Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sepura - dostawa łączności TETRA dla luksemburskiego dystrybutora energii i gazu

Sepura – dostawa łączności TETRA dla luksemburskiego dystrybutora energii i gazu

Firma Sepura dostarczyła system łączności TETRA dla CREOS Luxembourg S.A., głównego dystrybutora energii elektrycznej i gazu ziemnego w Luksemburgu. Niedawno otrzymała za to nagrodę TETRA Award w kategorii “Najlepsze zastosowanie TETRY w przedsiębiorstwie użyteczności publicznej”.

CREOS posiada i zarządza około 9300 km linii energetycznych i 1911 km rurociągów gazowych, obsługując niecałe 245 tys. odbiorców energii elektrycznej i ok. 45 tys. odbiorców gazu. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 650 osób.

Poprzednia sieć łączności radiowej należąca do CREOS, która była używana głównie w przypadkach awarii, zużyła się i wymagała wymiany. Dystrybutor zdecydował się na zbudowanie światłowodowej sieci telekomunikacyjnej łączącej 50 podstacji wysokiego napięcia z różnymi kluczowymi lokalizacjami. Nowa sieć zapewniła usługi telekomunikacyjne takie, jak SCADA i łączność głosową o znaczeniu krytycznym pomiędzy dyspozytorniami a personelem w terenie. Sieć średniego napięcia CREOS składa się obecnie z ok. 2600 podstacji ŚN, z których tylko ok. 200 jest podłączonych do sieci telekomunikacyjnej.

Sepura dostarczyła kompletne rozwiązanie łączności TETRA obejmujące zasięgiem powierzchnię 2586 km²: infrastrukturę, terminale radiowe do komunikacji głosowej i 2850 zdalnych terminali (RTU) do sterowania SCADA w podstacjach ŚN. Zastosowano 55 stacji bazowych TETRA oraz pewną liczbę radiotelefonów ręcznych STP9000 i przewoźnych SRG3900 z funkcją bramki/ripitera. Fabryczne testy akceptacyjne (FAT) infrastruktury radiowej ukończono w rekordowym czasie nieco ponad trzech miesięcy od podpisania umowy o zamówieniu. Jej wdrażanie rozpoczęło się na początku 2014 roku. Cały projekt modernizacji zostanie natomiast ukończony w 2022 roku. Zdalne terminale TETRA zostaną wykorzystane do zarządzania sieciami dystrybucji energii i gazu, co zredukuje częstość występowania przerw w dostawie tych mediów.

Massimo Gotti, dyrektor światowej sprzedaży systemów w firmie Sepura, skomentował: “Wierzymy, że CREOS wybrał partnerstwo z firmą Sepura dlatego, iż od samego początku wykazywaliśmy głębokie zrozumienie jego wymagań. Przedstawiciele CREOS chwalili naszą elastyczność, szybki proces decyzyjny i responsywność ze strony wyższego menedżmentu, a szczególne wrażenie wywarło na nich wykonane przez nas plan sieci, który wymagał mniejszej liczby stacji bazowych niż propozycje konkurencji. Poza tym, mocnymi argumentami za wyborem naszej oferty była wytrzymałość i solidność naszych terminali TETRA, dostępność jednych z najbardziej zaawansowanych modemów RTU i nasze potwierdzone doświadczenie w zakresie metodologii projektowej i zarządzania ryzykiem”.

Źródło: www.sepura.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń