Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej

TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej

Choć łączność analogowa w paśmie VHF (w tym w paśmie morskim) pozostaje głównym środkiem komunikacji radiowej Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej (IRCG), to sieć TETRA pozwala jej na bezpieczną łączność pomiędzy załogami śmigłowców poszukiwawczo-ratowniczych a koordynatorami na ziemi oraz zarządem Straży.

IRCG podlega Wydziałowi Transportu rządu Irlandii, a swoją siedzibę ma w Dublinie. Tam oraz w miejscowościach Valentia i Malin znajdują się centra koordynacyjne straży przybrzeżnej, a w Waterford, Dublinie, Shannon i Sligo — bazy śmigłowców. Oprócz tego IRCG dysponuje pięćdziesięcioma jednostkami ochotniczymi na terenie całego kraju.

Historia łączności TETRA w Irlandzkiej Straży Przybrzeżnej rozpoczęła się w 2011 roku wraz z testami prowadzonymi wspólnie przez centra koordynacyjne, zespół interwencyjny oraz bazę śmigłowców w Shannon. Stwierdzono wtedy, że technologia TETRA zapewnia wysoką jakość komunikacji i jest odpowiednia do zastosowania w IRCG. Zanim jeszcze zdecydowano się na migrację, konsorcjum Tetra Ireland (Eircom, Motorola Solutions i Sigma Communications Group) zapewniło szkolenia z obsługi sprzętu dla członków Straży. Następnie kilka miesięcy zajęło ustalanie grup rozmównych w ramach NDRS, irlandzkiej narodowej sieci TETRA zarządzanej przez Tetra Ireland. Po zakończeniu migracji, 50 strażników przybrzeżnych w trzech centrach koordynacyjnych miało do dyspozycji 6 radiotelefonów przewoźnych TETRA, a 10 członków grupy interwencyjnej — radiotelefony ręczne. Ponadto, każda baza śmigłowców otrzymała po 6 radiotelefonów ręcznych dla załóg, a jeden ze śmigłowców, stacjonujący w Shannon, został wyposażony w radiotelefon pokładowy.

Dzięki swojej odporności oraz niemal 100-procentowym pokryciu zasięgiem na terenie Irlandii, sieć NDRS stanowi efektywne wsparcie dla systemu VHF wykorzystywanego przez Irlandzką Straż Przybrzeżną. Daje także możliwość współpracy z innymi organizacjami korzystającymi z NDRS, takimi jak Garda Siochaná, Marynarka Wojennna i Służba Zdrowia. Łączność może się odbywać na współdzielonym kanale radiowym bądź poprzez wybranie indywidualnego numeru przydzielonego każdemu radiotelefonowi w sieci.

Źródło: www.tetraireland.ie

Fot.: commons.wikimedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń