Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

BDBOS przetestował rozszerzanie TETRY poprzez satelitę

Niemiecka Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa (BDBOS) przeprowadziła pomyślne testy rozwiązania firmy Airbus Defence and Space rozszerzającego zasięgu sieci systemu łączności TETRA przy pomocy łącza satelitarnego. Próby terenowe wykazały, że nadaje się ono do zastosowań operacyjnych.

Rozwiązanie opiera się na miniaturowej stacji TETRA TB3p, przenośnej centrali cyfrowej TETRA DXT3p oraz jednej lub kilku anten typu VSAT i pozwala na doraźne rozszerzanie zasięgu istniejących już sieci TETRA. Można go użyć podczas planowanych wcześniej imprez masowych, jak i w razie nagłych zdarzeń, takich jak poważne wypadki komunikacyjne lub katastrofy naturalne. Z możliwości satelitarnego rozszerzania sieci TETRA mogą również skorzystać oddziały służb bezpieczeństwa publicznego wykonujące zagraniczne misje.

Trzytygodniowe testy terenowe pod nazwą “Teststellung Brandenburg” zostały przeprowadzone przez BDBOS w marcu tego roku. Skupiały się one na opóźnieniach w transmisji sygnału pomiędzy nadajnikiem na ziemi, a odbiornikiem znajdującym się na orbicie geostacjonarnej. Wykonywano je w realistycznych warunkach operacyjnych. Wzięto pod uwagę również komplikacje przy nawiązywaniu połączenia, zakłócenia z zewnątrz oraz inne potencjalne negatywne efekty takie, jak echa.

W pierwszej fazie, trwającej tydzień, wybrano urządzenia oraz parametry testowe, a następnie system był sprawdzany w 33 przypadkach testowych zawierających w sumie 198 indywidualnych testów. Druga faza trwała tylko 16 dni — o tydzień krócej niż zakładano — gdyż rozwiązanie firmy Airbus funkcjonowało bez żadnych zakłóceń.

Źródło:  http://airbusdefenceandspace.com/about-us/

 

O Airbus Defence and Space
Airbus Defence and Space logoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń