Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus DS prezentuje ulepszoną wersję radiotelefonu THR9 Ex

Airbus DS prezentuje ulepszoną wersję radiotelefonu THR9 Ex

Podczas trwających właśnie w Barcelonie targów Critical Communication World firma Airbus Defence and Space prezentuje nową wersję swojego iskrobezpiecznego radiotelefonu THR9 Ex. Charakteryzuje go lepszy dźwięk i zwiększone bezpieczeństwo użytkowania w środowiskach zagrożonych wybuchem, w połączeniu z zaletami modelu TH9, najnowszego ręcznego radiotelefonu Airbus DS.

THR9 Ex zaprojektowano z myślą o ludziach, którzy potrzebują wytrzymałego radiotelefonu do wymagających zadań, przy których konieczne jest stosowanie iskrobezpiecznego sprzętu, takich jak strażacy i pracownicy korzystający z łączności radiowej w rejonach zagrożonych wybuchem. Dzięki kompletnemu przeprojektowaniu układu audio nowy terminal zapewnia dużą głośność i znakomitą zrozumiałość komunikatów głosowych. Tak wysoka sprawność dźwiękowa jest szczególnie istotna dla osób pracujących w bardzo hałaśliwym środowisku.

Choć THR9Ex jest stosunkowo lekki, jego bateria o pojemności 2000 mAh umożliwia działanie przez 15 godzin. Gdyby jednak wykonywane zadanie trwało dłużej niż planowano i bateria uległa rozładowaniu, można ją szybko wymienić na naładowany zamiennik.

Użytkowanie urządzeń elektronicznych w rejonach zagrożonych wybuchem sprawia szczególne wyzwania ze względu na to, że przegrzanie lub wyładowania na stykach mogą stanowić zagrożenie dla życia użytkownika. Dotyczy to na przykład strażaków wykonujących czynności w rejonie zagrożonym wybuchem, bądź pracowników w miejscach gdzie są produkowane, przetwarzane, transportowane lub przechowywane łatwopalne substancje: na platformach naftowych, w hutach i zakładach petrochemicznych oraz przy szybach naftowych.

THR9 Ex spełnia najbardziej zaawansowane standardy: dyrektywę ATEX (ATmosphère EXplosibles) oraz standard IECEx Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej, co czyni go odpowiednim do tak wymagających potrzeb. Radiotelefon nie spowoduje wybuchu nawet gdy zostanie upuszczony, użyty w niewłaściwy sposób lub gdy zostanie od niego odłączona bateria. Co więcej, solidna obudowa i wyświetlacz zapewniają mu znakomitą ochronę przed wstrząsami, które zdarzają się bardzo często w tak nieprzyjaznym środowisku.

Ponadto, THR9 Ex posiada te same atuty, co TH9, najnowszy radiotelefon Airbus Defence and Space. Duży, kolorowy wyświetlacz ostro i wyraźnie prezentujący informacje oraz pełna alfanumeryczna klawiatura umożliwiają łatwy dostęp do pełnego zestawu zaawansowanych funkcji. Obejmują one geopozycjonowanie przy pomocy wbudowanego odbiornika globalnych systemów nawigacji satelitarnej, funkcję “Where are you” prezentującą na wyświetlaczu w trakcie połączenia grupowego pozycję innych członków zespołu, alarm man-down i alert o wystąpieniu nagłej sytuacji. Platforma Java umożliwia stosowanie własnych aplikacji dostosowanych do konkretnych potrzeb.

Wbudowany moduł Bluetooth umożliwia korzystanie z szerokiej gamy akcesoriów z certyfikatem ATEX/IECEx takich, jak bezprzewodowy mikrofonogłośnik, zestaw słuchawkowy lub bezprzewodowy przycisk PTT. Poza opcją Bluetooth, którą można zakupić w pakiecie lub aktywować później wraz z aktualizacją licencji, z nowym radiotelefonem można nadal używać wszystkich akcesoriów do modelu THR9 Ex.

Źródło: airbusdefenceandspace.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń