Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze SEPURA pomogła w efektywniejszym wykorzystaniu TETRY podczas Mundialu 2010 w RPA.

SEPURA pomogła w efektywniejszym wykorzystaniu TETRY podczas Mundialu 2010 w RPA.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej RPA 2010 wykorzystano zaawansowane właściwości standardu  TETRA.

Dzięki użyciu aplikacji SDA (Short Data Application) dostarczonej przez firmę SEPURA służbom dbającym o bezpieczeństwo podczas Mundialu udało się  zmniejszyć wydajnie zajętość kanałów rozmównych. Uzyskano w ten sposób znaczną redukcję w ilości nawiązywanych połączeń głosowych, pozostawiając wolne kanały dla rozmów o najwyższych priorytetach. Każdy przesłany komunikat czy predefiniowana wiadomość statusowa była automatycznie zapisywana i poddawana analizie przez system a następnie oceniana przez operatora. Komitet bezpieczeństwa Mundialu  otrzymywał w ten sposób na bierząco raporty o sytuacji na stadionach oraz w ich otoczeniu.

Wyzwanie jakie stało przed organizatorami Mundialu 2010 w RPA było przygotowanie się na każdą ewentualność. Sprawna i niezawodna komunikacja miała kluczowe znaczenie w przypadku wystąpienia ewentualnych incydentów podczas tej prestiżowej imprezy.

„To pierwsza tego typu impreza jaką mieliśmy okazję gościć, dlatego staraliśmy się przygotować na najbardziej nieprzewidziane przypadki ” – wyjaśnia Neels de Klerk, dowódca Centrum Zarządzania i Dowodzenia- „Musieliśmy zapewnić stałą, nieprzerwaną łączność pomiędzy centrum a pozostałymi 37 lokalnymi ośrodkami dowodzenia.”


Władze Republiki Południowej Afryki obawiały się, że liczba użytkowników TETRA doprowadzi do przeciążenia systemu, dlatego też zdecydowano się użyć aplikację krótkich wiadomości SDA (Short Data Application) autorstwa Sepury, umożliwiającą wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych poprzez kanał kontrolny stacji bazowych.Sepura_logo

Użytkownicy wysyłali predefiniowane wiadomości z radiotelefonów SEPURA pogrupowane w cztery zasadnicze grupy: medyczne, bezpieczeństwo, ogień, logistyka, a także raporty o  aktualnym stanie zapełnienia stadionów. Wiadomości były również klasyfikowane w zależności od wagi i rodzaju incydentu po to by ułatwić dyspozytorowi określenie priorytetu i ważności dla danego zdarzenia.  Wszelkie nadchodzące wiadomości były automatyczne zapisywane i archiwizowane przez system.

„Predefiniowane komunikaty tekstowe pomogły dyspozytorom w szybki i najbardziej efektywny sposób w radzeniu sobie z ogromną ilością napływających danych.” – stwierdził de Klerk.

Standardowe Menu Wiadomości znacznie ułatwiło wielu wolontariuszom obsługę radiotelefonu, przy tym nie wymagało ty czasochłonnego treningu. Co najistotniejsze, zastosowanie ujednoliconych szablonów krótkich wiadomości pozwoliło na zminimalizowanie konieczności użycia łączności głosowej, która mogła zostać wykorzystana w nagłych wypadkach. Zastosowanie automatycznej aplikacji SDA wykluczyło również  niebezpieczeństwo błędnej interpretacji pozyskanych informacji, zapewniając właściwą i szybką reakcję dyspozytora.

Przy tym projekcie Sepura pracowała ze swoim wieloletnim partnerem w RPA, Global Communications.

Czytaj oryginalne Case Study: pdf-icon_smallSEPURA_SDS_Case_Study_RPA_2010.pdf

źródło: http://www.sepura.com/news-article/412/read

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń