Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Standard TETRA jest już dostępny na całym świecie

Standard TETRA jest już dostępny na całym świecie

Po niedawnym „zielonym świetle” dla TETRY w USA, o czym pisaliśmy w tej wiadomości, przyszedł czas na Kanadę.  Dzięki pozytywnej decyzji kanadyjskiego urzędu telekomunikacyjnego standard TETRA będzie mógł być oferowany w tym kraju. W ten sposób TETRA jest już dostępna na całym świecie!

Stowarzyszenie TETRA Association zapowiedziała 29 czerwca 2011 roku, że kanadyjski urząd telekomunikacyjny (Industry Canada) wprowadził poprawkę do swoich przepisów. Poprawka ta zalegalizuje używanie sprzętu zgodnego ze standardem transmisji głosu i danych TETRA. Dzięki tej decyzji sieci TETRA pojawią się po raz pierwszy na rynku kanadyjskim.

Poprawiona specyfikacja standardów radiowych Kanady (RSS)* pojawiła się krótko po tym jak amerykańska Federalna Komisja Komunikacyjna (FCC) umożliwiła używanie sprzętu TETRA w USA. Krok wykonany przez Kanadę oznacza, że od tej pory standard TETRA jest już dostępny na całym świecie.

Phil Godfrey, przewodniczący TETRA Association, oświadczył: „Jesteśmy wdzięczni Industry Canada za podjęcie tej decyzji. Nasza organizacja brała czynny udział w pracach, które ją umożliwiły. Cieszymy się, że od tej pory kanadyjscy użytkownicy potrzebujący łączności o charakterze strategicznym mogą brać TETRĘ pod uwagę”.

Po raz pierwszy TETRA zagościła na terytorium Ameryki Północnej w 2009 roku kiedy to infrastruktura i terminale firm PowerTrunk i Sepura były testowane przez spółkę BC Hydro, trzeciego co do wielkości producenta energii w Kanadzie. Kolejne udane testy miały miejsce w USA.

TETRA jest wiodącą technologią dla profesjonalnych użytkowników w takich sektorach jak bezpieczeństwo publiczne, wojsko, transport powietrzny i lądowy, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i wiele innych. Z technologii tej na chwilę obecną korzysta 121 państw i jest to najbardziej zaawansowany i zakorzeniony standard łączności strategicznej.

Wypowiedzi branżowe

„Braliśmy udział w instalacji i testach pilotażowej sieci TETRA. Jako pierwsi otrzymaliśmy świadectwo zgodności na sprzęt TETRA z naszej oferty. Przyjmujemy więc z entuzjazmem decyzję Industry Canada dotyczącą poprawek w specyfikacji standardów radiowych. Decyzja ta niewątpliwie pozwoli stworzyć rynek dla TETRY w Kanadzie. Doceniamy także wkład TETRA Association w prace pozwalające wprowadzić standard stworzony przez ETSI na rynek północnoamerykański.” – Jose Martin, dyrektor ds. operacyjnych w firmie PowerTrunk Inc., północnoamerykańskiej filii firmy Teltronic S.A.U.

„Po kwietniowej decyzji FCC jest to kolejny ważny krok dla TETRY w Ameryce Północnej. Jestem pewien, że zarówno Sepura jak i wielu potencjalnych użytkowników cieszy się z decyzji Industry Canada, która uznała możliwości tego standardu i doceniła korzyści z niego płynące dla różnorodnych przedsiębiorstw.” – Jens Thostrup, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sepura.

*Nowa wersja RSS-119 zawiera wymagania dotyczące sprzętu stosującego odstęp międzykanałowy 25 kHz, zajmującego powyżej 20 kHz widma radiowego i pracującego w zakresach częstotliwości 406.1-430 MHz, 450-470 MHz, 806-821/851-866 MHz oraz 821-824/866-869 MHz.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń