Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Cassidian świętuje otwarcie centrum zarządzania i kontroli rumuńskiej straży granicznej

Cassidian świętuje otwarcie centrum zarządzania i kontroli rumuńskiej straży granicznej

Dzięki rozwiązaniu dostarczonemu przez firmę Cassidian rumuńska straż graniczna otrzymała najnowocześniejsze w Europie centrum dowodzenia. 24 lipca 2012 roku firma Cassidian i rumuńska straż graniczna uroczyście otworzyły główne centrum kontroli i dowodzenia wspólnie zbudowanego, najbardziej rozległego w Europie systemu bezpieczeństwa granic państwa.

Rozpoczęta w 2004 i rozszerzona w 2009 roku dla pokrycia zewnętrznej granicy strefy Schengen, pierwsza faza systemu bezpieczeństwa rumuńskiej granicy chroni największą w Europie granicę lądową przed nielegalnymi imigrantami, przemytem, handlem narkotykami i terroryzmem. Zwiększa także bezpieczeństwo narodowe obywateli Rumunii.

Sporządzony w 2011 roku raport techniczny bardzo dobrze ocenił stopień przygotowania Rumunii do wejścia do strefy Schengen. Osiągnięto kluczowy cel – stworzenie centrum kontroli i dowodzenia, budynku o powierzchni 18 tys. m2 mieszczącego centrum danych systemu oraz narodowe centrum dyspozytorskie.

Technologia, którą wykorzystano w systemie bezpieczeństwa granic Rumunii daje możliwości rozpoznawania i identyfikacji oraz aplikacje operacyjne dla kontroli i dowodzenia: automatyczną lokalizację pojazdów, analizę zagrożeń na przejściach granicznych, platformę e-nauki dla strażników granicznych, bezpieczną sieć łączności ruchomej TETRA. Wszystko działa poprzez wysoce niezawodny krajowy system łączności głosowej i transmisji danych, a także jest nadzorowane przez system zarządzający. Kluczowe właściwości systemu zostały już zapewnione rumuńskiej straży granicznej. Cassidian zamontował stacjonarne kamery i radary w wielu „gorących” lokalizacjach wzdłuż granicy. Urządzenia te zostały zintegrowane w lokalnych centrach dowodzenia. Firma dostarczyła również radiową sieć łączności głosowej i transmisji danych dla 9 okręgów administracyjnych leżących pod zewnętrzna granicą. Zainstalowano też odpowiednie aplikacje potrzebne do zarządzania działaniami na granicy, m.in. do zarządzania i kontroli, analizy ryzyka, e-nauki, automatycznej lokalizacji pojazdów oraz zarządzania całością systemu.

Wydajność systemu, jakość usług utrzymania oraz chęć klienta do kontynuowania współpracy przy dalszym integrowaniu systemu dowodzi sukcesu firmy Cassidian.

Źródło: www.cassidian.com

 

O firmie CASSIDIAN

Cassidian EADS CompanyFirma Cassidian, wchodząca w skład koncernu EADS, jest światowym liderem w zakresie globalnych systemów i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. Firma oferuje integrację dużych systemów (Lead Systems Integration) oraz produkty i usługi zarówno dla odbiorców cywilnych, jak i wojskowych na całym świecie: systemy lotnicze (samoloty wojskowe i bezzałogowe statki latające UAV), systemy naziemne, morskie oraz systemy łączone, systemy wywiadu i nadzoru, systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, bezpieczną łączność PMR, systemy testujące, systemy rakietowe oraz wszelkiego rodzaju usługi związanymi z tymi produktami.

W 2011 roku firma Cassidian – zatrudniając blisko 28 tysięcy pracowników – osiągnęła przychody w wysokości 5.8 mld €. Grupa EADS jest światowym liderem w przemyśle lotniczym, kosmicznym i zbrojeniowym oraz związanych z tymi dziedzinami usługach. W 2011 roku Grupa EADS – składający się z czterech głównych działów biznesowych: Airbus, Astrium, Cassidian i Eurocopter – osiągnęła przychody w wysokości 49,1 mld €, zatrudniając ponad 133 000 osób.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń