Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Opóźnienia w CPR z powodu braku łączności radiowej

Opóźnienia w CPR z powodu braku łączności radiowej

(PAP/onet.pl) „Istotną przeszkodę stanowi różnorodna infrastruktura w zakresie łączności radiowej bądź jej brak” – napisano w uzasadnieniu raportu Najwyższej Izby Kontroli w sprawie kontroli dotyczącej systemu powiadamiania ratunkowego (tzw. CPR-ów) i zarządzania kryzysowego. Pełny raport zostanie opublikowany w ciągu kilku tygodni.

Według zapowiedzi nieistniejącego już Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z lutego CPR-y miały być gotowe we wszystkich województwach do końca tego roku. Operatorzy mieli dysponować bezpośrednimi połączeniami komputerowymi ze wszystkimi służbami ratowniczymi w województwie. Są jednak opóźnienia.

W środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Konieczność zmiany przepisów ma związek z opóźnieniami w uruchomieniu na terenie całego kraju Centrów Powiadamiania Ratunkowego, które przyjmują zgłoszenia na wszystkie numery alarmowe (w tym 112).

W myśl projektu wojewoda będzie mógł powierzyć m.in. straży pożarnej lub policji wykonywanie zadań centrum powiadamiania ratunkowego, na terenie nieobsługiwanym przez CPR-y, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2013 r.

Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu, do tego czasu działalność tworzonych centrów powiadamiania ratunkowego będzie stopniowo rozszerzana o kolejne powiaty. Jednakże wobec różnego stopnia zaawansowania projektów teleinformatycznych, w wielu przypadkach, cały system nie będzie mógł być uruchomiony w jednym terminie. „Istotną przeszkodę stanowi różnorodna infrastruktura w zakresie łączności radiowej bądź jej brak” – napisano w uzasadnieniu.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji Jarosław Zieliński (PiS) zarzucił rządowi nieudolność w uruchamianiu systemu powiadamiania ratunkowego. Pytał, jaka jest gwarancja, że do końca 2013 r. system zostanie zbudowany. „To jest niezwykle ważny w kontekście codziennego funkcjonowania, a także w kontekście zbliżających się mistrzostw Euro 2012” – powiedział.

Źródło: ONET/PAP

Czytaj całość: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/opoznienia-w-cpr-raport-nik-w-ciagu-kilku-tygodni,1,4960191,wiadomosc.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń