Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Narodowa sieć TETRA BOS w Niemczech na półmetku.

Narodowa sieć TETRA BOS w Niemczech na półmetku.

Nasi zachodni sąsiedzi są na końcowym etapie implementacji swojej narodowej sieci łączności w standardzie TETRA. Kolejnym kamieniem milowym w realizacji projektu, było zawarcie w marcu b.r. 10-letniego kontraktu z firmą Alcatel-Lucent na operowanie siecią.

System będzie użytkowany przez wszystkie służby bezpieczeństwa publicznego i agencje rządowe. Obecnie użytkownikami systemu są: policja federalna, policja krajów związkowych, straż pożarna, służby ratownicze (Federalne Ratownictwo Techniczne), służby celne oraz służby wywiadowcze.

Organem koordynującym cały projekt jest Federalna Agencja ds. Cyfrowej Radiokomunikacji na Potrzeby Służb Bezpieczeństwa BDBOS (Bundesanstalt für den Digitalfunk der Behörden und Organisationen mit Sicherheitsaufgaben)

Na internetowej stronie Agencji BDBOS czytamy:

„Zadaniem BDBOS jest zorganizowanie, eksploatacja oraz zapewnienie sprawności systemu cyfrowego przesyłania głosu i danych używanego przez policję federalną, policje krajów związkowych, straż pożarną, służby ratownicze, federalne ratownictwo techniczne, służby celne oraz służby wywiadowcze. Agencja gwarantuje jednolitość w skali krajowej nowego systemu radiowego opartego na standardzie TETRA, który jest obecnie wprowadzany stopniowo, zastępując przestarzałą technicznie radiową sieć analogową.Zgodnie z przyjętą na szczeblu federalnym , krajów związkowych strategią wprowadzania cyfrowej sieci radiowej BOS, agencja BDBOS jest odpowiedzialna za ogólną koordynację całego projektu modernizacji.”

Nowy system cyfrowy i stary analogowy

Docelowo z systemu ma korzystać około 500 tyś użytkowników, co oznacza, że będzie to największa tego typu sieć na świecie. Z Brytyjskiej, narodowej sieci TETRA „AIRVAWE” korzysta obecnie około 250 tys użytkowników.

Na infrastrukturę tej mega sieci składa się będzie około 4000 stacji bazowych oraz 62 centra komutacyjne (BSC).  Dwa centra zarządzania siecią (NMC), odpowiedzialne ze 24-godzinny monitoring i nadzór nad całą infrastrukturą systemu, znajdują się w Berlinie i Hanowerze. Nowy system zastąpi, dotychczasową, wyeksploatowaną analogową łączność.

 

Całe kraj podzielony jest na 45  obszarów  i każda stanowi jeden lub więcej segmentów sieci. Na załączonym zdjęciu poniżej przedstawiono wizualny harmonogram implementacji systemu. Roll-out sieci rozpoczął się w roku 2007, a do roku 2012, ma nastąpić pełna migracja wszystkich służb porządkowych ze starego analogowego systemu na cyfrowy.

Źródło: BDBOS

Zobacz też: Zalety systemu BOS w Niemczech (film)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń