Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla...

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się PGE Systemy – podaje serwis telko.in. W spółce był jednym z wiceprezesów. Z jego inicjatywy przygotowano projekt prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce. Ta decyzja została podjęta po otrzymaniu z UKE rezerwacji zasobów radiowych w paśmie 450 MHz. W ubiegłym roku przeprowadzono intensywne testy tej technologii i PGE Systemy zdążyło zakupić testowe instalacje infrastruktury od Ericssona i Nokii. Pracę nad rozwojem LTE450 w PGE Systemy wstrzymały inwestycję na kilka lat w system TETRA w grupie ENEA, PGE i Tauronie. PSE korzysta obecnie z systemu TETRA Energa Operator.

W ubiegłych miesiącach w spółce PGE Systemy zmienił się cały zarząd (nowym prezesem został Krzysztof Jarosz). Zmienił się również prezes całej Grupy PGE. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej poinformował w kwietniu br że grupa będzie rezygnować z projektów, które są niezadowalającej stopie zwrotu, w szczególności niezwiązanych bezpośrednio z podstawową działalnością Grupy, Zobowiązał wszystkie spółki z Grupy PGE do działań optymalizacyjnych i racjonalizacyjnych.

Andrzej Piotrowski z PGE Systemy, spółką zajmującą się świadczeniem usług teleinformatycznych dla spółek GK PGE związany był od czerwca 2018 r. Wcześniej – od 2016 r. do marca 2018 r. – był wiceministrem energii.

Z branżą telekomunikacyjną związany jest od ponad 30 lat. Był m.in. współzałożycielem Fundacji Telefony Polskie i jako jej prezes kierował zespołem, który przygotowywał dla Komisji Wspólnot Europejskich program budowy alternatywnych operatorów. Doradzał Rządowi Łotwy w prywatyzacji operatora Lattelekom. W Centrum im. Adama Smitha kierował Instytutem Elektronicznej Gospodarki, który projektując zmiany regulacyjne przyczynił się do zwiększenia poziomu konkurencyjności sektora telko.

W 2007 r. był wiceministrem gospodarki, a potem w latach 2007-2008 prezesem Exatela. W latach 1993-2012 był nauczycielem akademickim na Politechnice Warszawskiej.

Źródło: https://www.telko.in/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

DODAJ KOMENTARZ

Proszę wprowadzić treść komentarza!
Proszę, podaj swoje imię i nazwisko

- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń