Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze W USA została uruchomiona demonstracyjna sieć TETRA

W USA została uruchomiona demonstracyjna sieć TETRA

19 stycznia 2011 została oficjalnie uruchomiona pierwsza demonstracyjna sieci TETRA w Green Bay w stanie Wisconsin, USA. Dostawcami systemu są Rohde and Schwarz (infrastruktura) oraz SEPURA (radiotelefony). Integratorem jest lokalna firma Nielsen Communications, zaś nad całością czuwa TETRA Association.

System TETRA IP będzie się składać z trzech połączonych ze sobą stacji bazowych ACCESSNET-T od Rohde & Schwarz oraz ponad 30 terminali Sepura.  Sieć w pełni zaprezentuje dostępne funkcje i oferowane usługi standardu TETRA, wraz z demonstracją interoperacyjności terminali różnych producentów oraz możliwości zaawansowanych aplikacji działających w oparciu o TETRĘ, czytamy w oświadczeniu przedstawicieli Sepury.


„Trzy lokalne firmy komunalne wyraziły zainteresowanie tą technologią”, powiedział Rick Nielsen, prezes Nielsen Communications. Nielsen planuje dostarczyć tym firmom terminale testowe które pozwolą ich pracownikom sprawdzić pokrycie sieci i jej zasięg.  „Od 10 lat przyglądam się standardowi TETRA i jest to naprawdę ciekawe, wręcz niesamowite rozwiązanie.” powiedział.

Sieć demonstracyjna zostanie otwarta i dostępna dla innych potencjalnych użytkowników systemów radiowych o znaczeniu krytycznym w Stanach Zjednoczonych. Przyszli klienci będą mogli uczestniczyć w seminariach na temat technologii i przekonać się jakie korzyści daje TETRA podczas trwania półrocznego okresu demonstracyjnego. 

Sieci TETRA są instalowane na całym świecie za wyjątkiem Ameryki Północnej. Standard TETRA została pierwotnie opracowana na potrzeby służb, jednakże jest szeroko wykorzystywany również przez przedsiębiorstwa sektora prywatnego – szczególnie przedsiębiorstwa transportu miejskiego oraz użyteczności publicznej.  Niedawno w artykule „TETRA wyruszyła na podbój Ameryki” informowaliśmy o wdrożeniu pierwszego pilotażowego systemu TETRA w USA dla firmy transportu miejskiego New Jersey Transit (NJ Transit) w Newark przy użyciu sprzętu z firmy PowerTrunk.

„Cieszymy się, że ten demonstracyjny system TETRA w USA umożliwi potencjalnym użytkownikom poznanie i ocenę technologii,” powiedział Phil Kidner, dyrektor generalny Stowarzyszenia TETRA MoU. „Jako światowy przedstawiciel branży TETRA, jesteśmy zobowiązani do prezentowania korzyści z łączności w standardzie TETRA jak najszerszej grupie potencjalnych użytkowników.

Źródło: tetramou.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń