Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura poszerza rodzinę swoich terminali TETRA o gamę produktów iskrobezpiecznych (ATEX/IECEx)

Sepura poszerza rodzinę swoich terminali TETRA o gamę produktów iskrobezpiecznych (ATEX/IECEx)

Na Tetra World Congress 2011, w Budapeszcie, firma Sepura zaprezentowała nową gamę produktów iskrobezpiecznych, które uzupełnią jej rodzinę cenionych radiotelefonów TETRA. Wprowadzenie tych urządzeń jeszcze bardziej wzmocni pozycję firmy Sepura na światowym rynku terminali TETRA i otworzy jej dostęp do sektora „Gazu i pyłu”, który obejmuje takie dziedziny jak pożarnictwo, wydobywanie ropy i gazu, a także górnictwo odkrywkowe, czyli wszystko to, co wymaga iskrobezpiecznych produktów z certyfikatem ATEX/IECEx.

Sepura-STP8x-ATEX-TETRA-radio.pngMark Barnby, starszy Menadżer ds. produktów, stwierdził: „Zwróciliśmy uwagę na sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie używali swoich iskrobezpiecznych radiotelefonów wraz z akcesoriami w poszczególnych sektorach rynkowych. Głośne i wyraźne audio, możliwość korzystania z radiotelefonu nawet w grubych rękawicach i wysoki poziom wytrzymałości to kryteria, które do tej pory nie zostały spełnione przez innych producentów na rynku”. Nowy radiotelefon STP8X nie tylko spełnia wszystkie z powyższych wymagań, ale także oferuje dodatkowe możliwości. Jest to pierwszy radiotelefon TETRA wodoodporny (norma IP67) i iskrobezpieczny, który został opracowany w taki sposób, aby przejść bardzo intensywne testy wytrzymałościowe ATEX i IECEx.

Nowy radiotelefon STP8X nie tylko jest wytrzymały i bogaty w funkcje (cechy, które zbudowały renomę firmy Sepura). Urządzenie to posiada także zestaw unikatowych funkcji, które dotychczas były dostępne jedynie we flagowym produkcie Sepura, radiotelefonie przenośnym STP8000. Funkcje te to informowanie o nieodebranym połączeniu, przeglądarka zdjęć zapisanych na karcie Micro-SD (idealna do przeglądania danych na temat niebezpiecznych substancji), a także wyświetlacz zapewniający doskonałą widoczność nawet przy ostrym słońcu. Wydłużona żywotność baterii nie dotyczy, co prawda bezpośrednio sprzętu ATEX/IECEx, ale jest ona kolejnym plusem odziedziczonym przez radiotelefon STP8X. Wiodąca na rynku aplikacja Sepura Man-Down, pozwalająca na wykrycie sytuacji, w której użytkownik znalazł się w niebezpieczeństwie i informuje o tym załogi ratownicze za pośrednictwem sieci TETRA i głośnego lokalnego alarmu, z pewnością wzbudzi zainteresowanie szerokiej gamy klientów.

Mark Barnby dodaje: „Oczywiście wprowadzamy na rynek także całą serię wysokiej jakości akcesoriów, które spełnią szeroką gamę potrzeb użytkowników. Radiotelefon STP8X wraz z akcesoriami zapewni pełne rozwiązanie nasobne dla użytkowników sieci TETRA poszukujących wydajnego produktu, opracowanego z myślą o działaniu w różnego rodzaju zagrożonych środowiskach na całym świecie”.

Jens Thorstrup, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sepura, oświadczył: „Dzięki radiotelefonowi STP8X, Sepura zwiększa dominację swojej flagowej serii przenośnych radiotelefonów STP8000 na specjalistycznym rynku urządzeń iskrobezpiecznych. Nie tylko dziedziczy on funkcjonalność STP8000, ale także łączy z innowacyjnym kształtem. Wszystko to czyni STP8X najsolidniejszym i najwytrzymalszym iskrobezpiecznym urządzeniem TETRA na rynku. To cenny i dobrze przemyślany wkład w rodzinę naszych radiotelefonów przenośnych. Jesteśmy dumni, że możemy wypuścić go na rynek”.

Źródło: http://sepura.com

Obejrzyj też mikro stronę dedykowaną nowej rodzinie produktów iskrobezpiecznych ATEX (kliknij na obrazek poniżej)

STP8x-Sepura-new-Instrinsically-Safe-Hand-Portable-TETRA-Radio-Microsite

Zobacz wszystkie terminale iskrobezpieczne dostępne w naszej bazie produktów: RADIOTELEFONY ATEX

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń