Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

(www.radioresourcemag.com) FCC, będąca amerykańskim regulatorem telekomunikacji, odpowiedziała na liczne pytania dotyczące wydanej przez siebie częściowej zgody na używanie technologii TETRA w USA. Przypominamy, że w kwietniu FCC zezwoliła na używanie sprzętu telekomunikacyjnego zgodnego ze standardem TETRA w sektorze biznesowym, przemysłowym i transportowym. Jednocześnie zaznaczyła, że technologia ta nie może być używana w zakresach częstotliwości należących do amerykańskich służb bezpieczeństwa publicznego.

US-police-radio-small.jpg

Firmy i stowarzyszenia takie jak Enterprise Wireless Alliance (EWA), Motorola Solutions, National Public Safety Telecommunications Council (NPSTC) i Telecommunications Industry Association (TIA) zażądały od FCC wyjaśnienia czterech kwestii związanych z otrzymywaniem pozwoleń radiowych i z legalizacją urządzeń zgodnych ze standardem TETRA.

1. FCC wyjaśniła, że nie zezwala na pracę sprzętu TETRA w zakresie częstotliwości 821 – 824/866 – 869 MHz w tych lokalizacjach, w których nie zakończyła się jeszcze migracja systemów  należących do służb bezpieczeństwa publicznego. Zakaz ten zostanie zniesiony przez FCC z chwilą, kiedy operacja ta dobiegnie końca. Wtedy sprzęt TETRA będzie mógł pracować w zakresie 821 – 824/866 – 869 MHz.

2. FCC wyjaśniła także, że nie będzie konieczna ponowna koordynacja częstotliwości jeśli jedyną zmianą w pozwoleniu jest zmiana szerokości wykorzystywanego kanału. Innymi słowy, zmiana emisji typu 20k0D1W na emisję TETRA typu 21k0D1W nie będzie wymagała dodatkowej koordynacji. Jeśli jednak zmianie ulegną dodatkowo jeszcze inne parametry kanału, koordynacja będzie konieczna.

3. FCC oświadczyła, że sprzęt TETRA pracujący w zakresie 450 – 470 MHz musi spełniać wymagania zgodne z wytycznymi 90.425.31.

4. FCC, na żądanie Motoroli, zezwoliła na używanie jedynie urządzeń TETRA małej mocy, które wcześniej otrzymały odpowiednie certyfikaty. W przypadku urządzeń małej mocy, które pojawiły się już po kwietniowym zielonym świetle ze strony FCC i które będą używane docelowo z większą mocą, trzeba będzie wypełnić osobny wniosek o odpowiednie pozwolenie.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń