Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

TETRA w chińskiej dolinie krzemowej.

 

Chińskie miasto Shenzen (wym. Szen-dżen) – zaledwie 40 lat temu rybacka osada, dziś prawie 12 milionowa nowoczesna aglomeracja, granicząca z Hong Kongiem. Dzięki utworzeniu w 1980 w Shenzen specjalnej strefy ekonomicznej nastąpił gwałtowny wzrost gospodarczy tego miasta i okolic. Obecnie jest bardzo prężnym chińskim ośrodkiem przemysłowym i naukowo – technicznym z charakterystycznym sektorem zaawansowanych technologii. Tutaj swe oddziały ulokowało chyba wszystkie liczące się zachodnie firm z branży hi-tech np:  Nokia, Motorola*, HP, Dell i setki innych. Z Shenzen wywodzi się znany również w Polsce gigant branży telekomunikacyjnej – Huawei. Niektórzy nadali temu miasto miano chińskiej doliny krzemowej. Obecnie to właśnie w tym chińskim mieście trwa implementacja największego miejskiego systemu TETRA dla Policji w Chinach.

 

Na początku 2010 Cassidian podpisał umowę na dostawę systemu TETRA dla Policji w Shenzen. Gotowa sieć ma zostać uruchomiona w połowie 2011 roku i ma być wykorzystywana przez co najmniej 25 tysięcy tamtejszych policjantów. Ponadto system będzie wykorzystywany podczas mającej się tutaj odbyć w 2011 letniej uniwersjadzie. Nie jest to pierwszy system TETRA w tym mieście gdyż już w 2003 roku Nokia podpisała kontrakt na dostawę systemu TETRA dla metra w Shenzen. W nowo budowanej piątej  linii metra (planowany termin oddania do użytku to czerwiec 2011 roku) również jest instalowany system TETRA (30 stacji bazowych TB3).

TETRA w Chinach mocno zaznaczyłą swą obecność podczas Olimpiady w 2008 roku. Rządowa współdzielona sieć TETRA (dostarczona przez EADS) w Pekinie była największą do niedawna siecią TETRA w Azji i składa się z około 300 stacji bazowych TETRA i pięciu central. Celem sieci było nie tylko zapewnienie bezpiecznej łączności podczas Igrzysk Olimpijskich, ale również wykorzystanie jej przez Policję w Pekinie i inne organizacje rządowe przed Olimpiadą, podczas Olimpiady, a w szczególności po jej zakończeniu. Sieci pokrywa miasto Pekin oraz jego okolice i codziennie korzysta z niej około 60 tys. użytkowników, głównie pekińska Policja. Tak więc inwestycja, której realizacji podjęto się głównie z myślą o Igrzyskach Olimpijskich, jest obecnie wykorzystywana przez wszystkich obywateli Pekinu, zapewniając bezpieczną łączność pekińskiej Policji i innym agencjom ds. bezpieczeństwa publicznego.

Wkrótce ukażę się osobny, obszerniejszy artykuł opisujący wykorzystanie TETRY podczas Olimpiady w Pekinie.

Aglomeracja Shenzen - chińska dolina krzemowa

Shenzen nocą

Czytaj inny przykład wykorzystania TETRY w państwie środka w artykule: EXPO 2010: TETRA po raz kolejny nie zawiodła

źródło: cassidian.com, wikipedia.org

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?
Pytania? Zadzwoń