Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

Niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) przeprowadziła pomyślne testy rozwiązania firmy Airbus Defence and Space rozszerzającego zasięgu sieci systemu łączności TETRA przy pomocy łącza satelitarnego. Próby terenowe wykazały, że nadaje się ono do zastosowań operacyjnych.

Rozwiązanie opiera się na miniaturowej stacji TETRA TB3p, przenośnej centrali cyfrowej TETRA DXT3p oraz jednej lub kilku anten typu VSAT i pozwala na doraźne rozszerzanie zasięgu istniejących już sieci TETRA. Można go użyć podczas planowanych wcześniej imprez masowych, jak i w razie nagłych zdarzeń, takich jak poważne wypadki komunikacyjne lub katastrofy naturalne. Z możliwości satelitarnego rozszerzania sieci TETRA mogą również skorzystać oddziały służb bezpieczeństwa publicznego wykonujące zagraniczne misje.

Trzytygodniowe testy terenowe pod nazwą “Teststellung Brandenburg” zostały przeprowadzone przez BDBOS w marcu tego roku. Skupiały się one na opóźnieniach w transmisji sygnału pomiędzy nadajnikiem na ziemi, a odbiornikiem znajdującym się na orbicie geostacjonarnej. Wykonywano je w realistycznych warunkach operacyjnych. Wzięto pod uwagę również komplikacje przy nawiązywaniu połączenia, zakłócenia z zewnątrz oraz inne potencjalne negatywne efekty takie, jak echa.

W pierwszej fazie, trwającej tydzień, wybrano urządzenia oraz parametry testowe, a następnie system był sprawdzany w 33 przypadkach testowych zawierających w sumie 198 indywidualnych testów. Druga faza trwała tylko 16 dni — o tydzień krócej niż zakładano — gdyż rozwiązanie firmy Airbus funkcjonowało bez żadnych zakłóceń.

Źródło:  http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

 

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń