Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

Niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) przeprowadziła pomyślne testy rozwiązania firmy Airbus Defence and Space rozszerzającego zasięgu sieci systemu łączności TETRA przy pomocy łącza satelitarnego. Próby terenowe wykazały, że nadaje się ono do zastosowań operacyjnych.

Rozwiązanie opiera się na miniaturowej stacji TETRA TB3p, przenośnej centrali cyfrowej TETRA DXT3p oraz jednej lub kilku anten typu VSAT i pozwala na doraźne rozszerzanie zasięgu istniejących już sieci TETRA. Można go użyć podczas planowanych wcześniej imprez masowych, jak i w razie nagłych zdarzeń, takich jak poważne wypadki komunikacyjne lub katastrofy naturalne. Z możliwości satelitarnego rozszerzania sieci TETRA mogą również skorzystać oddziały służb bezpieczeństwa publicznego wykonujące zagraniczne misje.

Trzytygodniowe testy terenowe pod nazwą “Teststellung Brandenburg” zostały przeprowadzone przez BDBOS w marcu tego roku. Skupiały się one na opóźnieniach w transmisji sygnału pomiędzy nadajnikiem na ziemi, a odbiornikiem znajdującym się na orbicie geostacjonarnej. Wykonywano je w realistycznych warunkach operacyjnych. Wzięto pod uwagę również komplikacje przy nawiązywaniu połączenia, zakłócenia z zewnątrz oraz inne potencjalne negatywne efekty takie, jak echa.

W pierwszej fazie, trwającej tydzień, wybrano urządzenia oraz parametry testowe, a następnie system był sprawdzany w 33 przypadkach testowych zawierających w sumie 198 indywidualnych testów. Druga faza trwała tylko 16 dni — o tydzień krócej niż zakładano — gdyż rozwiązanie firmy Airbus funkcjonowało bez żadnych zakłóceń.

Źródło:  http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

 

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń