Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje TETRA polityczna

TETRA polityczna

„Wśród listy przedsięwzięć teleinformatycznych, których nie udało się MSW doprowadzić do dojrzałej fazy eksploatacyjnej, szczególne miejsce zajmuje ogólnopolski system łączności radiowej TETRA, który po 15 latach przygotowań wciąż nie powstał.” – piszę Piotr Rutkowski w najnowszym numerze magazynu Computerworld.

Konferencja radiokomunikacji profesjonalnej RadioEXPO, która odbyła się niedawno w Warszawie, nie byłaby niczym nadzwyczajnym, wszak spotkania profesjonalistów z branży ICT wręcz mnożą się w stopniu utrudniającym ich śledzenie, nie mówiąc o możliwości aktywnego uczestniczenia. Tym razem chodzi jednak o dziedzinę krytycznie ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców, a równocześnie ulotną jak fale radiowe. To od lat rzeczywistość mgliście zwirtualizowana, w której Polska wyróżnia się absolutnie wyjątkową w światowej skali dezynwolturą osób decydujących o bezpieczeństwie powszechnym. Niektórzy uprawnieni do podejmowania rozstrzygnięć o charakterze polityczno-strategicznym być może nie mają świadomości potencjalnych skutków zaniechań lub wdrażania rozwiązań zastępczych. Polska jest jedynym państwem w Europie, w którym nie wdrożono jednolitego ogólnokrajowego systemu łączności radiowej dla służb ratowniczych i porządku publicznego.

 

Źródło i pełny tekst artykułu (wymaga logowania) na: http://www.computerworld.pl/artykuly/399701/TETRA.polityczna.html

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń