Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider

TETRA dla GROMU !

 

GROM*, czyli czyli Grupa Reagowania Operacyjno-Manewrowego to najbardziej elitarna wojskowa jednostka specjalna w Polsce. Do GROMU trafiają żołnierze najlepsi z najlepszych. Również wyposażenie i uzbrojenie jakim dysponuje ten oddział zapewnia maksymalny poziom bezpieczeństwa i możliwość skutecznego wykonywania misji bojowych. W tym kontekście nie dziwi fakt, iż wkrótce GROM będzie korzystać z systemu TETRA. Spółka MAW Telecom SRP rozbuduje za 13,683 miliona złotych system cyfrowej łączności radiowej Tetra w garnizonie Warszawa.

Na przedsięwzięcie składają się między innymi dostawa 4 stacji bazowych systemu trankingowego z osprzętem, projekt instalacji stacji bazowej i systemu antenowego oraz montaż tej stacji z antenami na terenie jednostki specjalnej Grom wraz z jej podłączeniem do centralnego sterownika systemu zlokalizowanego w Centralnym Węźle Łączności MON, zakup radiotelefonów stacjonarnych, przewoźnych i przenośnych wraz z ich montażem, programowaniem i uruchomieniem w istniejącym systemie Tetra w stołecznym garnizonie oraz szkolenie 10 osób z zakresu konfigurowania, obsługi i napraw.

Spółka MAW dostarczy przy tej okazji 5 radiotelefonów bazowych, 30 radiotelefonów samochodowych  308 przewoźnych/przenośnych. Mają one moduł GPS, a więc umożliwiają korzystanie z usługi bieżącej lokalizacji użytkowników w terenie. Kontrakt zawarł 1 grudnia Departament Zaopatrywania Sił Zbrojnych MON.

* – Nazwa GROM  ma pokazać, że jednostka może działać jak GROM z jasnego nieba, nawiązuje także do brawurowej akcji Gromosława Czempińskiego, który – ryzykując własnym życiem – uratował od niechybnej śmierci cudzoziemskich zakładników (oficerów Centralnej Agencji Wywiadowczej Stanów Zjednoczonych) w Iraku podczas „Pustynnej Burzy”.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń