Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider

TETRA na Majorce

baleary-system-lacznosci-tetra-na-majorceBaleary, czyli archipelag wysp na Morzu Śródziemnym, to częsty cel podróży wielu turystów z Polski. Również tam służby bezpieczeństwa już wkrótce zaczną wykorzystywać zaawansowany system łączności cyfrowej pracujący w standardzie TETRA. Stanie się to za sprawą firmy Teltronic, która wygrała kontrakt na jego dostawę.

Teltronic wygrał kontrakt na dostawę i instalację sieci łączności bezpieczeństwa publicznego na Balearach (Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera). Nowa sieć łączności kryzysowej w oparciu o technologię TETRA nazywać się będzie TETRAib, a za jej nadzór i zarządzanie odpowiedzialna będzie rządowa firma „Multimedia Illes Balears”, zależna od Departamentu Technologii i Komunikacji Rządu Balearów.

Wdrożenie sieci łączności TETRAib wymaga inwestycji w wysokości jedynie około 4 mln euro (US 5.900.000 dolarów). W czerwcu tego roku zostanie osiągnięte pokrycie na poziomie 70 procent, zaś do grudniu będzie to już 95 procent terytorium wysp. Sieć została zaprojektowana do obsługi ponad 3000 użytkowników wywodzących się ze służb mundurowych, ratownictwa, jak również jednostek samorządu terytorialnego.  Dzięki  współużytkowaniu jednej cyfrowej sieci łączności znacznie poprawi się skuteczność oraz koordynacja służb odpowiedzialnych za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa.

Na wszystkich czterech wyspach zostanie zainstalowanych w sumie 36 stacji bazowych, pracujących w paśmie 380 – 400 MHz. Stacje bazowe połączone będą za pomocą protokołu TCP/IP, zaś wszystkie elementy krytyczne infrastruktury zostaną zdublowane w celu zagwarantowanie pełnej i niezakłóconej dostępności.

Dostawca zapewni też m.in. szyfrowanie oraz rejestrowanie korespondencji głosowej, usługi lokalizacyjne GPS (zarówno w terminalach przewoźnych oraz przenośnych), dostęp do  wirtualnych sieci prywatnych (VPN), dynamiczne przegrupowanie,  łączność z sieciami publicznymi i zaawansowane zarządzanie siecią oraz monitoring usług PMR.


Źródło: http://www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń