Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Airbus Defence and Space dostarczy radiotelefony dla południowo afrykańskiej społeczności miejskiej

Airbus Defence and Space dostarczy radiotelefony dla południowo afrykańskiej społeczności miejskiej

Południowoafrykański region winiarski Stellenbosch i jego obszar gminny zamierza wyposażyć personel bezpieczeństwa publicznego w terminale radiowe do wykorzystywania w sytuacjach krytycznych – od  firmy Airbus Defence and Space. Policjanci i strażacy będą w przyszłości wozić solidne i łatwe w obsłudze urządzenia, aby komunikować się, na obszarze około 830 km kwadratowych, bardziej bezpiecznie i efektywnie. Przez następne pięć lat firma Airbus Defence and Space zapewni pagery P8GR, a także radiotelefony TETRA TH1n, THR9 Ex and THR880i.

„Ta decyzja jest zachęcająca. Użytkownik końcowy w końcu zdecydował się na nasze urządzenia ze względu na ich jakość, rozmiar i wytrzymałość.  Ponadto zamówienie gminy Stellenbosch jest dla nas ważne, gdyż Afryka jest kontynentem przyszłości w kwestii bezpiecznej technologi profesjonalnej radiokomunikacji (PMR)” – wyjaśnia Markus Kolland, dyrektor handlowy ds. bezpiecznej komunikacji lądowej (Secure Land Communications), na obszar Europy i Afryki, w Airbus Defence and Space. Podkreśla również, że administracja Stellenbosch wybrała różne terminale TETRA dla poszczególnych służb bezpieczeństwa publicznego: straż pożarna będzie używać (pagery) P8GR i (radiotelefony) THR9 Ex, policja drogowa (radiotelefony) TH1n, a dział oczyszczania zdecydował się na THR880i.

Urządzenie przywoławcze TETRA P8GR od  Airbus Defence and Space zostało zaprojektowane, aby sprostać wymaganiom straży pożarnej, organizacji pomocowych, a także operatorów infrastruktury krytycznej. W przeciwieństwie do standardowych, analogowych urządzeń przywoławczych, ten pager umożliwia bezpieczną dwukierunkową komunikację pomiędzy centrum zarządzania i jednostkami operacyjnymi. Oferuje on wszystkie podstawowe funkcje TETRA dla ostrzegania, takie jak połączenia grupowe. Smukły radiotelefon TETRA TH1n jest najcieńszym i najlżejszym na świecie terminalem TETRA, natomiast THR9 Ex jest solidny i nadaje się do wykorzystywania w środowiskach zagrożonych wybuchem. Ten ostatni (THR880i) zapewnia najlepszą ochronę przed narażeniami fizycznymi i środowiskowymi.

Źródło: www.securelandcommunications.com

O Airbus Defence and Space
Airbus LogoAirbus Defence and Space to dział Grupy Airbus utworzony przez połączenie firm Cassidian, Astrium i Airbus Military. Jest największym w Europie przedsiębiorstwem zajmującym się obroną i przemysłem kosmicznym, drugim największym na świecie w przemyśle kosmicznym i znajduje się w czołowej dziesiątce firm w światowym przemyśle obronnym. Zatrudnia około 40 tysięcy pracowników, którzy wypracowują roczne przychody w wysokości około 14 mld euro.

O Secure Land Communications
Firma Secure Land Communication (SLC) działająca w ramach Airbus Defence and Space odpowiedzialna jest za wprowadzanie oraz serwis urządzeń łączności profesjonalnej oraz sieci PMR/LMR bazujących na rozwiązaniach TETRA, TETRAPOL oraz technologii P25. Firma oferuje szeroką gamę rozwiązań i urządzeń dla profesjonalnej radiokomunikacji dla klientów na całym świecie. Portfolio firmy obejmuje również centra powiadamiania ratunkowego. Secure Land Communication jako lider w rozwiązaniach PMR, posiada ponad 280 sieci radiowych w 74 krajach oraz jest największą firmą w Stanach Zjednoczonych odpowiedzialną za centra powiadamiania ratunkowego 911 (60% rynku), które wykorzystują rozwiązanie VESTA®911 dla obsługi połączeń. Firma SLC zatrudnia około 1700 pracowników w 20 krajach świata.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń