Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Artykuły ENEA zamawia budowę dużej infrastruktury wieżowej pod swój system TETRA

ENEA zamawia budowę dużej infrastruktury wieżowej pod swój system TETRA

ENEA Operator ogłosił duży przetarg na „Opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowa i przebudowa wież telekomunikacyjnych i infrastruktury pomocniczej dla systemu radiowej łączności specjalnej dla energetyki (RPUZ/P/1435/2020/DT/TR).”

Zakres projektu przewiduje zaprojektowanie oraz budowę albo przebudowę 102 OBIEKTÓW (wież telekomunikacyjnych wraz z infrastrukturą pomocniczą), a nadto odpowiednią adaptację (wraz ze wszystkimi pracami projektowymi) 27 obiektów obcych, nienależących do ENEA. Podstawą tego przetargu jest planowanie radiowe przygotowane na podstawie zestawienia wyselekcjonowanych lokalizacji jako potencjalnych stacji bazowych systemu w technologii TETRA.

Do obowiązków potencjalnego wykonawcy należy między innymi: wykonanie badań zootechnicznych, pozyskanie decyzji o warunkach zabudowy, wykonanie projektu budowlanego z zagospodarowaniem terenu (wraz z niezbędnymi uzgodnieniami, ekspertyzami, badaniami i pomiarami), wykonanie projektu wykonawczego oraz uzyskanie wymaganych prawem uzgodnień, opinii i pozwoleń.

Ponadto wykonawca wybuduje nowe wieże lub przeprowadzi modernizację istniejących obiektów oraz wybuduje kontener telekomunikacyjny. Termin zakończenie wszystkich robót wynosi tylko 24 miesiące od dnia zawarcia umowy. W tym terminie zwycięzca postępowania zobligowany jest do zakończenia wszelkich prac oraz pozyskania prawomocnych decyzji o pozwoleniu na użytkowanie wszystkich obiektów. Kilku zainteresowanych udziałem w tym projekcie podmiotów podnosiło kwestie nierealności tego terminu postulując jego wydłużenie z 24 na 36 miesięcy. Z uwagi na pandemię Covid-19 oraz panujące obostrzenia, trudno przewidzieć kiedy ograniczenia w dostępie do obiektów zostaną zniesione. Ponadto dużo urzędów korzysta z możliwości wstrzymania biegu terminów do załatwienia sprawy, stąd obawa że pierwotny harmonogram może być nierealny.

Inwestycja obejmuje swoim zasięgiem teren województw: wielkopolskiego, kujawsko – pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego. Ze względu na obszerny zakres przetargu oraz liczne pytania oferentów wydłużono czas składania ofert do dnia 5 marca 2021. Kwota wadium to 500 000 zł, a wartość samego projektu przekracza znacznie ustawowe 5,35 mln Euro.

Taki duży projekt infrastrukturalny może być łakomym kąskiem dla niejednego wykonawcy, jednakże bardzo wysoki łączny poziom kar z jakichkolwiek tytułów wynoszącym nawet 20% z pewnością zniechęci do udziału wiele podmiotów.

Źródło: http://zamowienia.enea.pl:8080/…

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń