Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Opóźnienia w CPR z powodu braku łączności radiowej

Opóźnienia w CPR z powodu braku łączności radiowej

(PAP/onet.pl) „Istotną przeszkodę stanowi różnorodna infrastruktura w zakresie łączności radiowej bądź jej brak” – napisano w uzasadnieniu raportu Najwyższej Izby Kontroli w sprawie kontroli dotyczącej systemu powiadamiania ratunkowego (tzw. CPR-ów) i zarządzania kryzysowego. Pełny raport zostanie opublikowany w ciągu kilku tygodni.

Według zapowiedzi nieistniejącego już Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z lutego CPR-y miały być gotowe we wszystkich województwach do końca tego roku. Operatorzy mieli dysponować bezpośrednimi połączeniami komputerowymi ze wszystkimi służbami ratowniczymi w województwie. Są jednak opóźnienia.

W środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy o ochronie przeciwpożarowej. Konieczność zmiany przepisów ma związek z opóźnieniami w uruchomieniu na terenie całego kraju Centrów Powiadamiania Ratunkowego, które przyjmują zgłoszenia na wszystkie numery alarmowe (w tym 112).

W myśl projektu wojewoda będzie mógł powierzyć m.in. straży pożarnej lub policji wykonywanie zadań centrum powiadamiania ratunkowego, na terenie nieobsługiwanym przez CPR-y, nie dłużej jednak niż do 31 grudnia 2013 r.

Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu, do tego czasu działalność tworzonych centrów powiadamiania ratunkowego będzie stopniowo rozszerzana o kolejne powiaty. Jednakże wobec różnego stopnia zaawansowania projektów teleinformatycznych, w wielu przypadkach, cały system nie będzie mógł być uruchomiony w jednym terminie. „Istotną przeszkodę stanowi różnorodna infrastruktura w zakresie łączności radiowej bądź jej brak” – napisano w uzasadnieniu.

Wiceprzewodniczący sejmowej komisji Jarosław Zieliński (PiS) zarzucił rządowi nieudolność w uruchamianiu systemu powiadamiania ratunkowego. Pytał, jaka jest gwarancja, że do końca 2013 r. system zostanie zbudowany. „To jest niezwykle ważny w kontekście codziennego funkcjonowania, a także w kontekście zbliżających się mistrzostw Euro 2012” – powiedział.

Źródło: ONET/PAP

Czytaj całość: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/opoznienia-w-cpr-raport-nik-w-ciagu-kilku-tygodni,1,4960191,wiadomosc.html

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń