Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje TETRA polityczna

TETRA polityczna

„Wśród listy przedsięwzięć teleinformatycznych, których nie udało się MSW doprowadzić do dojrzałej fazy eksploatacyjnej, szczególne miejsce zajmuje ogólnopolski system łączności radiowej TETRA, który po 15 latach przygotowań wciąż nie powstał.” – piszę Piotr Rutkowski w najnowszym numerze magazynu Computerworld.

Konferencja radiokomunikacji profesjonalnej RadioEXPO, która odbyła się niedawno w Warszawie, nie byłaby niczym nadzwyczajnym, wszak spotkania profesjonalistów z branży ICT wręcz mnożą się w stopniu utrudniającym ich śledzenie, nie mówiąc o możliwości aktywnego uczestniczenia. Tym razem chodzi jednak o dziedzinę krytycznie ważną dla bezpieczeństwa mieszkańców, a równocześnie ulotną jak fale radiowe. To od lat rzeczywistość mgliście zwirtualizowana, w której Polska wyróżnia się absolutnie wyjątkową w światowej skali dezynwolturą osób decydujących o bezpieczeństwie powszechnym. Niektórzy uprawnieni do podejmowania rozstrzygnięć o charakterze polityczno-strategicznym być może nie mają świadomości potencjalnych skutków zaniechań lub wdrażania rozwiązań zastępczych. Polska jest jedynym państwem w Europie, w którym nie wdrożono jednolitego ogólnokrajowego systemu łączności radiowej dla służb ratowniczych i porządku publicznego.

 

Źródło i pełny tekst artykułu (wymaga logowania) na: http://www.computerworld.pl/artykuly/399701/TETRA.polityczna.html

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń