Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA wyruszyła na podbój Ameryki

TETRA wyruszyła na podbój Ameryki

Po ponad dziesięciu latach prób i starań wdrożenia standardu TETRA w USA rozpoczęły się testy pierwszej pilotażowej sieć TETRA w Newark, New Jersey. Klientem jest firma z branży transportu publicznego NJ Transit a dostawcą sieci i terminali firma PowerTrunk (amerykański oddział Teltronic). „Pilot” rozpoczął się w listopadzie 2010 i zostanie zakończony pod koniec stycznia lub na początku lutego bieżącego roku.

 

Poza systemem w New Jersey, planowana jest też pod koniec stycznia testowa instalacja TETRY w Wisconsin. Celem testów jest zademonstrowanie interoperacyjność terminali TETRA pochodzących od różnych dostawców. „System zostanie udostępniony do testów każdemu zainteresowanemu” – powiedział Rick Nielson, szef Nielson Communications w Green Bay.

NJ-Transit-Light-Rail-TETRA

Pilotowa sieć NR Transit składa się z dwóch stacji bazowych, terminali przewoźnych i przenośnych oraz centrum dyspozytorskiego.  Dostępne w systemie PowerTrunk punkty styku umożliwiły dwustronną komunikację ze starszym systemem analogowym. Ponadto sieć TETRA zintegrowana jest z istniejącym systemem CAD, a dzięki bramce PABX/PSTN możliwe jest nawiązanie duplexowych połączeń pomiędzy użytkownikami sieci TETRA a abonentami komercyjnych sieci mobilnych i stacjonarnych. „Szkielet” sieci pracuje w oparciu o łącza T1 o przepływności 1,5 Mbit (T1 to amerykański odpowiednik  europejskiego standardu E1 – 2Mbit) oraz prywatne włókna światłowodowe skonfigurowane na switchach warstwy drugiej (Ethernet Layer 2 Tunneling Protocol – L2TP).

Wcześniej NJ Transit wdrożył instalację pilotową cyfrowego systemu trankingowego firmy Harris o nazwie OpenSky. Celem obu testów jest dogłębne zapoznanie się z potencjałem technologicznym dostępnych obecnie nowoczesnych systemów trankingowych. Owocem ma być finalne zapytanie ofertowe w przetargu (RFQ – Request for Proposal) który ma zostać ogłoszony przez NJ Transit na przełomie lutego i marca. Dotyczył on będzie oczywiście zaprojektowania, budowy i wdrożenia cyfrowego systemu trankingowego, który zastąpi obecnie eksploatowany analogowy działający w paśmie 800 MHz.

Dyrektor Działu Radiokomunikacji w NJ Transit, Andrew Schwartz powiedział: „Bardzo ważne jest, aby system który wybierzemy w drodze przetargu był skalowalny, rozwojowy i oferował bogaty zestaw dodatkowych aplikacji, szczególnie ważnych w systemach ITS (Intelligent Transportation System). Wstępne rezultatu naszych testów wykazują, że zasięg sieci TETRA jest lepszy niż pierwotnie zakładaliśmy”.

Jak wiadomo sieci TETRA są instalowane na całym świecie, poza Ameryką Północną. W 2009 Stowarzyszenie TETRA Ascociation złożyło wniosek o uchylenie części restrykcji FCC (odpowiednik polskiego UKE), aby umożliwić standardowi TETRA wejście na północnoamerykański rynek. W grudniu 2009 PowerTrunk uzyskał certyfikat zgodności (z FCC i Industry Canada) na swoje terminale TETRA HTT-500 i MDT-400 w pasmach 409-470 MHz i 806-870 MHz. Akceptacja terminali poprzedzona była uzyskaniem certyfikatu przez stacje bazowe Power Trunk TETRA BSR75.

Pierwsze wrażenia z testów w NJ Transit są obiecujące. „Ogólne wyniki prowadzonych testów są bardzo pozytywne. Cyfrowy system TETRA współistnieje z analogowym nie powodując żadnych interferencji czy zakłóceń” – powiedział Schwartz.

NJ Transit jest jednym z największych amerykańskich prywatnych przewoźników. Dysponuję rozbudowaną siecią połączeń autobusowych( 240 linie), 12 lini kolei podmiejskiej oraz 3 liniami stanowymi.

Jako ciekawostkę podajemy, iż pierwsze praktyczne testy systemów TETRA na kontynencie północnoamerykańskim odbyły się w Kanadzie. Firma BC Hydro – kanadyjski potentat w branży energetycznej w 2009 roku przeprowadził pilotażowe testy technologii TETRA. Następnie uruchomiono przetarg na nowy cyfrowy system radiowy, który obecnie jest w toku.

Reasumując można chyba śmiało powiedzieć, że start ekspansji standardu TETRA na kontynencie północnoamerykański stał się faktem.

źródło: http://PowerTrunk.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń