Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Pięć chętnych podmiotów na budowę TETRY dla ENEI

Pięć chętnych podmiotów na budowę TETRY dla ENEI

Pięć podmiotów złożyło wnioski do dopuszczenia do udziału w kolejnym etapie przetargu na „Dostawę i wdrożenie systemu w standardzie TETRA” w ENEA Operator. Planowany system łączności TETRA będzie się składał m.in. z około 110 stacji bazowych wraz z infrastrukturą centralną, radiotelefonów przenośnych i przewoźnych, radiomodemów SCADA oraz niezbędnego oprogramowania i licencji. Wśród chętnych znaleźli się kluczowi dostawcy i liderzy branżowi.

Do dnia 14 grudnia 2015 roku swoje wnioski złożyły następujące firmy i konsorcja:

  • 1. Hytera Mobilfunk GmbH.
  • 2. Motorola Solutions Systems Polska Sp. z o.o. (lider konsorcjum) i Motorola Solutions Germany GmbH.
  • 3. Teltronic S.A. Unipersonal.
  • 4. Orange Polska S.A. (lider konsorcjum), Integrated Solutions Sp. z o.o., Airbus Defence & Space Oy Limited Liability, Radmor S.A.
  • 5. MAXTO Sp. o.o. S.K.A. (lider konsorcjum), IP Connect Sp. z o.o., Moratel Maroko.

 

Po zbadaniu ofert i zakwalifikowaniu uczestników rozpocznie się drugi etap niejawny, w którym zamawiający zaprosi do składania ofert na budowę systemu TETRA.

 

Enea Operator realizuje projekt wdrożenia systemu łączności trankingowej w standardzie TETRA na obszarze swojego działania. Sieć TETRA będzie służyła do komunikacji głosowej między brygadami pogotowia energetycznego a dyspozytorami oraz do transmisji danych technologicznych dla systemów SCADA. Projekt ten bezpośrednio wpłynie na zwiększenie bezpieczeństwa prac na sieci elektroenergetycznej, pozwoli przyspieszyć tempo usuwania awarii masowych oraz poprawi ciągłość dostaw energii elektrycznej dzięki zapewnieniu niezawodnego i szybkiego kanału komunikacyjnego dla urządzeń zdalnie sterowanych.

Źródło: ENEA

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń