Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

(www.radioresourcemag.com) FCC, będąca amerykańskim regulatorem telekomunikacji, odpowiedziała na liczne pytania dotyczące wydanej przez siebie częściowej zgody na używanie technologii TETRA w USA. Przypominamy, że w kwietniu FCC zezwoliła na używanie sprzętu telekomunikacyjnego zgodnego ze standardem TETRA w sektorze biznesowym, przemysłowym i transportowym. Jednocześnie zaznaczyła, że technologia ta nie może być używana w zakresach częstotliwości należących do amerykańskich służb bezpieczeństwa publicznego.

US-police-radio-small.jpg

Firmy i stowarzyszenia takie jak Enterprise Wireless Alliance (EWA), Motorola Solutions, National Public Safety Telecommunications Council (NPSTC) i Telecommunications Industry Association (TIA) zażądały od FCC wyjaśnienia czterech kwestii związanych z otrzymywaniem pozwoleń radiowych i z legalizacją urządzeń zgodnych ze standardem TETRA.

1. FCC wyjaśniła, że nie zezwala na pracę sprzętu TETRA w zakresie częstotliwości 821 – 824/866 – 869 MHz w tych lokalizacjach, w których nie zakończyła się jeszcze migracja systemów  należących do służb bezpieczeństwa publicznego. Zakaz ten zostanie zniesiony przez FCC z chwilą, kiedy operacja ta dobiegnie końca. Wtedy sprzęt TETRA będzie mógł pracować w zakresie 821 – 824/866 – 869 MHz.

2. FCC wyjaśniła także, że nie będzie konieczna ponowna koordynacja częstotliwości jeśli jedyną zmianą w pozwoleniu jest zmiana szerokości wykorzystywanego kanału. Innymi słowy, zmiana emisji typu 20k0D1W na emisję TETRA typu 21k0D1W nie będzie wymagała dodatkowej koordynacji. Jeśli jednak zmianie ulegną dodatkowo jeszcze inne parametry kanału, koordynacja będzie konieczna.

3. FCC oświadczyła, że sprzęt TETRA pracujący w zakresie 450 – 470 MHz musi spełniać wymagania zgodne z wytycznymi 90.425.31.

4. FCC, na żądanie Motoroli, zezwoliła na używanie jedynie urządzeń TETRA małej mocy, które wcześniej otrzymały odpowiednie certyfikaty. W przypadku urządzeń małej mocy, które pojawiły się już po kwietniowym zielonym świetle ze strony FCC i które będą używane docelowo z większą mocą, trzeba będzie wypełnić osobny wniosek o odpowiednie pozwolenie.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń