Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

 

Chińskie miasto Shenzen (wym. Szen-dżen) – zaledwie 40 lat temu rybacka osada, dziś prawie 12 milionowa nowoczesna aglomeracja, granicząca z Hong Kongiem. Dzięki utworzeniu w 1980 w Shenzen specjalnej strefy ekonomicznej nastąpił gwałtowny wzrost gospodarczy tego miasta i okolic. Obecnie jest bardzo prężnym chińskim ośrodkiem przemysłowym i naukowo – technicznym z charakterystycznym sektorem zaawansowanych technologii. Tutaj swe oddziały ulokowało chyba wszystkie liczące się zachodnie firm z branży hi-tech np:  Nokia, Motorola*, HP, Dell i setki innych. Z Shenzen wywodzi się znany również w Polsce gigant branży telekomunikacyjnej – Huawei. Niektórzy nadali temu miasto miano chińskiej doliny krzemowej. Obecnie to właśnie w tym chińskim mieście trwa implementacja największego miejskiego systemu TETRA dla Policji w Chinach.

 

Na początku 2010 Cassidian podpisał umowę na dostawę systemu TETRA dla Policji w Shenzen. Gotowa sieć ma zostać uruchomiona w połowie 2011 roku i ma być wykorzystywana przez co najmniej 25 tysięcy tamtejszych policjantów. Ponadto system będzie wykorzystywany podczas mającej się tutaj odbyć w 2011 letniej uniwersjadzie. Nie jest to pierwszy system TETRA w tym mieście gdyż już w 2003 roku Nokia podpisała kontrakt na dostawę systemu TETRA dla metra w Shenzen. W nowo budowanej piątej  linii metra (planowany termin oddania do użytku to czerwiec 2011 roku) również jest instalowany system TETRA (30 stacji bazowych TB3).

TETRA w Chinach mocno zaznaczyłą swą obecność podczas Olimpiady w 2008 roku. Rządowa współdzielona sieć TETRA (dostarczona przez EADS) w Pekinie była największą do niedawna siecią TETRA w Azji i składa się z około 300 stacji bazowych TETRA i pięciu central. Celem sieci było nie tylko zapewnienie bezpiecznej łączności podczas Igrzysk Olimpijskich, ale również wykorzystanie jej przez Policję w Pekinie i inne organizacje rządowe przed Olimpiadą, podczas Olimpiady, a w szczególności po jej zakończeniu. Sieci pokrywa miasto Pekin oraz jego okolice i codziennie korzysta z niej około 60 tys. użytkowników, głównie pekińska Policja. Tak więc inwestycja, której realizacji podjęto się głównie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich, jest obecnie wykorzystywana przez wszystkich obywateli Pekinu, zapewniając bezpieczną łączność pekińskiej Policji i innym agencjom ds. bezpieczeństwa publicznego.

Wkrótce ukażę się osobny, obszerniejszy artykuł opisujący wykorzystanie TETRY podczas Olimpiady w Pekinie.

Aglomeracja Shenzen - chińska dolina krzemowa

Shenzen nocą

Czytaj inny przykład wykorzystania TETRY w państwie środka w artykule: EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

źródło: cassidian.com, wikipedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń