Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura poszerza rodzinę swoich terminali TETRA o gamę produktów iskrobezpiecznych (ATEX/IECEx)

Sepura poszerza rodzinę swoich terminali TETRA o gamę produktów iskrobezpiecznych (ATEX/IECEx)

Na Tetra World Congress 2011, w Budapeszcie, firma Sepura zaprezentowała nową gamę produktów iskrobezpiecznych, które uzupełnią jej rodzinę cenionych radiotelefonów TETRA. Wprowadzenie tych urządzeń jeszcze bardziej wzmocni pozycję firmy Sepura na światowym rynku terminali TETRA i otworzy jej dostęp do sektora „Gazu i pyłu”, który obejmuje takie dziedziny jak pożarnictwo, wydobywanie ropy i gazu, a także górnictwo odkrywkowe, czyli wszystko to, co wymaga iskrobezpiecznych produktów z certyfikatem ATEX/IECEx.

Sepura-STP8x-ATEX-TETRA-radio.pngMark Barnby, starszy Menadżer ds. produktów, stwierdził: „Zwróciliśmy uwagę na sposób, w jaki użytkownicy na całym świecie używali swoich iskrobezpiecznych radiotelefonów wraz z akcesoriami w poszczególnych sektorach rynkowych. Głośne i wyraźne audio, możliwość korzystania z radiotelefonu nawet w grubych rękawicach i wysoki poziom wytrzymałości to kryteria, które do tej pory nie zostały spełnione przez innych producentów na rynku”. Nowy radiotelefon STP8X nie tylko spełnia wszystkie z powyższych wymagań, ale także oferuje dodatkowe możliwości. Jest to pierwszy radiotelefon TETRA wodoodporny (norma IP67) i iskrobezpieczny, który został opracowany w taki sposób, aby przejść bardzo intensywne testy wytrzymałościowe ATEX i IECEx.

Nowy radiotelefon STP8X nie tylko jest wytrzymały i bogaty w funkcje (cechy, które zbudowały renomę firmy Sepura). Urządzenie to posiada także zestaw unikatowych funkcji, które dotychczas były dostępne jedynie we flagowym produkcie Sepura, radiotelefonie przenośnym STP8000. Funkcje te to informowanie o nieodebranym połączeniu, przeglądarka zdjęć zapisanych na karcie Micro-SD (idealna do przeglądania danych na temat niebezpiecznych substancji), a także wyświetlacz zapewniający doskonałą widoczność nawet przy ostrym słońcu. Wydłużona żywotność baterii nie dotyczy, co prawda bezpośrednio sprzętu ATEX/IECEx, ale jest ona kolejnym plusem odziedziczonym przez radiotelefon STP8X. Wiodąca na rynku aplikacja Sepura Man-Down, pozwalająca na wykrycie sytuacji, w której użytkownik znalazł się w niebezpieczeństwie i informuje o tym załogi ratownicze za pośrednictwem sieci TETRA i głośnego lokalnego alarmu, z pewnością wzbudzi zainteresowanie szerokiej gamy klientów.

Mark Barnby dodaje: „Oczywiście wprowadzamy na rynek także całą serię wysokiej jakości akcesoriów, które spełnią szeroką gamę potrzeb użytkowników. Radiotelefon STP8X wraz z akcesoriami zapewni pełne rozwiązanie nasobne dla użytkowników sieci TETRA poszukujących wydajnego produktu, opracowanego z myślą o działaniu w różnego rodzaju zagrożonych środowiskach na całym świecie”.

Jens Thorstrup, starszy wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w firmie Sepura, oświadczył: „Dzięki radiotelefonowi STP8X, Sepura zwiększa dominację swojej flagowej serii przenośnych radiotelefonów STP8000 na specjalistycznym rynku urządzeń iskrobezpiecznych. Nie tylko dziedziczy on funkcjonalność STP8000, ale także łączy z innowacyjnym kształtem. Wszystko to czyni STP8X najsolidniejszym i najwytrzymalszym iskrobezpiecznym urządzeniem TETRA na rynku. To cenny i dobrze przemyślany wkład w rodzinę naszych radiotelefonów przenośnych. Jesteśmy dumni, że możemy wypuścić go na rynek”.

Źródło: http://sepura.com

Obejrzyj też mikro stronę dedykowaną nowej rodzinie produktów iskrobezpiecznych ATEX (kliknij na obrazek poniżej)

STP8x-Sepura-new-Instrinsically-Safe-Hand-Portable-TETRA-Radio-Microsite

Zobacz wszystkie terminale iskrobezpieczne dostępne w naszej bazie produktów: RADIOTELEFONY ATEX

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń