Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura - dostawa łączności TETRA dla luksemburskiego dystrybutora energii i gazu

Sepura – dostawa łączności TETRA dla luksemburskiego dystrybutora energii i gazu

Firma Sepura dostarczyła system łączności TETRA dla CREOS Luxembourg S.A., głównego dystrybutora energii elektrycznej i gazu ziemnego w Luksemburgu. Niedawno otrzymała za to nagrodę TETRA Award w kategorii “Najlepsze zastosowanie TETRY w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej”.

CREOS posiada i zarządza około 9300 km linii energetycznych i 1911 km rurociągów gazowych, obsługując niecałe 245 tys. odbiorców energii elektrycznej i ok. 45 tys. odbiorców gazu. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 650 osób.

Poprzednia sieć łączności radiowej należąca do CREOS, która była używana głównie w przypadkach awarii, zużyła się i wymagała wymiany. Dystrybutor zdecydował się na zbudowanie światłowodowej sieci telekomunikacyjnej łączącej 50 podstacji wysokiego napięcia z różnymi kluczowymi lokalizacjami. Nowa sieć zapewniła usługi telekomunikacyjne takie, jak SCADA i łączność głosową o znaczeniu krytycznym pomiędzy dyspozytorniami a personelem w terenie. Sieć średniego napięcia CREOS składa się obecnie z ok. 2600 podstacji ŚN, z których tylko ok. 200 jest podłączonych do sieci telekomunikacyjnej.

Sepura dostarczyła kompletne rozwiązanie łączności TETRA obejmujące zasięgiem powierzchnię 2586 km²: infrastrukturę, terminale radiowe do komunikacji głosowej i 2850 zdalnych terminali (RTU) do sterowania SCADA w podstacjach ŚN. Zastosowano 55 stacji bazowych TETRA oraz pewną liczbę radiotelefonów ręcznych STP9000 i przewoźnych SRG3900 z funkcją bramki/ripitera. Fabryczne testy akceptacyjne (FAT) infrastruktury radiowej ukończono w rekordowym czasie nieco ponad trzech miesięcy od podpisania umowy o zamówieniu. Jej wdrażanie rozpoczęło się na początku 2014 roku. Cały projekt modernizacji zostanie natomiast ukończony w 2022 roku. Zdalne terminale TETRA zostaną wykorzystane do zarządzania sieciami dystrybucji energii i gazu, co zredukuje częstość występowania przerw w dostawie tych mediów.

Massimo Gotti, dyrektor światowej sprzedaży systemów w firmie Sepura, skomentował: “Wierzymy, że CREOS wybrał partnerstwo z firmą Sepura dlatego, iż od samego początku wykazywaliśmy głębokie zrozumienie jego wymagań. Przedstawiciele CREOS chwalili naszą elastyczność, szybki proces decyzyjny i responsywność ze strony wyższego menedżmentu, a szczególne wrażenie wywarło na nich wykonane przez nas plan sieci, który wymagał mniejszej liczby stacji bazowych niż propozycje konkurencji. Poza tym, mocnymi argumentami za wyborem naszej oferty była wytrzymałość i solidność naszych terminali TETRA, dostępność jednych z najbardziej zaawansowanych modemów RTU i nasze potwierdzone doświadczenie w zakresie metodologii projektowej i zarządzania ryzykiem”.

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń