gospodarki, który projektując zmiany regulacyjne przyczynił się do zwiększenia poziomu konkurencyjności sektora telko.
W 2007 r. był wiceministrem gospodarki, a potem w latach 2007-2008 prezesem Exatela. W latach 1993-2012 był nauczycielem akademickim na Politechnice Warszawskiej.
Źródło: https://www.telko.in/