Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej

TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej

Choć łączność analogowa w paśmie VHF (w tym w paśmie morskim) pozostaje głównym środkiem komunikacji radiowej Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej (IRCG), to sieć TETRA pozwala jej na bezpieczną łączność pomiędzy załogami śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych a koordynatorami na ziemi oraz zarządem Straży.

IRCG podlega Wydziałowi Transportu rządu Irlandii, a swoją siedzibę ma w Dublinie. Tam oraz w miejscowościach Valentia i Malin znajdują się centra koordynacyjne straży przybrzeżnej, a w Waterford, Dublinie, Shannon i Sligo — bazy śmigłowców. Oprócz tego IRCG dysponuje pięćdziesięcioma jednostkami ochotniczymi na terenie całego kraju.

Historia łączności TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej rozpoczęła się w 2011 roku wraz z testami prowadzonymi wspólnie przez centra koordynacyjne, zespół interwencyjny oraz bazę śmigłowców w Shannon. Stwierdzono wtedy, że technologia TETRA zapewnia wysoką jakość komunikacji i jest odpowiednia do zastosowania w IRCG. Zanim jeszcze zdecydowano się na migrację, konsorcjum Tetra Ireland (Eircom, Motorola Solutions i Sigma Communications Group) zapewniło szkolenia z obsługi sprzętu dla członków Straży. Następnie kilka miesięcy zajęło ustalanie grup rozmównych w ramach NDRS, irlandzkiej narodowej sieci TETRA zarządzanej przez Tetra Ireland. Po zakończeniu migracji, 50 strażników przybrzeżnych w trzech centrach koordynacyjnych miało do dyspozycji 6 radiotelefonów przewoźnych TETRA, a 10 członków grupy interwencyjnej — radiotelefony ręczne. Ponadto, każda baza śmigłowców otrzymała po 6 radiotelefonów ręcznych dla załóg, a jeden ze śmigłowców, stacjonujący w Shannon, został wyposażony w radiotelefon pokładowy.

Dzięki swojej odporności oraz niemal 100-procentowym pokryciu zasięgiem na terenie Irlandii, sieć NDRS stanowi efektywne wsparcie dla systemu VHF wykorzystywanego przez Irlandzką Straż Przybrzeżną. Daje także możliwość współpracy z innymi organizacjami korzystającymi z NDRS, takimi jak Garda Siochaná, Marynarka Wojennna i Służba Zdrowia. Łączność może się odbywać na współdzielonym kanale radiowym bądź poprzez wybranie indywidualnego numeru przydzielonego każdemu radiotelefonowi w sieci.

Źródło: www.tetraireland.ie

Fot.: commons.wikimedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń