Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA na dobre w USA !

TETRA na dobre w USA !

Po wielu miesiącach starań i  ciężkiej pracy w środę 27 kwietnia 2011 roku, TETRA Association ogłosiła, że amerykańska Federalna Komisją Komunikacji (FCC) wyraziła zgodę na dopuszczenie na rynek amerykański urządzeń zgodnych ze standardem TETRA (Terrestrial Trunked Radio) do transmisji głosu i danych przez firmy prywatne, przemysł i transport.

Użytkownicy sektora bezpieczeństwa publicznego, potrzebujący łączności o znaczeniu krytycznym mogą od tej pory rozważać technologię TETRA jako jedną z możliwych opcji.

Jest to bardzo ważna informacja dla całej branży TETRA, zważywszy na fakt że to wydarzenie otwiera bardzo duży, dotychczas zamknięty rynek dla produktów i usług TETRA (szacuje się, że kontynent północnoamerykański stanowi aż 1/3 światowego rynku PMR). Niezależni komentatorzy oceniają, że z obecnych ponad 9 milionów użytkowników PMR w USA, około 85% z nich wkrótce będzie migrować na technologie cyfrowe.

TETRA Association, wraz ze swoimi członkami, intensywnie pracowała od 18 miesięcy aby zapewnić pełną kompatybilność standardu TETRA z wyśrubowanymi normami narzuconymi przez FCC. W wyniku tych prac, FCC zrezygnowała z narzucania swojego artykułu 90, dzięki czemu standard ETSI TETRA mógł zostać zaakceptowany w Stanach Zjednoczonych. Wyjątek w stosowaniu tego przepisu dotyczy sprzętu pracującego w zakresach częstotliwości 450-470 MHz oraz 817-824/862-869 MHz. Przy okazji, FCC zaproponowała przeprowadzenie dalszych czynności legislacyjnych, które zezwoliłyby na regularne korzystanie ze sprzętu TETRA.

Udzielona zgoda oznacza, że brak jest problemów natury technicznej (w tym tych dotyczących szerokości zajmowanego widma radiowego), które stanowiłyby przeszkodę w korzystaniu z urządzeń TETRA w USA. TETRA jest jedną z najbardziej wydajnych technologii dostępnych na świecie jeśli chodzi o zajmowanie widma radiowego. Standard ten korzysta z kanałów o szerokości 25 kHz, ale w praktyce każda transmisja zajmuje jedynie 6.25 kHz, ponieważ jedna nośna obsługuje 4 transmisje głosowe. W swojej notatce, FCC przypomniała o wymaganiach dotyczących wąskopasmowości, które obejmą powstające systemy radiowe w zakresach 150-174 MHz i 421-512 MHz (od roku 2011), oraz już istniejące sieci (od roku 2013). FCC stwierdziła, że „Ponieważ TETRA pracuje z wymaganą skutecznościa, wierzymy, że w publicznym interesie leży udostępnienie tej opcji podmiotom posiadającym u nas licencję, a w szczególności tym, którzy muszą dokonać migracji na urządzenia wąskopasmowe”. Na obecną chwilę brak jest sprzętu TETRA pracującego w zakresach VHF.

Na dzień dzisiejszy, sieci TETRA funkcjonują w 114 państwach. Jest to najbardziej zaawansowany i uznany standard dla łączności o znaczeniu strategicznym. Korzystają z niego profesjonaliści w takich sektorach jak bezpieczeństwo publiczne, wojsko, transport lotniczy, drogowy i kolejowy, itd…

TETRA jest jedną z najbardziej wydajnych technologii dostępnych na świecie jeśli chodzi o zajmowanie widma radiowego. Standard ten korzysta z kanałów o szerokości 25 kHz, ale w praktyce każda transmisja zajmuje jedynie 6.25 kHz, (…)

Systemy zgodne ze standardem TETRA funkcjonują już od 15 lat (pierwszy system został zainstalowany przez Motorolę w 1996 na wyspie Jersey).  Bogata gama dostępnych funkcji zapewnia wyśmienitą łączność na lotniskach, kolejach (podziemnych i naziemnych),w autobusach, tramwajach, taksówkach, w energetyce, wodociągach oraz przemysłach petrochemicznych. Technologia ta idealnie sprawdza się też przy organizowaniu dużych imprez, takich jak Igrzyska Olimpijskie. Decyzja FCC zapewnia więc amerykańskim klientom z powyższych organizacji, przemysłów i firm sprawdzoną technologię, którą warto wziąć pod uwagę.

Jak twierdzi William R. Moroney, prezes globalnego stowarzyszenia handlowego Utilities Telecom Council, „Cieszymy się z zielonego światła ze strony FCC na używanie uznanej na całym świecie technologii TETRA w Ameryce Północnej. Jest to szansa, z której już od dawna powinniśmy móc korzystać”.

Z kolei prezes TETRA Association, Phil Kidner, dodaje: „Możliwość wyboru gwarantuje zdrową rywalizację, napędza innowacyjność i zapewnia konkurencyjne ceny. Członkowie TETRA Association są gotowi zapewnić amerykańskim klientom możliwość korzystania z tych dobrodziejstw”.

„Nasze stowarzyszenie jest bardzo zadowolone z decyzji FCC oraz wdzięczne firmom PowerTrunk i Sepura za udzielenie FCC technicznych porad przy wypełnianiu naszego wniosku. Chcielibyśmy także podziekować firmie RCC Consultants za podzielenie się wiedzą na temat amerykańskiego rynku i obowiązujących na nim procedur”.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

RadioPartners z kontraktem na serwis policyjnego systemu TETRA w Łodzi

Firma RadioPartners będzie serwisować system radiowy TETRA należący do łódzkiej Policji.

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową
Pytania? Zadzwoń