Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bombaj: brak bezpiecznej sieci łączności dał się we znaki

Bombaj: brak bezpiecznej sieci łączności dał się we znaki

Brak spójnej i bezpiecznej sieci łączności TETRA w Bombaju po zamachach terrorystycznych z 2008 roku dał się mocno we znaki. Rząd indyjski nie wyciągnął lekcji z tego zdarzenia. Sytuacja niestety powtórzyła się w lipcu tego roku, kiedy terroryści uderzyli ponownie.

Bombaj: brak bezpiecznej sieci łączności dał się we znaki

Ostatni atak terrorystyczny (środa, 13 lipca 2011) w Bombaju nie tylko ujawnił brak przygotowania rządu po wydarzeniach z 26 listopada 2008 roku, ale także zwiększył poczucie zażenowania i wstydu ciążące nad aparatem państwowym. Sekretarz generalny Prithviraj Chavan musiał przyznać się do tego, że zarówno on jak i inni wysocy urzędnicy nie mogli się ze sobą komunikować ponieważ łączność w mieście została sparaliżowana. Kolejny raz z rzędu systemy łączności Bombaju zawiodły podczas ataku terrorystycznego.

Chavan był kompletnie bezradny w chwili kiedy wybuchły pierwsze ładunki. Jak oświadczył w wywiadzie telewizyjnym, „Przez pierwszy kwadrans doświadczyliśmy całkowitej awarii łączności co było szokujące i nie do zaakceptowania. Opieraliśmy się o telefonię komórkową, a nasz system łączności bezprzewodowej był jedynym rozwiązaniem awaryjnym. Mogliśmy tylko na nim polegać, a tymczasem nasza narodowa, awaryjna sieć VHF nie jest obecnie używana. Staramy się ją odbudować”.

Sytuacja mogła wyglądać zupełnie inaczej gdyby Miejska Korporacja Brihanmumbai (BMC) zrealizowała do końca plany z roku 2007 przewidujące budowę ogólnomiejskiej sieci TETRA (TErrestrial Trunked Radio). Pracująca w sposób ciągły sieć łączności, będąca kluczowym elementem wytrzymałego systemu reagowania kryzysowego, pomaga ratować życie w sytuacjach nadzwyczajnych na całym świecie.

Tuż po powodziach z roku 2005, BMC rozpoczęła dyskusje w sprawie budowy odpornej na zdarzenia losowe sieci łączności, która mogłaby zintegrować w ramach jednego systemu policję, straż pożarną i inne podmioty zajmujące się ratownictwem. Chociaż pierwszy przetarg został ogłoszony już w 2007 roku, to cztery lata później nadal nie ma śladu po takiej sieci. Miasto Delhi, które uruchomiło całą procedurę przetargową znacznie później, zdążyło zbudować swoją sieć TETRA przed Igrzyskami Wspólnoty Brytyjskiej z 2010 roku. W wyniku niefrasobliwości rządu Maharasztry służby ratunkowe nie miały innego wyjścia niż korzystać z linii telefonicznych i przeciążonych sieci komórkowych aby koordynować swoje działania w pierwszych chwilach następujących po ataku terrorystycznym.

Już w 2008 roku, kiedy 10 terrorystów zaatakowało Bombaj, brak spójnej i bezpiecznej sieci łączności dał się mocno we znaki. Według niektórych obserwatorów mógł on nawet przyczynić się do śmierci dodatkowych osób. Wielu kluczowych funkcjonariuszy, łącznie z dowódcami, musiało wtedy opierać swoją łączność jedynie na niezabezpieczonych sieciach komórkowych.

Według niektórych źródeł przetarg z 2007 roku został unieważniony przez BMC po tym jak jeden z kandydatów poskarżył się na zbyt krótkie terminy składania ofert. Kolejny przetarg został uruchomiony w grudniu 2008 roku, jednak już rok później cały proces przetargowy został ponownie przerwany ze względów formalnych.

Źródło: indiatimes.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń