Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

 

Chińskie miasto Shenzen (wym. Szen-dżen) – zaledwie 40 lat temu rybacka osada, dziś prawie 12 milionowa nowoczesna aglomeracja, granicząca z Hong Kongiem. Dzięki utworzeniu w 1980 w Shenzen specjalnej strefy ekonomicznej nastąpił gwałtowny wzrost gospodarczy tego miasta i okolic. Obecnie jest bardzo prężnym chińskim ośrodkiem przemysłowym i naukowo – technicznym z charakterystycznym sektorem zaawansowanych technologii. Tutaj swe oddziały ulokowało chyba wszystkie liczące się zachodnie firm z branży hi-tech np:  Nokia, Motorola*, HP, Dell i setki innych. Z Shenzen wywodzi się znany również w Polsce gigant branży telekomunikacyjnej – Huawei. Niektórzy nadali temu miasto miano chińskiej doliny krzemowej. Obecnie to właśnie w tym chińskim mieście trwa implementacja największego miejskiego systemu TETRA dla Policji w Chinach.

 

Na początku 2010 Cassidian podpisał umowę na dostawę systemu TETRA dla Policji w Shenzen. Gotowa sieć ma zostać uruchomiona w połowie 2011 roku i ma być wykorzystywana przez co najmniej 25 tysięcy tamtejszych policjantów. Ponadto system będzie wykorzystywany podczas mającej się tutaj odbyć w 2011 letniej uniwersjadzie. Nie jest to pierwszy system TETRA w tym mieście gdyż już w 2003 roku Nokia podpisała kontrakt na dostawę systemu TETRA dla metra w Shenzen. W nowo budowanej piątej  linii metra (planowany termin oddania do użytku to czerwiec 2011 roku) również jest instalowany system TETRA (30 stacji bazowych TB3).

TETRA w Chinach mocno zaznaczyłą swą obecność podczas Olimpiady w 2008 roku. Rządowa współdzielona sieć TETRA (dostarczona przez EADS) w Pekinie była największą do niedawna siecią TETRA w Azji i składa się z około 300 stacji bazowych TETRA i pięciu central. Celem sieci było nie tylko zapewnienie bezpiecznej łączności podczas Igrzysk Olimpijskich, ale również wykorzystanie jej przez Policję w Pekinie i inne organizacje rządowe przed Olimpiadą, podczas Olimpiady, a w szczególności po jej zakończeniu. Sieci pokrywa miasto Pekin oraz jego okolice i codziennie korzysta z niej około 60 tys. użytkowników, głównie pekińska Policja. Tak więc inwestycja, której realizacji podjęto się głównie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich, jest obecnie wykorzystywana przez wszystkich obywateli Pekinu, zapewniając bezpieczną łączność pekińskiej Policji i innym agencjom ds. bezpieczeństwa publicznego.

Wkrótce ukażę się osobny, obszerniejszy artykuł opisujący wykorzystanie TETRY podczas Olimpiady w Pekinie.

Aglomeracja Shenzen - chińska dolina krzemowa

Shenzen nocą

Czytaj inny przykład wykorzystania TETRY w państwie środka w artykule: EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

źródło: cassidian.com, wikipedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.
Pytania? Zadzwoń