Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

Amerykański regulator telekomunikacji wyjaśnia 4 punkty dotyczące wdrażania standardu TETRA w USA

(www.radioresourcemag.com) FCC, będąca amerykańskim regulatorem telekomunikacji, odpowiedziała na liczne pytania dotyczące wydanej przez siebie częściowej zgody na używanie technologii TETRA w USA. Przypominamy, że w kwietniu FCC zezwoliła na używanie sprzętu telekomunikacyjnego zgodnego ze standardem TETRA w sektorze biznesowym, przemysłowym i transportowym. Jednocześnie zaznaczyła, że technologia ta nie może być używana w zakresach częstotliwości należących do amerykańskich służb bezpieczeństwa publicznego.

US-police-radio-small.jpg

Firmy i stowarzyszenia takie jak Enterprise Wireless Alliance (EWA), Motorola Solutions, National Public Safety Telecommunications Council (NPSTC) i Telecommunications Industry Association (TIA) zażądały od FCC wyjaśnienia czterech kwestii związanych z otrzymywaniem pozwoleń radiowych i z legalizacją urządzeń zgodnych ze standardem TETRA.

1. FCC wyjaśniła, że nie zezwala na pracę sprzętu TETRA w zakresie częstotliwości 821 – 824/866 – 869 MHz w tych lokalizacjach, w których nie zakończyła się jeszcze migracja systemów  należących do służb bezpieczeństwa publicznego. Zakaz ten zostanie zniesiony przez FCC z chwilą, kiedy operacja ta dobiegnie końca. Wtedy sprzęt TETRA będzie mógł pracować w zakresie 821 – 824/866 – 869 MHz.

2. FCC wyjaśniła także, że nie będzie konieczna ponowna koordynacja częstotliwości jeśli jedyną zmianą w pozwoleniu jest zmiana szerokości wykorzystywanego kanału. Innymi słowy, zmiana emisji typu 20k0D1W na emisję TETRA typu 21k0D1W nie będzie wymagała dodatkowej koordynacji. Jeśli jednak zmianie ulegną dodatkowo jeszcze inne parametry kanału, koordynacja będzie konieczna.

3. FCC oświadczyła, że sprzęt TETRA pracujący w zakresie 450 – 470 MHz musi spełniać wymagania zgodne z wytycznymi 90.425.31.

4. FCC, na żądanie Motoroli, zezwoliła na używanie jedynie urządzeń TETRA małej mocy, które wcześniej otrzymały odpowiednie certyfikaty. W przypadku urządzeń małej mocy, które pojawiły się już po kwietniowym zielonym świetle ze strony FCC i które będą używane docelowo z większą mocą, trzeba będzie wypełnić osobny wniosek o odpowiednie pozwolenie.

Źródło: www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń