Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Światowy rynek profesjonalnej łączności radiowej wychodzi z kryzysu

Światowy rynek profesjonalnej łączności radiowej wychodzi z kryzysu

 

W 2010 roku na światowym rynku profesjonalnej łączności radiowej (PMR – ang. Professional Mobile Radio) odnotowano piętnastostopniowy wzrost  sprzedaży terminali w porównaniu z rokiem 2009. Taki wniosek może być wyciągnięty po analizie najnowszego raportu wykonanego przez instytut badawczy IMS Research.

Światowy rynek profesjonalnej łączności radiowej wychodzi z kryzysu

Ponadto okazało się, że według tego raportu realny wzrost przychodów jest większy niż wstępnie przewidywano dla roku 2010. Jest to bardzo dobra wiadomość dla tego sektora przemysłowego, bowiem jeszcze w roku 2009 ogarnięty był on kryzysem.

Z najnowszych danych instytutu IMS Research wynika, że rynek analogowej, licencjonowanej łączności profesjonalnej najbardziej ucierpiał w roku 2009. Jednak już rok później dało się zaobserwować znaczną poprawę sytuacji. Udało się powrócić do prawie takiego samego poziomu jak przed kryzysem. Polepszenie się sytuacji na rynku analogowym jest głównie zasługą krajów azjatyckich, natomiast rosnąca popularność technologii cyfrowych gwarantuje dalszy dynamiczny rozwój branży. W czerwcu firma Motorola pochwaliła się, że udało jej się sprzedać swój milionowy terminal cyfrowy DMR. Jest to dowód na to, że migracja rynku PMR do technologii cyfrowych nabierze niebawem tempa, a na rynku północnoamerykańskim i częściowo na europejskim tendencja ta jest już dzisiaj dobrze widoczna.

Thomas Lynch, specjalista od rynku radiokomunikacyjnego w instytucie IMS Research, oświadczył: „Tempo migracji do cyfrowych systemów będzie stale rosło dzięki rozwojowi  nowoczesnych, a zarazem ekonomicznych technologii. Również systemy cyfrowe z wyższej półki, takie jak P25 czy TETRA, odnotują silny, prawie dwukrotny przyrost w niektórych kluczowych regionach świata. Wraz z pojawieniem się na rynku nowych graczy i nowych technologii można śmiało powiedzieć, że sieci PMR wchodzą w bardzo ciekawą fazę rozwoju. Warto dodać, że niezależnie od tych wszystkich ewolucji analogowa łączność nadal dominuje w branży radiokomunikacyjnej”.

Raport instytutu IMS Research zatytułowany jest Licensed Mobile Radio – World – 2011.

Źródło: http://imsresearch.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń